problem s kaznom

problem s kaznom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
CoL3-99 je napisao(la):
e jbg, tamo pise rok 8 dana;)

Možda nisu izmjenjani prekršajni nalozi, jer meni su pisali neki dan kaznu u rs-u i kaže uplati do slijedeće registracije. Rek'o jel to u rs samo ili i u federaciji.

Kaže zakoni su isti za rs i federaciju.
 
Član
kad je u pitanju ta max kazna sa zabranom ne treba potpisivati zapisnik nego sudsko odlučivanje , ja sam tako dva puta u Prijedoru kad su me uhvatili sa radarom došao na sud i fino objasnio sudiji da sam kriv ali da sam tražio sudsko odlučivanje jer bi mi zabrana vožnje mogla ugroziti egzistenciju porodice jer sam većinu posla na točkovima i da sam voljan platiti bilo kakvu novčanu kaznu (znajući da je 100 km najveća) i oba puta su mi sudije izašle u susret a policajcu koji zastupa MUP sam se samo nasmijao poslije ročišta
 
BHT Ovisnik
majka ja poptisala nijeznala da ne mora
pricala je s jednim policajcom koji zna tog sto je majku zaustavio rekao je da ce vidjeti sa njim koji mu je,kaze za tu kaznu mora prekoraciti i brzinu za 30km/h ,a inace je ogranicenje 80km/h ,a mama ga je pretekla brzinom i ispod ogranicenja,znaci morala je bar 110km/h da bi takva kazna bila,maloprije mama pricala s tim policajcem,to se ponistiti ne moze sto je on napisao,al se moze goniti;)
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
majka ja poptisala nijeznala da ne mora
pricala je s jednim policajcom koji zna tog sto je majku zaustavio rekao je da ce vidjeti sa njim koji mu je,kaze za tu kaznu mora prekoraciti i brzinu za 30km/h ,a inace je ogranicenje 80km/h ,a mama ga je pretekla brzinom i ispod ogranicenja,znaci morala je bar 110km/h da bi takva kazna bila,maloprije mama pricala s tim policajcem,to se ponistiti ne moze sto je on napisao,al se moze goniti;)

Samo da nije potpisala, ili da je potpisala da nije kriva bilo bi super.

To nije bilo preticanje nego obilaženje...

Po zakonu ne smiješ voziti ispod 40kmh u normalnim uvjetima vožnje, tj. da je ograničenje veće... A ako je 80kmh ograničenje, smiješ da pređeš nekoga ko ide 39kmh.

Ali potpisano je...

Policajac je vozaču u mojoj firmi pisao kaznu da nema rezervnog točka, 400 KM na firmu, 40 KM vozaču, i 100 KM odgovornom licu.

Ali imali smo rezervnu probušenu, policajac se zeznuo i napisao da uopšte nemamo rezervnog, a imamo ... :icon_smile:

Da je napisao da je neispravan rezervni točak to je druga priča.. Tako da nismo platili kaznu..
 
Član
dosta vas gore pise komentare, a uopste niste upuceni. prekoracenje brzine ti nema veze sa preticanjem i za to ide posebna kazna. kazna za preticanje na punoj je MINIMUM 100KM + 1 mjesec zabrane + 2 boda, a MAXIMALNA 300KM + 3 mjeseca zabrane + 2 boda ( za bodove nisam siguran). najcesce se pise ta minimalna, a sve zavisi u kakvim je uslovima doslo do preticanja, da li je kolona vozila i sl. ili jednostavnije receno od drota do drota...

ovo ti je 100% provjereno jer sam ja istu takvu imao. kao sto su ti vec rekli, potpisala je i time priznala prekrsaj, sad je kasno za bilo sta. kad dodje zahtjev da se preda vozacka, predajte odmah da nebi dosla i dodatna kazna za "prisilno oduzimanje" vozacke, i ona ti iznosi 100KM (provjereno u CIPSU)...
 
nema ti druže pomoći, kazna za preticanje na punoj liniji kao
što su ti i rekli je 100 km i mjesec vozačka, a sad koliko je brzo vozila u
ovom slučaju ti ništa ne znači
 
Član
emir_89 je napisao(la):
dosta vas gore pise komentare, a uopste niste upuceni. prekoracenje brzine ti nema veze sa preticanjem i za to ide posebna kazna. kazna za preticanje na punoj je MINIMUM 100KM + 1 mjesec zabrane + 2 boda, a MAXIMALNA 300KM + 3 mjeseca zabrane + 2 boda ( za bodove nisam siguran). najcesce se pise ta minimalna, a sve zavisi u kakvim je uslovima doslo do preticanja, da li je kolona vozila i sl. ili jednostavnije receno od drota do drota...

ovo ti je 100% provjereno jer sam ja istu takvu imao. kao sto su ti vec rekli, potpisala je i time priznala prekrsaj, sad je kasno za bilo sta. kad dodje zahtjev da se preda vozacka, predajte odmah da nebi dosla i dodatna kazna za "prisilno oduzimanje" vozacke, i ona ti iznosi 100KM (provjereno u CIPSU)...

