Problem sa xenon svjetlima????

Problem sa xenon svjetlima????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
@muha

Nit luka jeo, nit luka mirisao, ne zanima me. A onaj moj prijasni komentar je mozda bio i prenagao.
 
Početnik
C_A_T_T_O je napisao(la):
Posto se spominjem ovdje da dam par odgovora...
@daki- kod tebe je bio problem i otklonjen je u 23:30 navece, istog momenta kad se i desilo.... to mozes i sam potvrdit...i ukoliko sta bude unutar ovih 18 mjeseci garancije ja stojim iza xenona:D
@muha: to "nas ostale" se odnosilo i na mene, pa evo da ti kazem ima i racun i garancija 18 mjeseci i na ballaste i sijalice...
LP obojici..

cool, naravno i ti si nekada kupovao nesto kod nas i na to imas garanciju full,

mi imamo bazu podataka sa svim SN od sijalica i balasta koje smo prodali ,tako da i u slucaju da izgubite racun mi cemo vas naci tamo...

@ CATTO, cool za 18 mjeseci garancije , mi dajemo koliko i fabrika 12, mada smo imali par slucajeva gdje je garancije bila istekla kratko, i zamjenili smo bez pola rijeci uredjaj. Ima ljudi koji hoce da varaju pa zbog toga stoji disclamer. BTW nisam mislio na tebe za garanciju i racun nego za ove po oglalsima, autopijacama i slicno..

Generalno balast se ponasao kao DC potrosac, osim toga pri startu povuce vise struje nego bilo koja sijalica, do 9A pa to detektuje sam ECU na automobilu, nekad se desi da ECU mjenja polaritet kako bi provjerio sijalicu a balast onda treperi ... Znaci za automobile koje imaju Xenon opciju u ECU najbolje je istu ukljuciti , jer je onda znak da je predinstalacija spremna za napajanje balasta i rad u Xenon modu, ako odete u ovlasteni servis i kupite farove sa Xenon-ima, onda cete vidjeti da na faru postoji konektor koji oni skinu, ECU reprogramiraju i stave druge farove sa Xenon sijalicama ( obicno D2S) i to radi ... U principu to je ta konverzija koju i mi radimo..

Takodje svako ima svoju cijenu , a kupci imaju potpuno pravo izbora...
 
Pozdrav svima, sto se tice tog programiranja ecu za svjetla na toj skodi je vec odradjeno i programira se preko vag comandera, tako sto se samo ukljuci opcija xenon svjetla, a to ko daje garanciju koliko to nema nikakve veze ali se samo zapitajte svi se zale na desni far, znaci kome god se gasi xenon to je desni far.

Muha vidimo se u Tuzli 30-tog

Znaci svi bi trebali razmisliti dobro o tom problemu, a elektronika kao elktronika sve su iste rade na istom principu.
 
Član
ja juce vozio auto od direktora da se odrade xenoni (elekticar preko puta vrbanje) i evo vec danas ne radi desna sijalica
 
Legend
Zamjenite strane :D

P.S i kod mene se ne pali desni, medjutim, ako prije paljenja svjetala jednom blicnem, upali se i onda radi normalno. A kako mi se mrsko vise zahebavati sa tim, ja sam sebi nasao rjesenje.
 
Član
daki je napisao(la):
Zamjenite strane :D

P.S i kod mene se ne pali desni, medjutim, ako prije paljenja svjetala jednom blicnem, upali se i onda radi normalno. A kako mi se mrsko vise zahebavati sa tim, ja sam sebi nasao rjesenje.
kakvo...nebudi tajanstven hehehehee ja vec evo treci dan vozam bez jednog svjetla, sad neradi nikako...znaci sad nece nikako..sutra odoh u caraudio ...ako to bude zezalo opet nakon odredjenog vremena vratit cu ja to na stara svjetla...ili traziti original xenon svjetla..farove i fabricku elektroniku....druge nema jer meni ovo sve mirise na katostrofalne lose elektronike..cim se svi zale...znaci nesto serijski nevalja....hebes to ako ce crkavati to tako.....
 
Član
@damko to si u pravu 100%. Das pare i onda te uvijek jebe, dzaba i garancija ako ti moras svake sedmice biti u servisu..
 
Član
Nista to ne mora da znaci...sta je to skoda komplikovanija od a4 ili golfa 5? pa ni na jednom se to do sada nije desilo...
 
Legend
damko je napisao(la):
daki je napisao(la):
Zamjenite strane :D

P.S i kod mene se ne pali desni, medjutim, ako prije paljenja svjetala jednom blicnem, upali se i onda radi normalno. A kako mi se mrsko vise zahebavati sa tim, ja sam sebi nasao rjesenje.
kakvo...nebudi tajanstven hehehehee ja vec evo treci dan vozam bez jednog svjetla, sad neradi nikako...znaci sad nece nikako..sutra odoh u caraudio ...ako to bude zezalo opet nakon odredjenog vremena vratit cu ja to na stara svjetla...ili traziti original xenon svjetla..farove i fabricku elektroniku....druge nema jer meni ovo sve mirise na katostrofalne lose elektronike..cim se svi zale...znaci nesto serijski nevalja....hebes to ako ce crkavati to tako.....

:D
Prije nego upalis svjetla znaci upaljeno ti auto i radi, i prije nego okrenes da upalis blicni jedno dva puta, stani negdje ispred ogledala, i blicni i ja ih tako palim, i to nekad jer evo zadnjih nekoliko dana rade ko doxa tako da nemam potrebe ni to da blicam.
P.S
vidjo te neku noc iz stana, vidim ide nesto i zmigi kad octavia, kasnije skuzim garant ti. Silazio si prema trznom.

Moj savjet, prije nego odes u Sarajevo i batalis se xenona, otidji kod CATTE vidi imal on neke rezervne balaste na lageru, neka ti spoji on i ako vidi hocel radti.
Nemogu nista detaljnije ova preko foruma, da nebi bilo zamjerki, al eto poslusaj me otidji kod njega, nazovi ga probaj, pa onda idi u Sa. Znam sta pricam :icon_evil:
 
Član
eh ja sam na cetvorki imo probleme sa xenonima...kad sam kupio golfa fabricki su xeOni sto bi rekli vrsni poznavaoci ovog dijela motorsporta :D
elem odma je sijalica bila crknuta i sutra u nipex i zamijene sijalicu valjda...kad veceras nakon 20 dana sijalica postala ljubicastaaa.upali se kako treba i svijetli kako treba i ista ta sijalica na lijevom faru postane ljubicasta nakon 10-15 sec i tako ostane...elem sutra valja u nipex
 
Član
Kod mene isto malo malo sranja sa tim xenonima. U godinu dana sam promijenila oba balasta i obje žarulje. Balast malo radi malo ne i onda odjednom više ne radi a s njim odmah rikne i žarulja. Stavila sam kondenzatore i sad je situacija kao malo bolja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top