prevare

prevare

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bravof je napisao(la):
ma glupo je i pomislit da ima ovakvo auto za te pare..

takvi se oglasi jednostavno obidju....:icon_rolleyes:

joj drug ima svakavih degena koji imaju pare..pa ih se lako zeznut..kad pogledas neke primjere kako su amerikanci varani dode ti da se ubijes krampom:lol::lol:
 
Ma ovo Englezi rade, poznati su kao ''scumsi'', oni tako navlace ljude. Uglavnom im je prica tipa ''Ja sam radio u UK ambasadi u Italiji i kupio tamo auto, malo vozao, jeftino me izaslo itd., zatim dovukao u UK i sad kao nemogu ga prodati ovdje, zbog volana, vi posaljite par stotina funti ili eura na moj racun i kad dobijete auto, onda placate ostatak.'' Uglavnom nikome nista ne dajte para, dok robu ne vidite!!!
PS. Dosta ih radi sa ''obicnim'' ili samo nesto manjim cijenama auta (da bude manje ocito), a ne kao u ovom slucaju ekstremno niskim cijenama.
 
Član
evo ovaj isti lik prodaje i q7 za 12.430 km. http://www.market.ba/vozila/auto/oglas/488280
 
nedavno su mom prijatelju za dzetu 2 87 god nudili 5000 dolara,al kao doci ce neko po auto,pa ce oni uplatiti na njegov racun kad im stigne auto...ma prevaranti strogi
 

187

Član
tako prica da je u londonu a auto u italiji a prica na nasem i pored tolike italije doso u bosnu da ga proda xD.... bas neka budala :lol:
 
Član
prije 3 godine sam ja na mobile.de naisao na BMW e46 2003 znaci facelift 325 ci onaj kupe za nekih 3500eura i naravno poslao mail vako nako cuo se sa likom i slozio mi pricu da je iz milana da je imao nesrecu sa motorm i da mu se ruke tresu tako da ne moze puno vozit i zato prodaje auto i isto nesto na fazon westerna je bilo kad ja uplatim on ce doc u sarajevo sa autom i samo eto na cijenu ce dodati 50eura zbog karte valjda i eto ako se meni ne svidi auto on ce meni platit 1000 eura za izgubljeno vrijeme (e tu ga je usrao do kraja ) :lol:
 

187

Član
zile je napisao(la):
prije 3 godine sam ja na mobile.de naisao na BMW e46 2003 znaci facelift 325 ci onaj kupe za nekih 3500eura i naravno poslao mail vako nako cuo se sa likom i slozio mi pricu da je iz milana da je imao nesrecu sa motorm i da mu se ruke tresu tako da ne moze puno vozit i zato prodaje auto i isto nesto na fazon westerna je bilo kad ja uplatim on ce doc u sarajevo sa autom i samo eto na cijenu ce dodati 50eura zbog karte valjda i eto ako se meni ne svidi auto on ce meni platit 1000 eura za izgubljeno vrijeme (e tu ga je usrao do kraja ) :lol:

i sta bi jesi se jos cuo sa njim sta ti kaze boli li ga puno sto je pao.. ziga li ga kad je promjena vremena :lol::lol:
 
Član
evo ljudi i jedan slucaj..moj drug u italiji prodavao mercedesa e220 po normalnoj cijeni neznam tacno koliko je to bilo mislim oko 18 000 eura i poslao njemu neki lik email kako se njemu opasno svidja taj mercedes i kao kupice,ali je on iz afrike kao pun para ali sve pise na italijanskom ali malo rec kako bez greske kao on je neki ministar neznam ni ja. kao poslace on kamion po auto i uplatice 20 000 eura samo da ovaj neproda i poslao on njemu i kopije papira i sve ali kao taj moj drug mora da uplati na westen union 400 eura da otkoci te pare i to je to ali ovaj nije pao na tu foru nego mu napise neznam koliko si ljudi zaj*o ali mene neces..NISTA NEPLACATI PREKO WESTEN UNIONA
 