sigurno da ovde ima neupućenih , za tvoje znanje druže maksimalna kazna za prekršaj šo ti policajac može napisati nalog je 100 km i mj zabrane , samo za jedan prekršaj ti može napisati 300 km i isto mjesec dana zabrane (ne više) a to je ako si napravio prekršaj oduzimanje prava prvenstva prolaza čime je izazvana saobraćajna nezgoda pod uslovom da nema povrijeđenih sa teškom tjelesnom povredom (inače je onda krivično djelo), naravno može on tebi napisati i više od 100 Km ali ako si napravio više prekršaja pa ti sabere. Za sve veće kazne od ovih koje sam naveo nadležni su mjesni Opštinski sudovi. Posebne kazne ne postoje , postoje samo novčana kazna , kazna zabrane upravljanja određenom kategorijom motornog vozila bez obzira koji si saobraćajni prekršaj napravio. pozzz
 
rinaldo je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
dosta vas gore pise komentare, a uopste niste upuceni. prekoracenje brzine ti nema veze sa preticanjem i za to ide posebna kazna. kazna za preticanje na punoj je MINIMUM 100KM + 1 mjesec zabrane + 2 boda, a MAXIMALNA 300KM + 3 mjeseca zabrane + 2 boda ( za bodove nisam siguran). najcesce se pise ta minimalna, a sve zavisi u kakvim je uslovima doslo do preticanja, da li je kolona vozila i sl. ili jednostavnije receno od drota do drota...

ovo ti je 100% provjereno jer sam ja istu takvu imao. kao sto su ti vec rekli, potpisala je i time priznala prekrsaj, sad je kasno za bilo sta. kad dodje zahtjev da se preda vozacka, predajte odmah da nebi dosla i dodatna kazna za "prisilno oduzimanje" vozacke, i ona ti iznosi 100KM (provjereno u CIPSU)...

ja ne znam koliko si upućen ali voz.dozvola može biti oduzeta u trajanju od 1 do 4 mjeseca

sigurno da ovde ima neupućenih , za tvoje znanje druže maksimalna kazna za prekršaj šo ti policajac može napisati nalog je 100 km i mj zabrane , samo za jedan prekršaj ti može napisati 300 km i isto mjesec dana zabrane (ne više) a to je ako si napravio prekršaj oduzimanje prava prvenstva prolaza čime je izazvana saobraćajna nezgoda pod uslovom da nema povrijeđenih sa teškom tjelesnom povredom (inače je onda krivično djelo), naravno može on tebi napisati i više od 100 Km ali ako si napravio više prekršaja pa ti sabere. Za sve veće kazne od ovih koje sam naveo nadležni su mjesni Opštinski sudovi. Posebne kazne ne postoje , postoje samo novčana kazna , kazna zabrane upravljanja određenom kategorijom motornog vozila bez obzira koji si saobraćajni prekršaj napravio. pozzz
 
Član
jarane isto tako ti je za crveno svjetlo kazna od 1 do 3 mjeseca + 100 do 300KM. sve zavisno gdje prodjes kroz crveno i koliku opasnost izazivas...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
jarane isto tako ti je za crveno svjetlo kazna od 1 do 3 mjeseca + 100 do 300KM. sve zavisno gdje prodjes kroz crveno i koliku opasnost izazivas...

pa zar ti crveno svijetlo nije očit primjer oduzimanja prava prvenstva prolaza , ako prođeš bez udesa 100 a ako izazoveš saobraćajnu nezgodu 300 km
 
Član
emir_89 je napisao(la):
dosta vas gore pise komentare, a uopste niste upuceni. prekoracenje brzine ti nema veze sa preticanjem i za to ide posebna kazna. kazna za preticanje na punoj je MINIMUM 100KM + 1 mjesec zabrane + 2 boda, a MAXIMALNA 300KM + 3 mjeseca zabrane + 2 boda ( za bodove nisam siguran). najcesce se pise ta minimalna, a sve zavisi u kakvim je uslovima doslo do preticanja, da li je kolona vozila i sl. ili jednostavnije receno od drota do drota...

potpisujem, imao takav slucaj max 300KM itd.., samo je kazna drukcija bila:cool::cool: hehe
 
Jassmin je napisao(la):
CoL3-99 je napisao(la):
e jbg, tamo pise rok 8 dana;)

Možda nisu izmjenjani prekršajni nalozi, jer meni su pisali neki dan kaznu u rs-u i kaže uplati do slijedeće registracije. Rek'o jel to u rs samo ili i u federaciji.

Kaže zakoni su isti za rs i federaciju.

Hmm.. daj Boze da je tako...:lol: mada nesto ne vjerujem....


DA se ne sere vise kako se ne moze izvaditi licna-pasos, zakon decidno navodi
Član 80.
Posljedice upisa kazne u registar novčanih kazni
Dok se ne plate sve novčane kazne i troškovi koji su evidentirani u registru
novčanih kazni, kažnjenom se neće dozvoliti:
registracija, ili produženje važnosti registracije motornog vozila;
izdavanje, ili produženje važnosti vozačke dozvole;
učestvovanje na javnom tenderu ili
promjena registracije pravnog lica, ili registracije samostalne obrtničke djelatnosti.



A, zanimljiv je skroz i cl 79.
(3) Novčane kazne i troškovi postupka evidentiraju se kao dug u registru novčanih
kazni dok kažnjeni ne plati puni iznos novčane kazne i troškova postupka.

Novčana kazna i troškovi postupka u svakom slučaju bit će brisani iz registra novčanih kazni po isteku pet godina od dana kada su prekršajni nalog, ili rješenje o prekršaju postali konačni
i izvršni
 
Član
Evo meni donese poštar upravo što sam kao pješak prešao na crveno :D
50 KM nema šanse da platim,a nisam nigdje potpisao da sam kriv,hoće li mi stići kamate poslije? Ne mogu sad da se sjetim spominjalo se negdje to oko kamata,ali ne znam jel ako potpišeš ili ne potpišeš. (mislim na onih dodatnih 20KM)
 
BHT Ovisnik
eh,malo smo proucili kaznu i tamo je napisao da je po neznam kojem clanku em sto je prestizala na punoj vozila i brzinom 30km/h vecom od ogranicenja,sto znaci da je vozila 110,a nemoguce jer je prestizala brzinom ispod ograničenja,al najveci je problem u tome sto je se potpisala i mos ga da prostiš j*at
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top