prevara pik.ba savjeti, sta dalje?

prevara pik.ba savjeti, sta dalje?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
prvo bi da upozorim clanove foruma da se ne upustaju u nikakvu saradnju sa ovom osobom..

http://www.pik.ba/profil/adinmostar/

Dogovrio sam se njim da mu ja dam muziku za auto (pojacalo sony, polica sa zvucnicima, woofer ground zero), a on meni telefon sony xperia arc i da svako plati svoju postarinu
posto nije imao original slike telefona na profilu, trazio sam da ga uslika, on mi je slike poslao na mail i ja sam prisatao na zamjenu.
na paketu koji sam slao sam postavio dve slike telefona kojeg kurir treba preuzeti, nakon par dana njemu stize paket i javlja se da je dobio paket i da je kurir palio telefon i da je sve u redu.
danas meni stigao telefon i platio sam postu jer smo se dogovorili da ce on poslati 12 KM u paketu za njegovu postu.
otvaram kutiju, vidim nema 12KM, aj nema veze, vadim telefon, vidim nije to taj telefon sto mi je poslao slike, stavljam bateriju i pokusavam ga upaliti, ali telefon jednostavno ne radi, kasnije vidim na telefonu nema ni jednog serafa, izmjerim napon baterije ono 0.0 V, pobudim bateriju i sad je napon baterije 4v ali telefon i dalje ne radi....

sta dalje, imam sve poruke koje mi je slao, planiram sve to odnjeti u mup i prijaviti ga... svaki savjet je dobro dosao....
 
Drug roba se uzima samo vidjio-platio. Ja sam nedavno imao loše iskustvo s prodajom preko pika isto tel, gdje sam prodao tel i posla ga u Livno, i tip me zove kao skupo otključavanje, a prethodno je bio upoznat da je tel otključan Geway karticom. Sad moraš misliti isto da da se prodavcu digne pa da mu se svidi, inače si sve kriv!, izgubio 40 KM zbog budale plaćajuči poštarinu.
 
Član
sad mi salje poruku, ja naravno trazio svoje artikle nazada da mi posalje, a on kaze da sam trazio taj telefon sto sam dobio, a u oglas stavio sony xperia arc, a ja dobio sony xperia x10

kaze kurir ga palio i telefon radi, a ja mjerio bateriju napon bio 0Vm znaci baterija mrtva kao i telefon...

znam da se to ne kupuje osim ako se ne nadjes licno sa tom osobom koja prodaje, ali lik je bas djelovao posteno, na sve sto sam ga pitao on je odgovorio i poslao mi je slike od sony xperia arc, a ne od ove sto sam ja dobio, nista idem prekosutra u mup da vidim sta se moze uraditi....
 
Član
druze skocio si pa si rekao "hop" , a to tako ne ide, zao mi je tebe, i to nek ti bude skola, nedavno je clan chuza isto ko i ti tako bio prevaren, nista nije uspio ispravit, i policija ce ti se samo zasmijat iza ledja kad izadjes iz kancelarije.
 
Druže svako je fin kad želi da ti uvali, melem, pa onda se puši. iskreno ne znam šta da ti kažem tu...ili traži donaplatu razlike između tel ili prijava...
 
G

GoPlay

bio je vec slucaj oko prevara na piku i prijavjivanja.. nista neces postici tim niti ce ti policija moci pomoci.
ali vidim da prodaje tvoju muziku tako da to mozes licno da zavrsis xD (ogradjujem se od bilo kakvih namjera!)
 
Član
Od policije tj policijske stanice neces puno uradit.Fino telefon u ruke sutra sve papire priznanince isprintane poruke spremi,i nazovi SIPU trazi odjeljenje za internet kriminal i dalje ces dobit sve informacije.Sve sto mogu jos pomoci javi mi porukom ;)
 
Član
ok, sutra ne mogu, ali prekustra cu to uraditi, uglavnom ja sam sve sacuvao priznanice i papire, pa cak sam i par screen shot napravio, evo jedna da se vidi

http://img821.imageshack.us/img821/7451/screenshot3br.png
 
Član
kad si mu rekao da su te varali prije par puta imam osjecaj da je jedva cekao da te i on prevari. nazalost sve je vise ovih slucajeva, tesko je sad bilo sta ucinit,iskreno se nadam da ce se situacija odvijat koliko toliko u tvoju korist, mada kao sto sam vec napisao tesko je. tu koliko sam do sad skuzio samo degenek pomaze, nista drugo mi ne pada na pamet
 
Član
ne mogu, obrisao je artikal, ima u zvrsenim artiklima, vidi se a i pise da je sony xperia arc, a on je moje artikle uredno objavio na svoj profil

sto se tice daljeg razvoja dogadjaja, pokusacu koliko je to moguce da ga prijavim, sa obzirom da se sad pravi budala, kaze kako je poslao ispravan telefon i kao da sam dosadan, sebi sam rekao dacu trudicu se koliko mogu da dobije neku kaznu ili ja nekakvu odstetu..

znam da sam ja kriv sto sam mu vjerovao, ali on je lagao... uglavnom hvala svima na odgovorima, telefon necu dirati nista dok ne vidim sta ce se dogoditi...
 
Član
sto se tice murije ne idi vec ti je receno nazovi sipu ako ti nemas racune il bilo kakve papire od te muzike da nije ukradena ne idi nigdje mogao bi nadrljak kao i ja imam iskustva jedva dokazao da nije ukradeno
 
Član
tuning89 je napisao(la):
ne mogu, obrisao je artikal, ima u zvrsenim artiklima, vidi se a i pise da je sony xperia arc, a on je moje artikle uredno objavio na svoj profil

sto se tice daljeg razvoja dogadjaja, pokusacu koliko je to moguce da ga prijavim, sa obzirom da se sad pravi budala, kaze kako je poslao ispravan telefon i kao da sam dosadan, sebi sam rekao dacu trudicu se koliko mogu da dobije neku kaznu ili ja nekakvu odstetu..

znam da sam ja kriv sto sam mu vjerovao, ali on je lagao... uglavnom hvala svima na odgovorima, telefon necu dirati nista dok ne vidim sta ce se dogoditi...

moguce je da je ona poslao telefon koji si ti trazio i platio postarinu al taj kurir je mogao to sve uzeti sebi a tebi uvalit telefon koji neradi moze biti i da nije pravi kurir nego neko od njegove raje pa u talu da su sve je moguce
 
Član
sto se tice papira, imam otpremnice koje sam dobio kada sam slao i sad kad sam primio paket, i imam sve poruke sacuvane i nas dogovor.

danas ljudi ima svakakvih i vise nikome ne treba vjerovati, nisu to neke zanemarljive pare, ali nebi ja nista uradio da je bar ovaj tlefon koji mi je poslao bio ispravan...

sto se tice kurira, i ja sam na pocetku tako razmisljao, ali sad ove poruke koje mi je poslao , tipa da sam dosadan, je promjenilo moje misljenje i sad vidim da je on od pocetka razmisljao kako da me prevari...

malo je i meni bilo cudno sto je on mene pitao da se mjenja za moju muziku jer je taj tel. bio na aukciji i dostiagao cijenu od 280KM, a nije ga htjeo prodati nego se htjeo mjenjati za moju muziku, ali gotovo je to sad, samo ja vise niikom ne vjerujem..

a najace je sto sam sliku telefona uslikao i stavio na paket da kurir vidi sliku, i dzaba sve to...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top