Problem sa grijanjem... Problem rijesen +slike

Problem sa grijanjem... Problem rijesen +slike

Član
RE: Problem sa grijanjem...

B16A1 je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
Ok, sve razumijem i svima hvala. Samo me jos interesuje kako ide postupak ozracivanja... Kako se to radi?

Ovako care!Ja cu ti reci kako ide u Audia, ja sam skoro odzracivao to je slicno! A nije mi tu drugi laptop da ti kopiram i posaljem tu proceduru!! Moras auto zagrijati na radnu temperaturu , da termostat otvori i prorene pumpa vodu kroz cijeli sistem! Naravno upalis i grijanje! Onda uzmes crijevo koje ide na mali hladnjak (ili ulaz ili izlaz, nebi ti tacno znao reci koje) Skines selnu svuces crijevo, al ne skroz da ga svuces vec neki 2 cm otprilike povuces ga! I na cijevi (toj cijevi gdje je nastekao crijevo koje skidate) ima mala rupica 2 mm mozda precnika! I na nju ako ima zraka izice, i sacekate da potece voda, a ako odmah potece voda onda u sistemu nema zraka! I jednostavno nastekate crijevo ponovo i zategnete selnu! Jos jednom ponavljam tako je kod Audia, ma da mislim da je slicno i kod vas nisam se susretao morao bi provjeriti! Mozda izgleda komplikovano al jednostavno, bar meni je bilo na Audiu a kod vas ne znam kako ce biti :D
I da dodam, sve to radite naravno dok je motor upaljen!

A sto se tice ozracivanja i to sam radio. Cim stisnem selnu klijestima voda prokapa (znaci crijevo i ne dohvatim) pustim selnu ona se stegne i voda stane. Pretpostavljam da da je bilo zraka da bi izasao :)

Edin_ je napisao(la):
imao sam isti problem :icon_biggrin:
i bilo je da su mi suplje klapne koje odvajaju topao i hladan zrak, pregledaj i te klapne .. ;)

Na to i ja sumnjam. A da napomenem sve te klapne od ventilacije imaju onu supzvicu koja sluzi da bolje dihtuju klapne. Kod mene nema tih spuzvica (nema onih koje mogu da vidim bez da ista skidam, a vjerovatno ih nema ni na klapnama koje ne vidim) :) valjda se rasplae od starosti :) Povremeno ventilacija izbaci po neki komadic :) hahah
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

golf VR je napisao(la):
Edin_ je napisao(la):
imao sam isti problem :icon_biggrin:
i bilo je da su mi suplje klapne koje odvajaju topao i hladan zrak, pregledaj i te klapne .. ;)

Na to i ja sumnjam. A da napomenem sve te klapne od ventilacije imaju onu supzvicu koja sluzi da bolje dihtuju klapne. Kod mene nema tih spuzvica (nema onih koje mogu da vidim bez da ista skidam, a vjerovatno ih nema ni na klapnama koje ne vidim) :) valjda se rasplae od starosti :) Povremeno ventilacija izbaci po neki komadic :) hahah


e ako su ti ispadali komadici to su ti 100 % suplje klapne.. :icon_biggrin:
samo ih dobro ocisti i polijepi i ima da ferceraju.. :lol:
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

Edin_ je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
Edin_ je napisao(la):
imao sam isti problem :icon_biggrin:
i bilo je da su mi suplje klapne koje odvajaju topao i hladan zrak, pregledaj i te klapne .. ;)

Na to i ja sumnjam. A da napomenem sve te klapne od ventilacije imaju onu supzvicu koja sluzi da bolje dihtuju klapne. Kod mene nema tih spuzvica (nema onih koje mogu da vidim bez da ista skidam, a vjerovatno ih nema ni na klapnama koje ne vidim) :) valjda se rasplae od starosti :) Povremeno ventilacija izbaci po neki komadic :) hahah


e ako su ti ispadali komadici to su ti 100 % suplje klapne.. :icon_biggrin:
samo ih dobro ocisti i polijepi i ima da ferceraju.. :lol:

