Problem sa linijom

Problem sa linijom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
najvjerovatnije da ti je negdje kratki spoj na kablovima .... ako si ih stiklo, provjeri dobro jel sve izolirano kako treba .... to bi trebala bit najvjerovatnije, mada nemora nuzno znacit da je to .... pozzz
 
Član
Ako sumi samo jedan, odn. krcka, prekida, malo glasnije malo tise, provjeri ko sto eddo rece kablove do zvucnike, provjeri kablove od kompa, da nemas gdje prekida, lomi ih malo, isprobaj itd. ako nista, onda uhvati recimo radio stanicu neku, ili cd pusti na toj liniji pa vidi hoce li se desiti isto i kad izvor nije komp. Hoce otici potenciometri na starijim linijama itd. pa pocnu slicni "duhovi"
 
Član
kod mene se na racunaru isto povremeno mozda jednom ili dvaput u toku dana javlja neko pucketanje i uzrok je napojna jedinica ali mi to ne smeta toliko da bi je morao mijenjati
 
Početnik
jedini nacin da to izbjegnes je da optickim kablom povezes komp i taj neki receiver, i tako ih odvojis galvancki , sve ostalo pada u vodu... naravno ako tvoja sound card ima opticki izlaz i ta linija opticku ulaz...
 
Član
a najlaksi nacin da imas dobru muziku preko kompa jest da odes do genelec-a i kupis MS 5.1 sistem sa LCD ekranom koji mjenja boje i daljinskim koji hvata kroz zidove (provjereno) .... cjena jednog ovakvog sound sistem-a je nevjerovatnih 80 markica, a o zvuku necu ni da pricam .... dovoljno je samo rec da sam pre prezadovoljan i da ne planiram u skorije vrijeme mjenjat ih .... pozzz
 
Početnik
Ako ti i nakon ciscejna slajdera na eq. i provjere kablove ostanu ti sumovi i padovi snage, vjerovatno su kondenzatori u liniji pri kraju...meni je to bilo otislo na klavijaturi, sviram i onda odjednom nekontrolisani sumovi, membrane od sub-ova hoce da iskoce, zujanje, jedan radi jace pa drugi...to su ti simptomi, (bar su kod mene bili)
 
Član
eddo je napisao(la):
a najlaksi nacin da imas dobru muziku preko kompa jest da odes do genelec-a i kupis MS 5.1 sistem sa LCD ekranom koji mjenja boje i daljinskim koji hvata kroz zidove (provjereno) .... cjena jednog ovakvog sound sistem-a je nevjerovatnih 80 markica, a o zvuku necu ni da pricam .... dovoljno je samo rec da sam pre prezadovoljan i da ne planiram u skorije vrijeme mjenjat ih .... pozzz


ja imao taj sistem i zvuk ***** zivi. dok nisam kupio logitech x530 koji je trenutno u upotrebi i pravo sam zadovoljan sa istim

X530big.jpg


a zvucna je creativ labs sound blaster live 5.1

livecard2.jpg
 
Član
dzaba sve te vase HI TECH stvari kada ce da crknu brzo... to ne radi vise od 1 godine da valja..

ovo je prava stvar koja valja i koja traje... samo je problem spojiti s kompjuterom

Radio_dynamo.jpg
 
Član
heh ne moze se poredit ms i creative,creative je duplo skuplji a ms je ipak marka za sirih narodnih masa,nesto kao volkswagen
a zvucna je extra,zvucna koja je stara 7-8 godina i danas danas radi,ista kod mene radi u kompu samo malo drugaciji 5.1 sistem,creative isto.

MS sasvim solidna marka,samo pomisao da na usb stickove daju 5 godina garancije i da su najjeftinij nije lose nikako :)

al creative je creative.
@tepsija ne moras spajati na komp,direktno ubacis u auto i pici...
ja sam jedno mjesec dva ovako nesto samo manje imo u autu,podavno,dok nisam radio neki nabavio kako treba.
i extra stvar,jos izuvuces antenu i lagano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top