problem s kaznom

problem s kaznom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Schumi je napisao(la):
Evo meni donese poštar upravo što sam kao pješak prešao na crveno :D
50 KM nema šanse da platim,a nisam nigdje potpisao da sam kriv,hoće li mi stići kamate poslije? Ne mogu sad da se sjetim spominjalo se negdje to oko kamata,ali ne znam jel ako potpišeš ili ne potpišeš. (mislim na onih dodatnih 20KM)

e nezz sta bih ti na to reko. ne znam kakve ti sankcije mogu spucati :D
 
Član
Schumi je napisao(la):
Evo meni donese poštar upravo što sam kao pješak prešao na crveno :D
50 KM nema šanse da platim,a nisam nigdje potpisao da sam kriv,hoće li mi stići kamate poslije? Ne mogu sad da se sjetim spominjalo se negdje to oko kamata,ali ne znam jel ako potpišeš ili ne potpišeš. (mislim na onih dodatnih 20KM)

to ti je standardna proedura , pozornik te zaustavi , uzme ti podatke i dobiješ poštom prekršajni nalog , može ti i na licu mjesta uručiti ali to je rijetkost da pozornik ima kod sebe naloge, ti sad ako neplatiš u navedenom roku ide ti kamata 20 km i vrijedi 5 godina i naravno nemožeš ostvariti nikakva prava u institucijama dok to ne platiš ali ako ti želiš sudsko odlučivanje odeš u nadležni opštinski sud i tamo potpišeš na nalogu koji si dobio da želiš sudsko odlučivanje pa na sud. Sudski troškovi nisu veliki ali na ročište uvijek dođu i pravnici iz mup-a koji naspram tebe imaju status službene osobe i samim tim naklonost suda je na njihovoj strani ( iako bi po zakonu trebali biti ravnopravne stranke u postupku), tako da bih ja da sam na tvom mjestu to platio u roku i izbjegao te zavrzlame koje slijede. pozzz
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
i ja cekam da mi uzmu vozacku,al sam student pa mi ne pada tesko,ali tvoja mama radi :icon_rolleyes:
ovako...ja sam cuo da se moze sredit u cips-u kad odneses vozacku,da ti je lafo uzmu,a vozacka kod tebe,kazem cuo sam pa vidi jel to izvodljivo ;)

odavno nisam ništa gluplje pročitao.možeš ti vozačku zakopati iza kuće,uveden si u mupov registar i nesmiješ voziti,bez obzira gdje ti je vozačka i koliko si je duboko zakopao:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top