Kako mislis da polijepim? Ono je spuzvica samo sa strana? Znaci kompletno skidanje table? Te klapne se nalaze kod malog hladnjaka? :icon_cry::icon_cry::icon_cry:

Jesu te klapne u ovoj velikoj plasticnoj kutiji gdje je i mali hladnjak?
http://forums.kilometermagazine.com/showthread.php?5153438-B3-B4-A-c-Heater-blower-unit
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

Edin_ je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
Edin_ je napisao(la):
imao sam isti problem :icon_biggrin:
i bilo je da su mi suplje klapne koje odvajaju topao i hladan zrak, pregledaj i te klapne .. ;)

Na to i ja sumnjam. A da napomenem sve te klapne od ventilacije imaju onu supzvicu koja sluzi da bolje dihtuju klapne. Kod mene nema tih spuzvica (nema onih koje mogu da vidim bez da ista skidam, a vjerovatno ih nema ni na klapnama koje ne vidim) :) valjda se rasplae od starosti :) Povremeno ventilacija izbaci po neki komadic :) hahah


e ako su ti ispadali komadici to su ti 100 % suplje klapne.. :icon_biggrin:
samo ih dobro ocisti i polijepi i ima da ferceraju.. :lol:

O kakvim ti klapnama pricas, suplje pa nepustaju zrak :lol: Pogledaj prvo dolazi li ti vruca voda u hladnjak jer ti moze biti da ti je otisla klapna koja zatvara/otvara dotok tople vode , pa tek onda gledaj klapne od ventilacije ;)
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

Imao sam isti problem na skodi, bio mi zacepljen mali hladnjak, jer sam sipao onaj prah sto zacepi rupe, vidim bio ti je supalj hladnjak pa ako si sipao taj prah vrlo lako je da je do toga...;)
 

rs6

Član
RE: Problem sa grijanjem...

tako je bio problem kod jarana na cliu, i ja skinem crijeva sto idu u hladnjak nabijem slauf i jedno crijevo i otvorim vodu, isperem mali hladnjak do maximuma, sad clio grije sto bi rek'o nas narod ovdje mozes sljive susit :D
pokusaj i to jbg da ne se ne zajebajes sa rasklapanjem .... lakse dosut antifriz poslije ....
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

Anes_mo je napisao(la):
Edin_ je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
Edin_ je napisao(la):
imao sam isti problem :icon_biggrin:
i bilo je da su mi suplje klapne koje odvajaju topao i hladan zrak, pregledaj i te klapne .. ;)

Na to i ja sumnjam. A da napomenem sve te klapne od ventilacije imaju onu supzvicu koja sluzi da bolje dihtuju klapne. Kod mene nema tih spuzvica (nema onih koje mogu da vidim bez da ista skidam, a vjerovatno ih nema ni na klapnama koje ne vidim) :) valjda se rasplae od starosti :) Povremeno ventilacija izbaci po neki komadic :) hahah


e ako su ti ispadali komadici to su ti 100 % suplje klapne.. :icon_biggrin:
samo ih dobro ocisti i polijepi i ima da ferceraju.. :lol:

O kakvim ti klapnama pricas, suplje pa nepustaju zrak :lol: Pogledaj prvo dolazi li ti vruca voda u hladnjak jer ti moze biti da ti je otisla klapna koja zatvara/otvara dotok tople vode , pa tek onda gledaj klapne od ventilacije ;)

O kakvoj ti klapni pricas za dotok vode? :lol: Na kecu ima kod mene nema.
Uvijek voda protice kroz mali hladnjak. Oba crijeva su vrela i odvodno i dovodno sto znaci da hladnjak nije zacepljen dok voda prolazi kroz njega. Jedino logicno rjesenje jeste to sto je momak vec rekao a to je da negdje mjesa topal i hladan zrak...(neznam kako izgleda nisam nikad vidio al to mi je jedino logicno)

