Prica oko xenon look sijalica

Prica oko xenon look sijalica

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Posto na neka auta nikako ne idu hid xenoni kao npr na moj BMW (prekomplikovano mi i opasno da mi neko stavlja neke adaptere za sijalice i ponistivace greski),a neki iz drugih razloga ne zele staviti.Ja sam trazio sijalice s xenon look one plave sto svijetle naplavo na bijelo.Nasao sam bio na jednoj pumpi neke talijanske mislim da su lampada 55w xenon blue s E4 i EU standardom cijena oko 20KM za par i odlicno su svijetlile imale su odlicnu boju svijetlo plavu na bijelo i vidljivost je bila veoma dobra,ali im je mana bila sto nisu mogle izdrzati vise od 4-5 mjeseca.Posljie sam nasao u Konzumu one JL sto su i u Robotu i Avantiju prodavane i bile 100w, a sada je bila na njima oznaka 55w a kutija i ostalo sve isto,stavio sam ih jedan dan i onda me uvatila sumnja da su to mozda one sijalice od 100w samo prepakovane jer ih raja nije htjela kupovati,a svijetlile su dobro bar po suhom.Na kraju sam htio nesto kvalitetno njemacko,i nadem OSRAM COOL Blue po cijeni od 15KM komad (koga interesuje gdje na pm nek se javi da ne reklamiram) Ono Cool Blue nema nikakve veze trebali su staviti Cool White jer sijalice svijetle bijelo s malo plave nijanse kao sto se i vidi na slikama dole.
[attachment=10977]
[attachment=10976]
Eto nisam bas zadovoljan u potpunosti s OSRAMOM koliko su ga svi nahvalili ai vidjet cemo koliko ce trajati,ostale su jos Philips da se probaju ali one se slabo imaju kod nas kupiti.Tako de sam nasao i neke All ride marke ali te mislim da otpadaju jer nevjerujem da su kvalitetne.

Nadam se da sam nekome pomogao u odabiru i nadam se da ce neko imati mozda neki dobar prijedlog ili savijet.Znam da je bilo slicnih tema na forumu ali zato ne razgovarati jos o ovome jer sigurno mnoge zanima.Pozz
 
Član
Sto se halogenih sijalica tice najjaci je Philips night breaker. Skupe su dosta al vrijede svaki novcic.
 
Član
nermin je napisao(la):
Vec vidjeno x y puta druze, ima postova i tema bruku ;)

znam da je videno i da ima postova i vidis li da sam napisao da znam vec!Ali je li to zabranjeno razgovarati o tome,hoces mi ti zabraniti????Ako ti je mrsko citati i ako nemas sta reci nemoj ni da citas i beze pises beskorisne stvari.

GOLFVR6 je napisao(la):
Sto se halogenih sijalica tice najjaci je Philips night breaker. Skupe su dosta al vrijede svaki novcic.

znam da imaju OSRAM NIGHT BRAKER ali za te Philips nisam cuo,mislim da se Philipsove zovu Philips Blue Vision;)
 
Član
Pa evo sad cu ti reci :D
1. xenoni mogu na tvoje auto
2. xenone koji si stavio ne pasu na tvoje auto
3. sijalice koje skupo placas brzo izgore jer imaju tanju nit, griju se brze, i crkavaju brze

Prijedlog stavi "klasiku" ili xenon koji odgovara tvom tipu auta.
To je to

jel ti korisno? ;)
 
dobro haj iskusni :icon_twisted: i meni pomozi imam 5icu golfa kako cu stavit xsenon da necu mozda originalni koji bojim se i rec kolko kosta....ili mozda ovaj ne originalni za koji mi treba nekakvo resetiranje borda za koje ni u ASI nisu culi....inace pitanje je za nermina prvo, a onda i za druge :cool:
 
Član
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
dobro haj iskusni :icon_twisted: i meni pomozi imam 5icu golfa kako cu stavit xsenon da necu mozda originalni koji bojim se i rec kolko kosta....ili mozda ovaj ne originalni za koji mi treba nekakvo resetiranje borda za koje ni u ASI nisu culi....inace pitanje je za nermina prvo, a onda i za druge :cool:

Ma nema sve strucnjaci hahah cuj board.. Lol Lol :)
Moze i kod tebe kao i kod faaway bez problema, samo za 5ticu treba dodatni fixator...
[attachment=10984]
 
Član
Pa koje su onda najbolje te sijalice???
Odnos dobiveno/uloženo???