Član
Da se nadovežem na započetu temu o prevarama. Prije 6 mjeseci kontaktira mene jedna djevojka iz Zagreba oko kupovine nekih dijelova za auto. To što je tražila je bio dosta rijedak dio koji je bilo nemoguće naći čak i u Njemačkoj, ali i u drugim evropskim zemljama. Igrom slučaja ja taj isti dio pronađem, ali mi nije bilo sigurno da kupujem dok ne dobijem novac unaprijed. Zbog velike cifre( 1000 €),ali i rizika tražio sam pola novca unaprijed, cura mi traži br. računa, ja sve kontam zezanje neko, kad nakon par dana na račun dobijem puni iznos 1000 €. Da napomenem da je jedina komunikacija bila preko maila, čak se ni telefonom nismo čuli.
Ja sam ispoštovao dogovoreno i ta je osoba ostala zadovoljna, ali toliki novac unaprijed ja ne bih mogao poslati nikome.
Kasnije kad je došla da preuzme dio, ja je pitam kako je mogla poslati toliko novca unaprijed nekome koga ne poznaje, a ona mi odgovara da je imala neki osjećaj da sam pošten čovjek.
Da napomenem da se ne radi o nekoj bogatašici kojoj je ova cifra bila mala.
Taj put je imala sreće, ali drugi put sumnjam...
 
Član
eo ja mu poslao mail da vidim i odmah mi odgovara:

Zdravo,

Hvala vam za dobivanje natrag na mene i žalostan za moj loš jezik. Kao što sam rekla, trebam prodati auto brzo, tako da mogu kupiti još neki ovdje u Londonu, Velika Britanija. Jer nisam uzeti auto sa mnom tu, ja ga ostavio u mom privatnom garaža u Milanu. Ako ga želite kupiti, možemo dogovoriti sastanak u Milanu, Italija. To je razlog mog najnižu cijenu. Ako ga želite kupiti i slažem se meni u susret u Milanu, Italija jedino što mogu učiniti za vas je da ja mogu vam sa 50% novca za kupnju avionske karte za Milano, Italija. Ako ste spremni da dođe ovdje i kupiti auto, možete zaključiti 50% od ukupnih troškova, plane ticket from iznos od automobila. To činim zato što moram brzo naći kupca za automobil tako da mogu kupiti novi ovdje.
Reci mi tvoj konačni odgovor ako prihvatite moj poziv, tako da mogu otići razgovarati s mojim poslodavcem da mi 1,2 dana da se vrati u Italiji, tako da mogu dogovoriti sastanak s vama.

Čekam tvoj elektronička pošta uskoro.
 
Član
ado_d je napisao(la):
eo ja mu poslao mail da vidim i odmah mi odgovara:

Zdravo,

Hvala vam za dobivanje natrag na mene i žalostan za moj loš jezik. Kao što sam rekla, trebam prodati auto brzo, tako da mogu kupiti još neki ovdje u Londonu, Velika Britanija. Jer nisam uzeti auto sa mnom tu, ja ga ostavio u mom privatnom garaža u Milanu. Ako ga želite kupiti, možemo dogovoriti sastanak u Milanu, Italija. To je razlog mog najnižu cijenu. Ako ga želite kupiti i slažem se meni u susret u Milanu, Italija jedino što mogu učiniti za vas je da ja mogu vam sa 50% novca za kupnju avionske karte za Milano, Italija. Ako ste spremni da dođe ovdje i kupiti auto, možete zaključiti 50% od ukupnih troškova, plane ticket from iznos od automobila. To činim zato što moram brzo naći kupca za automobil tako da mogu kupiti novi ovdje.
Reci mi tvoj konačni odgovor ako prihvatite moj poziv, tako da mogu otići razgovarati s mojim poslodavcem da mi 1,2 dana da se vrati u Italiji, tako da mogu dogovoriti sastanak s vama.

Čekam tvoj elektronička pošta uskoro.

Neko naš 100%. Pazi te logike daješ auto ispod cijene još nekom platiš pola karte avionske, pa da je tao jeftino zar ga ne bi kupio neki italijan...Mislim stvarno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top