Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidljiva

Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidljiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa po novom zakonu policija nema pravo da te zaustavlja,ukoliko nisi pocinio prekrsaj, i ukoliko nije najavljeno zaustavljanje vozila, iz raznih policijskih razloga, recimo alkotestiranje, kontrola brzine itd...tj. ako im nije naredjeno da taj dan obavljaju taj dio posla.

Opet ponavljam nemam nista protiv normalno zatamljenih prednjih stakala, dakle neki mali postotak, a ne kao sto vecina danas radi, da se unutra uopste ne vidi da li nekog ima.

Ovo sve je moje misljenje i vidjenje sto se toga tice. Pozdrav
 
Član
pozdravljam ovaj zakon. svugdje po svijetu je zabranjeno zatamnjivanje prednjih. ameri su prije smjeli po svabiji voziti totalno zatamnjeni, sad moraju spustiti sajbe - no polako svi uklanjaju.

ps: postoje raskrsnice bez semafora, gdje se sa pogledom u suprotnog vozaca "dogovori", da prednost ili sta vec. sa crnom folijom pred nosom - nemoguce.
 
Član
CocaCola je napisao(la):
pa po novom zakonu policija nema pravo da te zaustavlja,ukoliko nisi pocinio prekrsaj, i ukoliko nije najavljeno zaustavljanje vozila, iz raznih policijskih razloga, recimo alkotestiranje, kontrola brzine itd...tj. ako im nije naredjeno da taj dan obavljaju taj dio posla.

Uuuu otkad ovo? Objasni malo molim :D
 
Član
na raskrsnicama bez semafora zna se stas se radi,nema tu dogovaranja,ima ali u rijetkim situacijama,kad si kulturan i hoces da pustis nekoga ko se izgubio ko je prvi put tu i tak to.
tako ima ljudi koji ti mahnu da prodjes pa te opuca :) i lagano :)
 
Upravo je problem zbog seljaka koji 100% zatamne sva stakla, i jos natakare na sofersajbu...
I povrh svega, k'o oni mi neke mudonje - pa kad ih zaustavi policija, otvaraju prozor tek kad stanu...ono...lafci... E takvim treba zabraniti..

Licno, imam 80% folije i mogu svirat kur..u, skinucu ih kad svi budu skinuli...

A, PO ZAKONU, onda su i FABRICKI ZATAMNJENA stakla PROTIVZAKONITA jer je i zadnje staklo (na gepeku) zatamnjeno... a po zakonu ne smiju biti..


Kad pocnu ginekolozi, agronomi i sumari da pisu zakon o bezbjednosti saobracaja, prevrce mi se zeludac...
 
Član
Jao coca cola kakvih ti sve budalastina isprosipa pa to nisu istine...ti tvrdis da ne vidis retrovizore sa llumar folijom a onaj ko to tvrdi ocigledno nije nikad vozio auto sa tom folijom...a vidis ih i sa bilo kojom drugom sasvim solidno, pa ja i po mraku cak vidim na retrovizor a po danu da ne pricam...druga apsolutno nevjerovatna glupost koju si lupio je ta da drotovi nemaju pravo da te zaustavljaju ako nisi pocinio nikakav prekrsaj...ajd molim te nadji mi taj zakon negdje ziv i zdrav bio i postaj ga ovde da vidim i to cudo i rupetinu zakona pa da ga mogu slobodno reci da sam sve u zivotu vidio...
 
Član
Kod nas je problem sto se donose zakoni koji ne mogu da se sprovedu u praksu. Nije problem doneti zakon kakav god da je ako ce da se primjenjuje na sve i od slova do slova, ali je problem u ovom slucaju sto taj zakon bukvalno glasi ovako:

Stakla NE smiju biti zatamnjena, ali ako ih je fabrika napravila onda Smiju.

To je nevjerovatno glupo, jel smiju ili ne, ne moze biti oboje. Sta sprecava fabriku da stavi folije i ko ce dokazati i kako da nije ?

