Prepravka: Volan sa desne strane na lijevu?

Prepravka: Volan sa desne strane na lijevu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
preticala sam kao i uvijek, u laganom zavoju ti lakse kad zavoj ide na desno logicno kao lijevo kad sjedis lijevo. a ravno i ovako moras izaci malo iza slepera da vidis ide li sta sprijeda.. ma nisam imala problema ozbiljno.. samo kriza bila prvi momenti.
 
Član
Trozic je napisao(la):
a kako pretičeš,haj ako je fina cesta malo šira,ali ima ovi uži cesta po bosni ja mislim da bih izgino kad bi moro šleper preticati kako da znam šta ide odozgo ako nemam suvozača :lol:

lijevi tocak mora preci bijelu liniju da bi ti vidio ima li ista:lol:
ev ima par ponuda,sto se mene tice,ne bi bilo lose to uradit,po ovim cijenama bi bar 5000 jeftinije prosao...a ovo za saltanje,frka je malo ak stalno mijenjas auta,al ak vozis samo to,s volanom na desnoj strani,navikao bi se,bas kao i sto smo se navikli na volan na lijevoj...raspitaj se malo,ako ljudi rade pouzdano i kvalitetno,sto da ne;)
ima vectra c u zenici,volan na desnoj strani,ludilo:lol:
 
covjek nepita mozeli se navici na desnu stranu il ne,vec pita mozeli se uraditi volan na lijevu i koliko.:icon_exclaim:

neko je vec dao odgovor da moze i da kosta oko 1500 eura,sto bi ja sebi i uradio,opet si na dobitku.daces manje 10000 zar ne
 
Sorry za OT, nego nesto mi nejasno!!!

Ne kontam ovo Englesko i nase Evropsko trziste, u Engleskoj ta auta imaju toliko opreme i svega, a malte ne pa u pola cijene su auta sva nego za nase Evropsko trziste, hajd to razlika na kojoj se strani vozi, svejedno isti se materijali koriste za proizvodnju, a auta su prejeftina!!!:icon_question:
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Sorry za OT, nego nesto mi nejasno!!!

Ne kontam ovo Englesko i nase Evropsko trziste, u Engleskoj ta auta imaju toliko opreme i svega, a malte ne pa u pola cijene su auta sva nego za nase Evropsko trziste, hajd to razlika na kojoj se strani vozi, svejedno isti se materijali koriste za proizvodnju, a auta su prejeftina!!!:icon_question:

Prejeftina su kad poredis za nasim trzistem,ali kad poredis sa evropskim to je tu negdje
 

EJ2

Član
jbg sry za ot, ali moram i ja dodati da bih bas volio da me onako nocu nekad zaustavi murijak dok vozim auto s volanom na desnoj strani, prilazi prozoru "dobro vece, saobracajn i... fadile, fadile, dodj' vid' ovo, auto samo vozi, nema nikoga..."

imam bujnu mastu, znam :lol:
 
Član
EJ2 je napisao(la):
jbg sry za ot, ali moram i ja dodati da bih bas volio da me onako nocu nekad zaustavi murijak dok vozim auto s volanom na desnoj strani, prilazi prozoru "dobro vece, saobracajn i... fadile, fadile, dodj' vid' ovo, auto samo vozi, nema nikoga..."

imam bujnu mastu, znam :lol:

Hahahhahahahahaha , fino me nasmija pred spavanje , evo jedan + :)
 
Jucer mi je jedan sa engleskim tabalama i volanom na desnoj strani iz krivine izletio, ono kako nisam vidio vise od lijeve strane ja gledam ono nema nikog, nema samo me nesto presjece, kad ja malo bolje kad se auto priblizi, covjek vozi na desnoj, a nema presjeklo me sve hehe, ja nisam vjerovao drugima kad kazu trznu se pravo kad vise da im ide u susret vozilo gdje je volan na desnoj strani, pa se i meni desi isto hehehe
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Sorry za OT, nego nesto mi nejasno!!!

