prevare

prevare

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
darko13 je napisao(la):
ado_d je napisao(la):
eo ja mu poslao mail da vidim i odmah mi odgovara:

Zdravo,

Hvala vam za dobivanje natrag na mene i žalostan za moj loš jezik. Kao što sam rekla, trebam prodati auto brzo, tako da mogu kupiti još neki ovdje u Londonu, Velika Britanija. Jer nisam uzeti auto sa mnom tu, ja ga ostavio u mom privatnom garaža u Milanu. Ako ga želite kupiti, možemo dogovoriti sastanak u Milanu, Italija. To je razlog mog najnižu cijenu. Ako ga želite kupiti i slažem se meni u susret u Milanu, Italija jedino što mogu učiniti za vas je da ja mogu vam sa 50% novca za kupnju avionske karte za Milano, Italija. Ako ste spremni da dođe ovdje i kupiti auto, možete zaključiti 50% od ukupnih troškova, plane ticket from iznos od automobila. To činim zato što moram brzo naći kupca za automobil tako da mogu kupiti novi ovdje.
Reci mi tvoj konačni odgovor ako prihvatite moj poziv, tako da mogu otići razgovarati s mojim poslodavcem da mi 1,2 dana da se vrati u Italiji, tako da mogu dogovoriti sastanak s vama.

Čekam tvoj elektronička pošta uskoro.

Neko naš 100%. Pazi te logike daješ auto ispod cijene još nekom platiš pola karte avionske, pa da je tao jeftino zar ga ne bi kupio neki italijan...Mislim stvarno.

sad cu ja njemu reci da on meni tih 50% od karte uplati na moj ziro racun da ja kupim kartu. da budem siguran da nije neka zaj*ancija
 
Član
evo i ja sam mu poslao upit na marketu i stize mi odgovor na mail:

Zdravo,
Moje ime je Alberto Orcos pa ja sam vam pisati o mom autu. Auto se nalazi u Milano-Italija, jer odavde sam ja i to je kao nov!! Radim za Značajni građevinska tvrtka iz Italije (Stone System Co) i bio sam poslan u Bosna i Hercegovina za 3 mjeseca za nadzor gradnje (gradnja zgrade Car parking) da je naša tvrtka pobijediti. U tom periodu mi je potreban automobil za korist to tamo. Razlog mog prodaje je da sam bio poslao u Bristolu, Velika Britanija za nadzor gradnje druge i ja ću ostati ovdje za oko 5 mjeseci i ovdje je ne mogu iskoristiti jer je vrlo teško voziti automobil s vozačem na sjedalo lijevoj strani. Auto nikada nije bila uključena u nesrećama. To nema ogrebotina ili nešto drugo. Ja sam drugi vlasnik automobila. Ovo je moja zadnja cijena i auto nije za najam tako da ćete morati platiti samo tu cijenu i ništa više .. Ja sam sve novine od automobila i usluga kao i knjiga. Sve je u redu sa autom. Za mene će biti bolje ako možemo govoriti na engleskom jeziku.
Ako ste zainteresirani molimo pišite mi na e-mail.
 
Član
moje pitanje:

koliko novca treba poslat? i moze li se preko neke druge agencije to uplatiti? mozda neke druge banke i da ja vama posaljem uplatnicu da je sve uredno placeno? i kako oko ove karte avionske? rekli ste da cete platit 50% od troskova. pa ako cu ja vama slati novac da vi budete sigurni da cu doci i vi meni treba da posaljete novac za kartu da znam da ste ozbiljni i da ovo sve nije neka laz?


njegov odgovor:

Vi ćete otići s novcem gotovinom EURO 2000 at ured Western Uniona i da ćete reći da je agent koji želite poslati taj novac na vaš otac, stric, sestra ime u Milanu, Italija. On će vam dati papir. Vi ćete ga zajedno s Vašim podacima. Nakon što ste učinili depozit ćete ići na skenirati taj račun i da ćete ga poslati mi e-poštom. Ja ću se u Italiji u sljedeći dan te poslati mi Western Union skenirani dokument.

P.S. Western Union će se povjerenstva za slanje novca, ali ne brinite da ćete ih zaključiti sa ukupni trošak automobila.

Pa recite mi kad ste u stanju napraviti polog u Western Union tako da znam kad bi trebao ja kupiti avionske karte.

obratiti paznju na zadnji dio kako mu se poboljsao bosanski jezik. jer sve je ovo napisano prije al je oaj dio dodat.

pa sam opet poslao mail:

mogu u roku od tri dana uplatiti. ali ja zelim da kupim karte. i vi cete mi poslati pola novca za karte na moj ziro racun. da znam da ste ozbiljni

njegov odgovor:

Ja ću kupiti direktno sa mojim novcem iz web avionska karta na tvoje ime i ja ću vam poslati dokument rezervacija ulaznica u 10 minuta nakon što ćete poslati mi Western Union skenirani dokument. Kada ćemo se sastati da ćete mi dati 50% od ukupne cijene avionske karte. Pa recite mi, ako ste u mogućnosti da uplate i danas u Western Uniona od svog supruga, prijatelj ime na svoje ime u Milan, Italija i recite mi točno na dan kada možete doći u Milanu, tako da ja mogu Bock avionske karte.

