procjena laptopa - MACBOOK PRO

procjena laptopa - MACBOOK PRO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoze se porediti sa ovim klasicnim laptopima ali meni je bitnija specifikacija i jacina nego sminka i koristivost, taj laptop izvlaci ram ali ne toliko dvojezgreni procesor je zastario dosta sad i vladaju, oko 700-750 km ti je neka realnost jer taj laptop je bio u startu skuplji dosta od konkurencije ali jbg padanje cijena i zastara je normalna stvar jos 2 god star model u pola para nego nov je dobro izvucena para ;)
 
Član
gaga je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
@Dado, to je relativan pojam govoriti da je apple bolji od della ili ostalih laptopa. Po meni je apple šminka, i iz tog razloga ga nebi nikad kupio. E sad vidio sam da ima boljih telefona od iphone-a, zato pretpostavljam da ima boljih laptopa i od ovog.

Uglavnom ako želiš prodati laptop odmah, gledaj koja je realna cijena i spusti ju za 10-20%

naravno da je po specifikacijama dosta drugih modela jeftinije, ali vidi ovo

MacBook Pro 13" Dual-Core i5 2.5GHz/4GB/500GB/Intel HD 4000/SD Local KB Active 2844 KM Nov ;)

http://www.mekline.ba/images/articles/pdf/Apple.pdf

tako, da ako je tvoj u dobrom stanju, cijena od 1200KM je smijesna

ne da je dobro stanje nego je nov bukvalno, cak nikad nista nije instalirano na njega osim mozile, flash playera, jave......
 
Član
ma stavis cijena po dogovoru, ko ti ponudi onoliko koliko tebi odgovara prodaj i to je to... ja ispod milje ne bih isao
 
Član
Ovaj laptop je šminka kao što je navedeno, i gledajući samo specifikacije, vrijedi duplo manje od cjene koju si stavio. A neka mi neko ne zamjeri, ali ovaj laptop ni po čemu nije poseban u odnosu na druge laptope, i itekako se može porediti sa drugima, tj. svaki drugi je bolji. Ako malo bolje razmislite, tu nema ništa Apple-ovo, procesor je Intel, Ram je lupam kingston, hard disk WD, itd., dakle ništa njihovo, samo eto dizajn. Cjena laptopa je precjenjena isto kao Golf 2. Jedino šansa da to prodaš po toj cjeni je da ti naleti neki Apple zaluđenik.
 
G

GoPlay

drug ti ne prodajes sminku tu da se razumijemo. drugo je to sto nasi debili kupuju apple da bi bili sminka. Apple su kupuje sa audio/ video i foto obradu :) najcesce radi kompaktibilnosti komponenti bla bla bla... o kvaliteti da ne pricam....
E sad.. ako je tebi u cilju prodati ga pa kupiti neki drugi. bolje ti je odmah mijenjati za taj laptop :) bolje ces proci... ;)
 
Član
GoPlay je napisao(la):
Apple su kupuje sa audio/ video i foto obradu :) najcesce radi kompaktibilnosti komponenti bla bla bla... o kvaliteti da ne pricam....

:lol::lol::lol::lol::lol:

Gdje ti živiš? To je možda nekada bilo, Apple sada nema nikakvu prednost.
 
G

GoPlay

mara- je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
Apple su kupuje sa audio/ video i foto obradu :) najcesce radi kompaktibilnosti komponenti bla bla bla... o kvaliteti da ne pricam....

:lol::lol::lol::lol::lol:

Gdje ti živiš? To je možda nekada bilo, Apple sada nema nikakvu prednost.

i dan danas u Sarajevu! ;)
 
Član
Drug moj,uzmi u obzir samo misljenje ljudi koji su koristili Apple i koji imaju neki proizvod,i cijenu ispod 1200 spusti samo ako ti je hitno...ako nije,cekaj nekog ko ima npr. iPhone 4 i hoce laptop,taj ce sigurno kupiti po toj cijeni...
Preprodajem prijateljevu robu i dobro znam sta pricam,ostali nek se ne uvrijede ali poredit neke low-budget modele sa ovom masinom je u najmanju ruku neozbiljno...
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
poredit neke low-budget modele sa ovom masinom je u najmanju ruku neozbiljno...