Ne kontam ovo Englesko i nase Evropsko trziste, u Engleskoj ta auta imaju toliko opreme i svega, a malte ne pa u pola cijene su auta sva nego za nase Evropsko trziste, hajd to razlika na kojoj se strani vozi, svejedno isti se materijali koriste za proizvodnju, a auta su prejeftina!!!:icon_question:
Nije to tako jednostavno... Prvo, još dok su nova, tamo su par k jeftinija, jer tamo imaš više dilera. Znači, ovdje imaš jednog koji ti prodaje, i on može zapucati koju hoće cijenu... Primjer, ovdje ti može za neki novi auto tražiti 30.000€, dok isti vai košta do 22€
Zašto?
Zato što ako ovdje hoćeš da kupiš taj auto, imaš varijantu da daš njemu koliko traži, jer je jedini koji ga nudi, ili da ideš vani, ganjaš, uvoziš, što na kraju dođe, kako se kaže, "skuplja pita neg' tepisja...", i zato o može mirne duše tražiti koliko hoće za taj auto.
Dok "vani" imaš nešto što kod nas ne postoji. Konkurencija i Tržište.
Što funkcioiše ovako: On bi rado prodavao za 30k, ali ovaj pored će pdodavati za 28, zato on mora dati za 24... I tako to dođe do tek nešto skupljeg od nabavne cijene za koje dobiju auto, jer je bolje prodati 100 auta i na svakom zaraditi po 700€, nego da je zarada po autu 7.000€, a ne prodati ni jedno...
Dok, trenutno sa Britanijom je situacija:
Prvo, funta je trenutno na cca 1.14€, što je rekordno nisko,
Drugo, kao i ostatak evrope ih je pritisla kriza, ekonomska, koju kod nas samo pominju da plaše malu djecu (tj. kao pokriće da DIŽU cijene) dok tamo zbog nje spuštaju cijene (bolje da se riješimo sad robe u pola cijene nego da je sutra nikako ne prodamo)
Plus što je tamo drugi standard, auto krediti su povoljniji, (skoro)svako svakih 5-7 godina može da si priušti nov auto, a u račun daje stari, koji banke jeftino daju nakupcima (aka placevima) koji ih onda prodaju...
Tako taj isti auto, star 6 godina kod nas još uvijek pokušavaju da iz njega iscijede zadnju marku (kunu, dinar, svejedno), dok ga tamo banka dobije za, recimo, u račun, za 2.000€, i proda za 2.500€ nakupcu, koji ga dalje proda za 3 do 3.500€, i svi sretni!
Dok se ovdje svađaju i traže po 8.000€ za isti...
Eto, to je ukratko, na primjeru odgovor na tvoje pitanje...
Trudio sam se skratiti koliko se moglo... Nadam se da ti je jasnije...
Pozdrav...

Elem, zašto sam prvobitno pisao ovdje?
Krajem prošle godine mi se pružila prilika da dobijem za zaista mizernu sumu (pogotovo u današnjim parama) Mercedese W123 i W116, skoro oldtimere... Aute kakve sam dosta dugo tražio ovdje, i, ili ih nije bilo, ili je cijena nebulozna (116-ki nema, a 123-ce ili su smeće, ili traže po 5.000KM, dok ovaj nije bio ni 1.000 sa prevozom)
I tako sam razmišljao da ih kupim, ali sam predugo razmišljao (zbog volana) i oni su prodani... Od tada nisam više ni tražio, ali, pošto je sadazbog prilika (cijene niže nego ikada, vrijednost funte takođe) počeo razmišljati da opet probam...
Ipak, trebalo bi mi malo informacija...
Po zanimanju nisam automehaničar, ali znam dovoljno o autima, pogotovo Mercedesima, da znam da se treba mjenjati: instrument-tabla, komplet instalacija, prednji most, farovi, brisači, letva volana, kućište osigurača i akumulatora, i još milion sitnica... Ali u praksi nisam to nikada radio, pa mi treba malo informacija...
Imam svojih mehaničara, a ovo bih možda i sam radio, pa...
Ako ko za TAČNO sve što treba, bio bih zahvalan...

Usput, kaže mi prijatelj da je to bilo u prošlom-pretprošlom broju SAT revije, kompletan tekst o prebacivanju rhd u lhd (RightHandDrive u l...)
Pa, ako neko ima taj primjerak, bio bih zahvalan ako bi postavio ovdje skeniranu varijantu.
(ili ako ima ko registrovan na yugofanclub, član "Miljan" je kačio slične skenove iz SAT revije, pa ako bi se njega moglo zamoliti, našao sam taj forum i to što je kačio (nešto DIY za zastavu, iz SAT.a) ali se nisam uspio registrovati da ga kontaktiram, pa ako ko ima nalog tamo da mu se javi i zamoli sken članka o prebacivanju volana...)
 
Član
A ja bih zamolio neki br. tel. ovih u Novom Sadu sto rade. Neko rece da ima?
Drugar kupio Passata Engleza, pa hoce da prepravlja.
 
eddo je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
slika_239691.2.jpg

nadam se da se niko nece ljutit, al ovo je nesto najlakse za napravit sve sto ti treba je paint koji dodje fabricki uz windows-e i malo poznavanja engleskog i odmah od ove gornje slike mozes napravit ovu donju ....

i290602_slika2396911.JPG


PROBLEM RJESEN :lol::lol::lol::lol: ....

Ostale ti papucice pogresno poredane :)
 
Super Moderator
hajd kad je vec neko podigo temu... i mene bas zanima kako se to uradi :D

a evo kolko ja znam to je naravno moguce uradit i ostavljeno je mjesto i za papucice sa druge strane i sve.. apsolutno sve samo se treba kupit nova tabla i te stvari da se zamjeni al to kosta puno tako da te auto izadje isto :D

mi trebali neki kamion kupit isto jeftin a na desnoj strani volan pa malo gledali kako sta :D
 
Član
ja sam za novu godinu prodao passata 2004 godina

nasao je u srbiji ja mislim da je rekao aleksinac ljudi rade za 1000e profesionalno prebacivanje volana
posto se privikao i dobro ga vozi za sada je odustao

]ima li neko da bi kupovao auta iz egleske

po zelji moze i starija auta za otpade za dijelove trenutno mi kolega ima

bmw 7 2.8 motor aluminiske feluge sa super gumama 97 godiste sav u kozi automatik
auto je u bosni


pozdrav necko
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top