Jer neću ni ja da stavljam ove kineze xenone
 
Član
A ima li gdje zute sijalice za kupiti? :p

Joj preksinoc sam neku crvenu golf5-icu sa zutim sijalicama i farovima sa lecama pratio od Malte do Neđarića, sve rekoh daj uhvatit ce nas crveno na semaforu pa da ga pitam gdje je uzeo, ali malo sutra sutra, uhvatili zeleni val, te ja u voznji otvorim prozor i svirnem da i on otvori prozir:"Reko pasa izvini, gdje si kupio te zute sijalice" kaze on:"U Austriji" Reko:"E *ebi ga" ... Ne da mi se nikako :(
 
Član
Bojan je napisao(la):
Pa koje su onda najbolje te sijalice???
Odnos dobiveno/uloženo???

Jer neću ni ja da stavljam ove kineze xenone
Xenoni :)

poKle je napisao(la):
A ima li gdje zute sijalice za kupiti? :p

Joj preksinoc sam neku crvenu golf5-icu sa zutim sijalicama i farovima sa lecama pratio od Malte do Neđarića, sve rekoh daj uhvatit ce nas crveno na semaforu pa da ga pitam gdje je uzeo, ali malo sutra sutra, uhvatili zeleni val, te ja u voznji otvorim prozor i svirnem da i on otvori prozir:"Reko pasa izvini, gdje si kupio te zute sijalice" kaze on:"U Austriji" Reko:"E *ebi ga" ... Ne da mi se nikako :(

Kod komsije (mene) :lol:
 
Član
Bojan je napisao(la):
Pa koje su onda najbolje te sijalice???
Odnos dobiveno/uloženo???

Jer neću ni ja da stavljam ove kineze xenone

Zasto ne, eno kod mene zasad besprijekorno rade...samo me led pozicija lijeva zajebaje, cas radi, cas ne radi, cas treperi u radu....kontakt garant jebe :icon_confused:
 
ovaj mi je dio poprilicno nejasan
nermin je napisao(la):
Ma nema sve strucnjaci hahah cuj board.. Lol Lol :)

a ovaj dio ako si mislio na xenone, a ne na one sijalice iz marsa i slicnih prodavnica, da moze i kod mene na taj nacin onda ti hvala i to cu da provjerim...

nermin je napisao(la):
Moze i kod tebe kao i kod faaway bez problema, samo za 5ticu treba dodatni fixator...

a da te pitam i ovo zasto mi na bordu prijavljuje kvar kad stavim te jace diode iznad tablice odnosno ne rade mi kako treba i kako da rijesim taj problem...
 
Član
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
ovaj mi je dio poprilicno nejasan
nermin je napisao(la):
Ma nema sve strucnjaci hahah cuj board.. Lol Lol :)

a ovaj dio ako si mislio na xenone, a ne na one sijalice iz marsa i slicnih prodavnica, da moze i kod mene na taj nacin onda ti hvala i to cu da provjerim...

nermin je napisao(la):
Moze i kod tebe kao i kod faaway bez problema, samo za 5ticu treba dodatni fixator...

a da te pitam i ovo zasto mi na bordu prijavljuje kvar kad stavim te jace diode iznad tablice odnosno ne rade mi kako treba i kako da rijesim taj problem...

imas pm
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Pa koje su onda najbolje te sijalice???
Odnos dobiveno/uloženo???

Jer neću ni ja da stavljam ove kineze xenone

Zasto ne, eno kod mene zasad besprijekorno rade...samo me led pozicija lijeva zajebaje, cas radi, cas ne radi, cas treperi u radu....kontakt garant jebe :icon_confused:

Ne znam šuhveli mi to sve pogotovo kad sam vani da me ne peglaju po njemačkoj posebno sloveniji
 
Član
Bojan je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Pa koje su onda najbolje te sijalice???
Odnos dobiveno/uloženo???

Jer neću ni ja da stavljam ove kineze xenone

Zasto ne, eno kod mene zasad besprijekorno rade...samo me led pozicija lijeva zajebaje, cas radi, cas ne radi, cas treperi u radu....kontakt garant jebe :icon_confused:

Ne znam šuhveli mi to sve pogotovo kad sam vani da me ne peglaju po njemačkoj posebno sloveniji

A zasto bi te peglali ?? kakve veze ima gdje je prozveden, bitno je da je propisno ugrađen, i da ne prelazi zakonska ogranicenja u vidu boje (ja mislim da je dozvoljeno do 8000K).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top