Problem sa xenon svjetlima????

Problem sa xenon svjetlima????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto naslov kaze....vozam skodu octaviu2 sa naknadno ugradjenim xenon svjetlima.Sve je bilo OK 2 mjeseca i onda se javio problem sa desnim farom tj desnim xenonom...poceo je da se gasi...jednostavno se ugasi u voznji nema vremenskog limita..nekad vozim dan, dva, nekad sat,nekad 5 minuta i jednostavno se ugasi....onda par puta upalim ugasim auto i on proradi pa se opet ugasi....
Zamjenio sam elektroniku tj Balast..kupio nov u caraudio...medjutim problem ostao isti...Danas sam zamjenio i sijalicu i opet isto...Neznam vise sta da radim...Sutra cu probati da zamjenim lijevu i desnu elektroniku sa kablovima pa da vidim....Ima li ko kakvog iskustva..???kakav pametan savjet.....
 
Legend
damko je napisao(la):
Kao sto naslov kaze....vozam skodu octaviu2 sa naknadno ugradjenim xenon svjetlima.Sve je bilo OK 2 mjeseca i onda se javio problem sa desnim farom tj desnim xenonom...poceo je da se gasi...jednostavno se ugasi u voznji nema vremenskog limita..nekad vozim dan, dva, nekad sat,nekad 5 minuta i jednostavno se ugasi....onda par puta upalim ugasim auto i on proradi pa se opet ugasi....
Zamjenio sam elektroniku tj Balast..kupio nov u caraudio...medjutim problem ostao isti...Danas sam zamjenio i sijalicu i opet isto...Neznam vise sta da radim...Sutra cu probati da zamjenim lijevu i desnu elektroniku sa kablovima pa da vidim....Ima li ko kakvog iskustva..???kakav pametan savjet.....

061 - 887-007
Nazovi ovaj broj, reci koji ti je problem i neka ti momak to napravi, slobodno se pozovi na mene.

P.S
koji te vrag nagovori da kupis u caraudio :icon_evil:
Inace i ja imam problem sa desnim xenonom, meni se nekad desi da se neupali uporedo sa ljevim.
 

IGY

Član
koji je to problem u caraudiju, pa ne prodaju ni oni zvake i gumene bombone, nego iste xenone kao i drugi sto prodaju
 
Legend
IGY je napisao(la):
koji je to problem u caraudiju, pa ne prodaju ni oni zvake i gumene bombone, nego iste xenone kao i drugi sto prodaju


Ja ba.. IGY nemoj da ofiram po forumu, ja nit imam sta od toga nit me zaboli.
Vjeruj da je bolje da ja sutim kad je u pitanju caraudio i njihov posao sa xenonima.
 
Član
ovako stvari stoje od jutros.....zamjenim komplet elktroniku i kablove sto dodju uz nju sa desnog fara koji zayebava na lijevi far i situacija je malte ne ista... lijevi far radi dok ne ugasim auto...kad hocu ponovo da upalim ne radi..onda par puta uklj isklj kontak i far se upali...izgleda i ova elektronika od caraudio zeza.....zvat cu ih u ponedeljak da vidimo sta i kako......
@Daki.
niko u Tuzli nije imao da proda posebno elektroniku,nema koga nisam zvao od Ese,Magle,Zoke itd....ESo je upoznat sa problem do u detalje on je i postavljao xenone.....
 
Legend
Pa svi ti koje si nabrojao kupuju od ovog momka ciji sam ti broj ostavio. Od njega sam ja kupio xenone, isti mi belaj bio, zamjenim balast, i radi bez problema.

Ako ne rijesis u caraudio.ba javi se njemu.
Nadam se da ce to biti ok.
 
Početnik
covjek je kod nas kupio balast jer nije imao garanciju na xenone koje je naknadno ugradio, mi smo mu prodali nas balast s kojim ima kako kaze problema, kako kod nas ima garanciju od 12 mjeseci, balast cemo da zamjenimo ili da vratimo novac, nema nikakvih problema....sinoc sam razgovarao sa gospodinom i dogovorili smo.

@daki .. ako imas nesto protiv reci ovde pred svima da cujemo ..


taj momak 887007 AFAIK je CATTO s foruma , on to bu rjesio nadam se..

Ja molim ostale koji su kod nas ugradili bilo sto da iznesu svoje misljenje o nama...

narocito molim ako neko ima negativno nesto da kaze...
 
Član
protiv caraudio tima nemam nista protiv..momci regulara 100%...kao sto muha kaze cuo sam se sa njima pa cu morati da dodjem u SA ovo dan-dva da pokusamo rijesiti problem....Problem je ta daljina TZ-SA jer svaki dan radim i tesko mi je naci vremena da odem...
Moja je greska sto nisam prije postavio pitanje ovde pa to rjesavam sa nekim ko mi je blize..
@Daki iskreno nisam znao za tog momka...da sam znao zvao bih njega prvo nebih isao u SA...sad za sad ga necu zvati jer imam pismenu garanciju na balast...
danas mi tip rece da ta elektronika(fabricka)koja regulise svjetla na Skoda vozilima(a haman je isto i VW i AUDI i SEAT)moze da zeza..tj da ovi balasti imaju problema da "usklade" rad sa tom elektronikom? ali opet mi nema logike jer ovaj jedan balast koji je ispravan radi ko singerica na koji god ga far stavim...prije bih rekao da su fabricki losi ovi balasti jer je sve made in China.
Pozdrav!
 
Početnik
zavisi od svega necega, kako sam i rekao dodji pa cemo pokusati rjesiti, dobio si racun i garanciju, a neznam bas da ovi okolo sto prodaju daju iste ...