Selmir1 je napisao(la):
Imao sam isti problem na skodi, bio mi zacepljen mali hladnjak, jer sam sipao onaj prah sto zacepi rupe, vidim bio ti je supalj hladnjak pa ako si sipao taj prah vrlo lako je da je do toga...;)

Nisam to nikad sipao nov je hlednjak postavljen prosle godine. Ipak hvala svima! :)
 

rs6

Član
RE: Problem sa grijanjem...

logicno je da su ti vrela oba crijeva, jer cim puse kol'ko tol'ko toplo.....
moguce je da ti ne koristi 100 % hladnjaka ( ako me kontas )...

pokusaj ga i isprat' moja preporuka..... a ti ako zelis skidaj tablu pa gledaj i klapne i sve ostalo ..
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

rs6 je napisao(la):
logicno je da su ti vrela oba crijeva, jer cim puse kol'ko tol'ko toplo.....
moguce je da ti ne koristi 100 % hladnjaka ( ako me kontas )...

pokusaj ga i isprat' moja preporuka..... a ti ako zelis skidaj tablu pa gledaj i klapne i sve ostalo ..

Kontam druze, odmah sam skonto. Jasta cu nego probat i to odma sutra, ne kosta me nista :)
 

rs6

Član
RE: Problem sa grijanjem...

golf VR je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
logicno je da su ti vrela oba crijeva, jer cim puse kol'ko tol'ko toplo.....
moguce je da ti ne koristi 100 % hladnjaka ( ako me kontas )...

pokusaj ga i isprat' moja preporuka..... a ti ako zelis skidaj tablu pa gledaj i klapne i sve ostalo ..

Kontam druze, odmah sam skonto. Jasta cu nego probat i to odma sutra, ne kosta me nista :)

pa upravo zato ti i govorim jer te ne kosta nista, znam iz iskustva koja je zajebancija skinut tablu i sve opet vratit na svoje mjesto ;)
nego sretno ti bilo ;)
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

rs6 je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
logicno je da su ti vrela oba crijeva, jer cim puse kol'ko tol'ko toplo.....
moguce je da ti ne koristi 100 % hladnjaka ( ako me kontas )...

pokusaj ga i isprat' moja preporuka..... a ti ako zelis skidaj tablu pa gledaj i klapne i sve ostalo ..

Kontam druze, odmah sam skonto. Jasta cu nego probat i to odma sutra, ne kosta me nista :)

pa upravo zato ti i govorim jer te ne kosta nista, znam iz iskustva koja je zajebancija skinut tablu i sve opet vratit na svoje mjesto ;)
nego sretno ti bilo ;)

Znaci samo slauf da nabijem i to je to? Nesto sam cuo da se sodom bikarbonom ispira vodeni sistem... a neznam je li tacno... Hvala ;)
 
RE: Problem sa grijanjem...

Jeste, mozes i tim isprati 2-3 puta, i toplom vodom, a isto tako za ozracivanje, neko je spominjao da upalis auto i da ostavis cep od boce otvoren dok sama voda ne pocne da miruje, jer kad ima zraka valjda kao "kljuca", nek me neko ispravi ako grijesim
 
RE: Problem sa grijanjem...

ajde da ne otvaram 126 tema o istome dakle kod mene je ovaj slucaj: upalis auto puse hladno pa toplo pa hladno ona cijelo vrijeme, motor od hladjenja/grijanja je mjenjan prije 2 cijev ona sto vodi iz motora u kabinu je topla po nekoj logici da takav zrak ide u kabinu bilo bi toplo temperatura motora u radu kad se zagrije je 82-85 stupnja ne mogu bas procijeniti :lol: dalje u kabini ima oni kolut crveno/plavi lijevi je ok a desni mi se okrece 360stuplnjeva u sve strane. da li je moguce da je samo do koluta pa sve hladi :icon_question: Posto je kolut proklizao da li je moguce od iza skiniti i rucno namjestiti da je na grijanju. I ako moze neki video ili tutorijal kako se to skida...

unaprijed zahvaljivam
 
Član
RE: Problem sa grijanjem...

golf VR je napisao(la):
B16A1 je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
Ok, sve razumijem i svima hvala. Samo me jos interesuje kako ide postupak ozracivanja... Kako se to radi?

