Prepravka: Volan sa desne strane na lijevu?

Prepravka: Volan sa desne strane na lijevu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zna li neko koji sve konkretno djelovi trebaju da se mjenjaju i koliko tu uopste ima posla?

Hajde majstori javljajte se :cool::cool:

Na marketu se prodaju povoljno passati koji vrijede dosta vise (sa volanom na lijevoj strani) ;)

a i na ebay.co.uk recimo ovaj Passat
http://cgi.ebay.co.uk/2003-VOLKSWAGEN-PASSAT-S-TDI-BLUE_W0QQitemZ190276136581QQcmdZViewItemQQptZAutomobiles_UK?hash=item190276136581&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2|65%3A7|39%3A1|240%3A1318

kosta bez troskova oko 7500KM. Usporedbe radi ovakav kod nas kosta min. 20.000KM
 
Član
predpostavljam ovi sto ugradjuju duple komande mogu rijesiti i taj problem. onako laicki gledano trebalo bi zamijeniti letvu volana i konzolu jer je sat i jastuk sa druge strane. pedale prebaciti sa jedne na rugu stranu. inace sva vozila imaju pedvidjene rupe za lijevu i za desnu stranu tako da to ne bi trebao biti problem
 
Član
slika_239691.2.jpg
 
Član
Ne znam tacno svaki dio ponaosob, ali sam nedavno citao na brisk skoda forumu da je to jako skupo i komplikovano, pogotovo kod novih auta...jedan od savjeta od leeka koji je to radio je da se kupi sa otpada identican auto bez motora i mjenjaca, ostatak uzet jer 85% dijelova od sofersajbe prema naprijed u ovjesu se mora mjenjat, kao u elektrointsalaciji, vodovima serva, upravljackog prijenosa itd...uglavnom, boli glava, neisplati se...;)
 
Član
moraju se onda i senzori airbaga ponovo prilagodjavat, jer su podeseni drugacije...i svasta nabrojanog...ja to ne bi radio...
 
Legend
Faya_M5 je napisao(la):
moraju se onda i senzori airbaga ponovo prilagodjavat, jer su podeseni drugacije...i svasta nabrojanog...ja to ne bi radio...

i da ga na kraju nema nikako (airbag-a) moze se pretrpjeti ako je ova cijena sto kaze edo
jebat ga
 
Član
a sto ga ne voziti ovakvog. jel to problem mijenjati brzine lijevom rukom ili je stvar sto je sve naopako. lako se naviknuti na ovaj polozaj.
 
Član
Imas negdje gore kod saobracajne skole sto rade ugradnju duplih komandi pa rade i to, samo koliko je para i koliko vremena to neznma :icon_smile:
 
Član
vozio je kod mene stari sluzbenog Golfa keca poslije rata, samo sto je bio automatic, pa se nije moro privikavat na saltanje...jedino oko preticanja je stvarno malo problem...
 
Član
ma na sve se navikne,tu u gradu kod mene ima lik renault lagunu 2002 god. volan na desnoj strani,a platio je svega 4000€ prejeftino,ali je se svremena na vrijeme navikao
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top