moj odgovor:

ja cu uplatit tako kao sto ste vi meni rekli. ali je lakse da ja kupim karte ovdje. zato ja vama mogu dati moj br ziro racuna u raiffeisen banci i preko njega mi mozete poslat pare za karte. kada legnu pare na racun ja vama saljem skenirani dokument da sam uplatio.

njegov odgovor:

Transakcija putem računa Banka će trajati više od 10 dana, jer imam Uk račun. Tako će biti više lako za mene to kupiti avionske karte direktno odavde. Pa recite mi kad ste u mogućnosti otići i učiniti depozita u Western Union, a kad se dolazi u Milan?

kako mu se dramaticno popravlja bosanski jezik. :lol::lol:
 
Član
hahahah...momcina trazi odma 2000EUR..hahaha dobar je...;)

Eh odo i ja jednog debila nac.. :lol::lol::lol:
 
Član
ja mu odg na to:

pa nista onda jer ja ne mogu tek tako poslati pare. ako se slazete da to izvedemo na nacin koji sam ja nacveo onda moze. a raiffeisen banku legnu pare u roku od 3 dana. tamam toliko da ja skupim pare koje su potrebne da se uplate za auto.

a on ce meni:

Ne želim da bilo koji novac prije nego što vidite auto. Trebam samo dokaz da imate novac i samo sa Western Union mogu biti sigurni u to. Reci mi zašto ne želite da se uplate u Western Union kao što sam ti rekao?
 
Član
A ovo je vec dugo poznato u njemackoj.
Cim vidim oglas neki vrlo povoljan i da na njemu nema broja telefona nego samo email odmah se zna o cemu se radi.

Ja sam pre par mjeseci naletio na audi A6 2,5tdi quattro ful bio, ali me zbunilo sto je na slikama imao tablice bas iz mog mjesta u njemackoj, pa sam mu pisao. I naravno odg. na engleskom i V. Britanije. Auto je bilo od njegovog oca, koji je par sedmice pre tog preminuo, a on je odrastao u engleskoj sa svojom mamom i ne zna njemacki iako mu je otac svabo. Vise puta sam ga pitao gdje se auto tacno nalazi da ga odem da pogledam, ali je jednom rekao da je u praznoj kuci gdje mu je otac navodno zivio i kuca je isto na prodaju. Pare isto trazio samo kao dokaz preko Westerna, i sad najbolje kao dokaz ali trazi zato sto je vec par puta dolazio u njemacku ali se kupac taj dan nije vise javio i on dzabe dosao. :) a ja mu poslaljem kopiju izvadka stanja racuna na mojoj banci i napisem da je to dovoljan dokaz i da ce pare u kesu dobiti kad dodje u njemacku. Uz to mu jos posaljem kopiju pasosa i moju adresu i broj. I posle tog vise nije ni piso. :)

Ali je brat od moga radnog kolege tako isto nasao auto u engleskoj vrlo jeftino, stupio u kontakt, i nije bio fake, nego je otisao avionom i dovezao auto u njemacku. Ali to je mozda jedan od 10 000 oglasa.
 
email sto sam ja dobio...

Zdravo,
Moje ime je Alberto Orcos pa ja sam vam pisati o mom autu. Auto se nalazi u Milano-Italija, jer odavde sam ja i to je kao nov!! Radim za Značajni građevinska tvrtka iz Italije (Stone System Co) i bio sam poslan u Bosna i Hercegovina za 3 mjeseca za nadzor gradnje (gradnja zgrade Car parking) da je naša tvrtka pobijediti. U tom periodu mi je potreban automobil za korist to tamo. Razlog mog prodaje je da sam bio poslao u Bristolu, Velika Britanija za nadzor gradnje druge i ja ću ostati ovdje za oko 5 mjeseci i ovdje je ne mogu iskoristiti jer je vrlo teško voziti automobil s vozačem na sjedalo lijevoj strani. Auto nikada nije bila uključena u nesrećama. To nema ogrebotina ili nešto drugo. Ja sam drugi vlasnik automobila. Ovo je moja zadnja cijena i auto nije za najam tako da ćete morati platiti samo tu cijenu i ništa više .. Ja sam sve novine od automobila i usluga kao i knjiga. Sve je u redu sa autom. Za mene će biti bolje ako možemo govoriti na engleskom jeziku.
Ako ste zainteresirani molimo pišite mi na e-mail.
 
Član
ma budala zna da nesto nije uredu..il je divljak il ce ti otet pare...joj sto treba nac ovo djubre od covjeka pa ga izmlatit da nemoze hodat...:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
znam ja čovjeka kojeg su tako spalili za 6000 eura.....i mene je jedan tip htjeo spalit za Supru, frajer tražio za nju 5000 eura, a ona vrijedi najmanje 20000 eura.....ista spika kao on je englez a auto je s volanom na desnoj strani i hoće ga zato prodat....kao da mu ja pošaljem pare,a on meni auto......kad sam mu reko da neću uplatit već ću doć tamo i dat mu pare na ruke onda se počeo izmotavat da je onako lakše i da bez veze ne dolazim.....pa mi je kao dao račun od brodarske tvrtke i da njima uplatim, da sam kao tako 100% siguran......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top