Presvlacenje volana

Presvlacenje volana

rs6

Član
Tiburon je napisao(la):
Meni je Edo radio kompllet mjenjac na mome CLK i ja sam bio prezadovoljan..ispalo je kao fabrika. E sad, da li je to zato sto on ima isto mercedesa pa je i sebi isto radio, ne znam.
Ja sam platio 50 kema, i meni je to pravo povoljno bilo, zato jer je originalan takav 100 ojra.

komplet s kuglom znaci, ja mislim da i jest to ta cijena, meni je radio samo kožicu onu bez kugle znaci ....
 
Član
muza je napisao(la):
zna li itko koliko dođe da se napravi koža mjenjača za golf 3??

ovamo gdje sam ja pitao čovijek mi traži 50km(kod tog je presvlačenje volana 130km)....pa mi se čini malo puno to.....


Kupi onu od pet km bit ce super. Jer sad u trice je ona neka debela koza pa je zato puno para, ali i ova je super. Ako te zanima kako izgleda mogu ti uslikat.
 
Član
rs6 je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
Meni je Edo radio kompllet mjenjac na mome CLK i ja sam bio prezadovoljan..ispalo je kao fabrika. E sad, da li je to zato sto on ima isto mercedesa pa je i sebi isto radio, ne znam.
Ja sam platio 50 kema, i meni je to pravo povoljno bilo, zato jer je originalan takav 100 ojra.

komplet s kuglom znaci, ja mislim da i jest to ta cijena, meni je radio samo kožicu onu bez kugle znaci ....

Komplet je odradio. Ja prezadovoljan, nikakva razlika u odnosu na fabriku. Jos mi je i reparirao volan sa nekon tecnoscu za kozu, ko nov! Naravno besplatno. Edo je car ;)
 
Član
ma puno je ljudi samo za rucicu mjenjaca 50 KM cuj rucica i kozica mjenjaca 100 KM :icon_eek:
Sitno nesto tu ode materijala :icon_rolleyes:

Pa u gratexu ja platio komplet presvlake 200 i neku marku onda bi sjedista po tome trebala biti 500-600 KM :D:lol:
 
Član
Presvlake EKOkoza ?*? bolje staviti neko kvalitetno platno nego nju. Imam je i uskoro leti iz auta.
Volan i rucica,ide samo KOŽA.

Bio sam nekoliko puta kod Esmera i Salih-a(KSmodel) i vjerujte nije lako navuci kozu i sivati je rucno zatezati i utezati ima tu posla. Sve presvlake se siju na masini sa isjecenim materijalima za koje imaju vec određene dimenzije.
Treba znati cijeniti neciji rad,da svi znaju sve raditi dokle bi to otislo.:icon_exclaim:
 
Član
jest al se moras prilagodit i mogucnostima kupca, mogu i ja cijenit svoju kutiju za zvucnik 150 KM kvalitet jeste al kolko cu imat musterija takvih :icon_question: mozda jednu mjesecno ovako je napravim za 70-80 KM ja dobar 20-30 i super :icon_smile:

Njega materijal za rucicu mjenjaca kosta 10 KM maximalno nece je sit citav dan da ima dnevniocu 40 KM :icon_rolleyes:
Al ima i ona ko voli nek izvoli , svaki ćejf je skup :icon_smile::D

A sto se tice ekokože imas i tu nekoliko vrsta nisu sve iste imas i ekokože dobrog i slabijeg kvaliteta!

M-Gratex radi presvlake od ekokoze i 2. godine garancije daju na njih ;)
 
Član
Iso sam danas do ovog Ede u Srebreniku 100 KM je kod njega oblaganje volana, on skine volan, zadnja polica isto 100 KM , moglo bi nekog malo popusta ako biu obadvoje radio, dobro radi samo mi je malo puno to para u odnosu na presvlake kolko sam platio u gratexu :icon_rolleyes:
 
Član
pa sta ja svo vrijeme govorim. predjes malo dalje ili posaljes brzom postom ili po nekome od raje i esmer ti to zavrsi i opet te izadje ispod te cijene koju si naveo racunajuci i dostavu.
 
pitao nihu danas, m-gratex ne radi volane, niti planiraju, kako mi rece ne isplati im se to, puno posla, malo para....
 
Član
Izgleda da vecini ovde je samo bitno da se presvuce pa kako to je nebitno. Da dobijem nazad volan na kojem su krivi šavovi , preskocen vez konca ili nedaj boze da je šav uradjen drugačije nego tvornički pa da mi naplati to i 20 maraka jebo bi mu mater da se tako izrazim . Kvalitet koji esmer radi je vrh desi se nekad propusta ali kad kazes covjeku sta zelis i da nisu pare upitne onda i posao bude extra meni je radio volan u kocki i ja nemam zamjerke nikakve a picajzla sam kad placam nesto da mi se uradi. A nagledao sam se volana i rucica mjenjaca ko da je ćorava baba šila pod smokvom dok je ovce cuvala ali je kao EXTRA rad jer je bio samo jeftin i nista vise. Za volan i rucicu treba par sati posla i ne bas puno materijala ali zato BRDO ISKUSVA i ako nece majstori svoje iskustvo naplacivati zasto onda da bude majstor nek bude hamal ko i svaki prosjecni tapetar.
 
Član
evo slika mog volana ako neko nije vec vidio. radjeno kod esmera i ja prezadovoljan. dvije vrste koze, crveni konac i bas ono sto sam trazio. cijena 60KM

v79kpz.jpg

10di23a.jpg

2liy2qp.jpg
 
Član
Pozz svima! :D
Evo da se i ja ukljucim! Nisam tapetar, nisam snajder :D al sam uradio dva volana amaterski i mislim da nije lose za pcetak! Jedan na fokusu kod koga je bio otvoren vazdusni i drugi na golf 4! Radio sam to cisto radi zanimacije! Koristio sam eko-kozu i babinu staru mehanicku singericu :D! Moze se i bolje uraditi uz malo vise truda i da se koristi prava koza! Evo par slicica:

Ford focus:

http://www.freeimagehosting.net/newuploads/09e67.jpg
http://www.freeimagehosting.net/newuploads/965f4.jpg
http://www.freeimagehosting.net/newuploads/wivhf.jpg

Golf 4:

http://www.freeimagehosting.net/newuploads/wpmyb.jpg
http://www.freeimagehosting.net/newuploads/q9oha.jpg
 
Član
Za početak je ovo extra eto sad mozes i biznis poceti :cool: ne radi ni ovi nista bolje :icon_smile:

Nisam ja jos sebi uradio, misliom uradio bi da imam 100 KM viska :icon_rolleyes:
Dok nadjem sta povoljnije i uradim, a i trizex je sam sebi uradio isto solidno ispalo jos je sve rucno sio :icon_smile:
 
Član
I ja sam sio rucno kad se stavi na volan! Samo se prethodno prosije na masini i spoji se!

Uradio sam sebi i kozicu na mjenjacu na fait stilu! Nemam slike al mogu uslikati ako koga zanima!
 
Top