Naleti kad stignes ili sacekaj doci cemo mi u Tuzlu 30.09 na SR pa mozemo tamo vidjeti sta je problem...

@daki , to sto se tebi desi mi ne tolerisemo, kod nas Xenoni koji se ugrade moraju svaki puta upaliti i raditi stalno taman da rade godinu dana i nikad se ne ugase....

LP
 
Član
Da ne otvaram novu temu .
Daki zanima me kolko si ti kod ovog lika platio xenone , posto planiram ovih dana sebi ugradit H7...
info na pm.
 
Član
Posto se spominjem ovdje da dam par odgovora...
@daki- kod tebe je bio problem i otklonjen je u 23:30 navece, istog momenta kad se i desilo.... to mozes i sam potvrdit...i ukoliko sta bude unutar ovih 18 mjeseci garancije ja stojim iza xenona:D
@muha: to "nas ostale" se odnosilo i na mene, pa evo da ti kazem ima i racun i garancija 18 mjeseci i na ballaste i sijalice...
LP obojici..
 
Član
damko je napisao(la):
ovako stvari stoje od jutros.....zamjenim komplet elktroniku i kablove sto dodju uz nju sa desnog fara koji zayebava na lijevi far i situacija je malte ne ista... lijevi far radi dok ne ugasim auto...kad hocu ponovo da upalim ne radi..onda par puta uklj isklj kontak i far se upali...izgleda i ova elektronika od caraudio zeza.....zvat cu ih u ponedeljak da vidimo sta i kako......
@Daki.
niko u Tuzli nije imao da proda posebno elektroniku,nema koga nisam zvao od Ese,Magle,Zoke itd....ESo je upoznat sa problem do u detalje on je i postavljao xenone.....
Kakvu to posebnu elektroniku? Ko ti je to rekao? Uzeo ti nju od caraudio, mene ili nekog 5-og 10-og, marka je nebitna, princip rada je isti...i na isti fazone se prave.. i rade...
Mislim da to nema veze sa elektronikom (ballastom)..Al opet nisam vidio pa necu da tvrdim 100%...
 
Član
C_A_T_T_O je napisao(la):
damko je napisao(la):
ovako stvari stoje od jutros.....zamjenim komplet elktroniku i kablove sto dodju uz nju sa desnog fara koji zayebava na lijevi far i situacija je malte ne ista... lijevi far radi dok ne ugasim auto...kad hocu ponovo da upalim ne radi..onda par puta uklj isklj kontak i far se upali...izgleda i ova elektronika od caraudio zeza.....zvat cu ih u ponedeljak da vidimo sta i kako......
@Daki.
niko u Tuzli nije imao da proda posebno elektroniku,nema koga nisam zvao od Ese,Magle,Zoke itd....ESo je upoznat sa problem do u detalje on je i postavljao xenone.....
Kakvu to posebnu elektroniku? Ko ti je to rekao? Uzeo ti nju od caraudio, mene ili nekog 5-og 10-og, marka je nebitna, princip rada je isti...i na isti fazone se prave.. i rade...
Mislim da to nema veze sa elektronikom (ballastom)..Al opet nisam vidio pa necu da tvrdim 100%...
nisam to mislio druze..kad sam rekao elektroniku mislio sam na balast....trazio sam da li neko ima da proda samo jedan balast..niko nije imao...za tebe nisam i znao i otisao sam u SA...
Ja opet mislim da je sve do balasta i nista vise jer sve je radilo 2 mjeseca bez problema....
evo sta mi se desilo kad sam pokusao da zamjenim sijalicu od pozicije.....klasicna sijalica na ubadanje 12V5W...kupim u franko fazu led sijalicu koja sija plavo ili bijelo posto sam uzeo i jedne i druge..stavim umjesto ove fabricke i sijalica radi 5 sec i ugasi se??probam drugu sijalicu isto,trecu,cetvrtu isto na oba fara radi 5 sec i ugasi se...vratim klasicnu fabricku sijalicu radi sve normalno...U cemu je problem.?.najvjerovatnije u ovome...te led sijalice ili vuku vise od 5w ili manje i automatski ta elektronika sto regulise rad svjetala prekine dovod struje na poziciona svjetla jer sijalica ne vuce tu struju koja joj treba...vuce ili vise ili manje.....
Ovo sam naveo samo kao poredjenje...mada mislim da sa xenonima to nije slucaj jer napon regulise balast i on salje sijalici potreban napon i sve je do balasta....
Ili se mozda sta treba softwerski podesiti u vezi tih svjetala..??
Pozdrav!
 
Član
Ma ok je sve to, nista ne kazem, nego sam pomislio da ti neko nije rekao da ima neki specijalni ballast za skode il vw il..to za pozicije nisam siguran. Al xenon definitivno trosi manje struje, 35 watti, za razliku od najslabije halogenke 55 watti.
Druga stvar pri radu xenona, njihov napon varira od 9-16 volti..
Trece , mi smo kod Magle ugradili xenone na ml-a mercedesa, 2002 godiste, imao je farove sa socivima al nije ima xenone.. I odma na startu jedan ballast upali, jedan nece.. Dok nije otisao u djug auto da mu preprogramiraju, kao da ima xenone.. Od tad je sve radilo kako treba..  
E sad radili smo i na golf V, audi a4, i ta vozila grupacije iste kao i skoda nije bilo prob... Sad ko zna.. Mozda da odes tamo gdje si kupio auto da ti oni to pokusaju odradit to oko el. auta...
Opet kazem ne znam 100% u cemu je prob, jer nisam vidio..al nadam se da ces rijesit...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top