Šta je tebi low-budget model? Za ove pare može se dobiti duplo bolja konfiguracija, i to novo, sa garancijom u radnji, i u čemu je tu Apple bolji?
 
apple je jak brend, posjeduje kvalitetne komponente kao i jako stabilan os, jedine stvarke po cemu se istice od ostalih, ali opet ne kupuje ga svako, a i servis kao i dijelovi kod nas su jako nezastupljeni, tako da ce svako prije uzeti nesto za sta ce lakse naci dio nego apple.......

za cijenu necu komentarisati, kako kazu, svaka roba ima svoju musteriju....
 
Član
@ mara:Cijenim tvoje misljenje,ali da ti dalje odgovaram,ne pada mi na pamet!!
Kolega ispod je napisao dio toga,kvalitet je nenadjebiv uz stabilan OS...prodao sam u zadnjih godinu dana 70ak racunara,bilo je i dosta Apple laptopa i onda me neko pita po cemu je bolji?!Pa eto,bzvz samo radi imena je duplo skuplji :icon_evil:
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
apple je jak brend, posjeduje kvalitetne komponente kao i jako stabilan os, jedine stvarke po cemu se istice od ostalih, ali opet ne kupuje ga svako, a i servis kao i dijelovi kod nas su jako nezastupljeni, tako da ce svako prije uzeti nesto za sta ce lakse naci dio nego apple.......

za cijenu necu komentarisati, kako kazu, svaka roba ima svoju musteriju....
Ovim postom je sve receno :cool::cool::cool::cool:
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
@ mara:Cijenim tvoje misljenje,ali da ti dalje odgovaram,ne pada mi na pamet!!
Kolega ispod je napisao dio toga,kvalitet je nenadjebiv uz stabilan OS...prodao sam u zadnjih godinu dana 70ak racunara,bilo je i dosta Apple laptopa i onda me neko pita po cemu je bolji?!Pa eto,bzvz samo radi imena je duplo skuplji :icon_evil:

Ne kontam baš šta ti ne pada na pamet. Cijenim i ja tvoje mišljenje, ali eto ja smatram da je Apple običnan laptop, kao i svaki drugi, i da ni po čemu nije bolji, jer tu nema ništa njihovo sem dizajna. Po čemu se to razlikuje Intel procesor iz Apple-a i npr. Dell-a? Ni po čemu. Da ne pričamo o komplikovanim servisima Apple, gdje skoro ništa ne možeš samo uraditi. A OS? :lol: Kakav njihov OS? Sigurnosnih propusta milion, čak je i Apple mjenjao slogan za svoj OS, kad su i provalili koliko je loš sistem. I jeste, po meni je samo skuplji zbog imena. Kad bi samo novo gledao, ih, kakav tek onda možeš laptop druge marke kupiti.

Evo, ne možeš ni bateriju više zamjeniti, i za to da daš duplo više para. :lol:

http://www.ifixit.com/Teardown/MacBook+Pro+15-Inch+Retina+Display+Mid+2012+Teardown/9462/2

A evo što se provaljuju za sigurnost:

http://www.nsaneforums.com/topic/135063-apple-quietly-pulls-claims-of-virus-immunity/page__hl__apple
 
Član
daj mara bgt, koliko ima smisla to sto pises, toliko i nema. to isto kao da pitas sto je to ferrari bolji (skuplji) od npr corvette, kad ima modela corvette koji su brzi, sa boljim performansama, a kostaju jeftinije. To se ne pita, jer to je FERRARI. Isto i ovo, zna se sta je bio apple i sta je i dan danas u svijetu tehnologije i tu zavrsava svaka diskusija, sto zbog svojih tehnoloskih dostignuca sto zbog snage brenda.
 
Član
Meni itekako ima smisla. I to što porediš nije isto, jer Ferari i Korveta nemaju ništa zajedničko (mislim na motor i ostalo). A ovi imaju. Ja bih volio da čujem konkretno po čemu je Apple bolji, činjenice, a ne to se ne pita. A o njihovim "dostignućima" ne bih raspravljao, pogotovo zadnjih godina šta rade, oni su za mene obična nula.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top