Ovako care!Ja cu ti reci kako ide u Audia, ja sam skoro odzracivao to je slicno! A nije mi tu drugi laptop da ti kopiram i posaljem tu proceduru!! Moras auto zagrijati na radnu temperaturu , da termostat otvori i prorene pumpa vodu kroz cijeli sistem! Naravno upalis i grijanje! Onda uzmes crijevo koje ide na mali hladnjak (ili ulaz ili izlaz, nebi ti tacno znao reci koje) Skines selnu svuces crijevo, al ne skroz da ga svuces vec neki 2 cm otprilike povuces ga! I na cijevi (toj cijevi gdje je nastekao crijevo koje skidate) ima mala rupica 2 mm mozda precnika! I na nju ako ima zraka izice, i sacekate da potece voda, a ako odmah potece voda onda u sistemu nema zraka! I jednostavno nastekate crijevo ponovo i zategnete selnu! Jos jednom ponavljam tako je kod Audia, ma da mislim da je slicno i kod vas nisam se susretao morao bi provjeriti! Mozda izgleda komplikovano al jednostavno, bar meni je bilo na Audiu a kod vas ne znam kako ce biti :D
I da dodam, sve to radite naravno dok je motor upaljen!

A sto se tice ozracivanja i to sam radio. Cim stisnem selnu klijestima voda prokapa (znaci crijevo i ne dohvatim) pustim selnu ona se stegne i voda stane. Pretpostavljam da da je bilo zraka da bi izasao :)

Edin_ je napisao(la):
imao sam isti problem :icon_biggrin:
i bilo je da su mi suplje klapne koje odvajaju topao i hladan zrak, pregledaj i te klapne .. ;)

Na to i ja sumnjam. A da napomenem sve te klapne od ventilacije imaju onu supzvicu koja sluzi da bolje dihtuju klapne. Kod mene nema tih spuzvica (nema onih koje mogu da vidim bez da ista skidam, a vjerovatno ih nema ni na klapnama koje ne vidim) :) valjda se rasplae od starosti :) Povremeno ventilacija izbaci po neki komadic :) hahah



Oki care ako je tako, onda nije zrak u sistemu! A slijedece sto bi provjerio to bi bile ove klapne sta kolega kaze u ovom komentaru!!! Ako ne otvaraju i zatvaraju kako treba džaba imas temperaturu vode!!!
 

rs6

Član
RE: Problem sa grijanjem...

golf VR je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
golf VR je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
logicno je da su ti vrela oba crijeva, jer cim puse kol'ko tol'ko toplo.....
moguce je da ti ne koristi 100 % hladnjaka ( ako me kontas )...

pokusaj ga i isprat' moja preporuka..... a ti ako zelis skidaj tablu pa gledaj i klapne i sve ostalo ..

Kontam druze, odmah sam skonto. Jasta cu nego probat i to odma sutra, ne kosta me nista :)

pa upravo zato ti i govorim jer te ne kosta nista, znam iz iskustva koja je zajebancija skinut tablu i sve opet vratit na svoje mjesto ;)
nego sretno ti bilo ;)

Znaci samo slauf da nabijem i to je to? Nesto sam cuo da se sodom bikarbonom ispira vodeni sistem... a neznam je li tacno... Hvala ;)

moze i soda, ali to se radi kad skines hladnjak, ali pod jacim pritiskom da istjeras talog onaj sto se nakupi .... pa da vidis, to ti je ujedno i najjeftinija i najlaksa solucija .....
 
Top