Druga stvar koja nervira ljude kako primjetim, a niko nece da pomene jeste upravo ta razlika koju prave sami oni policija i drzava, njihov stav je bukvalno ovakav: MI MOZEMO A VI NE MOZETE, MI SMO GLAVONJE NE VI.

Nisam jednom a i mnogi od vas se vozili sa policajcem kojem nesto nije uredu ili se pilo malo pa ga zaustavi kolega pa kaze o kolega ajde vozi, ili policajac vozi sa zatamnjenim 99% a vas zaustave za zatamnjeno 10%

Nije napisano, zaboravili su, ali kod nas svaki zakon ima identicnu formu i sablon: Ne mozes to, ako nisi policajac ili politicar.

U tome je stvar.

Kazu on je predsednik, zuri mu se ???? Pa brate sto nisi krenuo ranije ako ti se zuri, sto nisi avionom isao, helikopterom ??? Ima i drugih nacina i prevoznih sredstava da se stigne na vreme.

A evo jedan konstruktivan predlog, ajde fino da napisemo nekakvu peticiju nesto, gdje cemo se svi potpisat i naci jos ljudi i van foruma, neko nek se javi ko ima pravnog iskustva ili prijatelja iz te oblasti pa nek kaze ima li sta od toga i koliko nam ljudi treba pa da zahtjevamo reviziju ako ne promjenu nekih zakona za koje smo recimo sigurni da nisu uredu.

To je jedini nacin, ovo je sve suplja, i mozemo je pricat do sutra a nista nemamo od toga.
 
Član
nodiash je napisao(la):
Jao coca cola kakvih ti sve budalastina isprosipa pa to nisu istine...ti tvrdis da ne vidis retrovizore sa llumar folijom a onaj ko to tvrdi ocigledno nije nikad vozio auto sa tom folijom...a vidis ih i sa bilo kojom drugom sasvim solidno, pa ja i po mraku cak vidim na retrovizor a po danu da ne pricam...druga apsolutno nevjerovatna glupost koju si lupio je ta da drotovi nemaju pravo da te zaustavljaju ako nisi pocinio nikakav prekrsaj...ajd molim te nadji mi taj zakon negdje ziv i zdrav bio i postaj ga ovde da vidim i to cudo i rupetinu zakona pa da ga mogu slobodno reci da sam sve u zivotu vidio...

Vidi, koju glupost ti pricas, ako tvrdis da navece bolje vidis kroz foliju? Hallo skontaj se malo,sta govoris!!!! koliko god, ta jebena folija, ne znam kakva da je, smanjuje vidljivost!!! navece otvori do pola prozor i vidjet ces razliku. Svi nesto pametujete. A to za retrovizor se i odnosilo po mraku,da ti je posebno upitna vidljivost sa folijama, jer i bez njih se tesko vidi, a s njima da ne pricam.
I Nodiash ne pricam ja gluposti, budi malo kulturniji i cilivizovaniji, u Brckom policija odavno ne zaustavlja vozila bez svega ovog sto sam naveo! To bi se trebalo primjenjivati i u Federaciji ako vec nije, ako jeste uskoro ce poceti! Licno meni rekao gospodin iz Mupa.
I jos se nadjete pametni pa kazete kako su to rupe u zakonu, pa gdje ste vidjeli u normalnim drzavama, Njemacka, Austrija... da vas policajac bez veze zaustavlja, eto sto mu je cejf? Ili gdje ste vidjeli u normalnim drzavam, da svaki klinac ima zatamljena sva stakla na autu? Pa nebi taj daleko dogurao garantujem. Al ovdje ste svi face, i niste in ako nemate folije. Al evo nece jos dugo :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

E da napravite slobodno peticiju,angazujte jedno 10advokata,pa mozda vam se i isplati :)
 
Član
nodiash je napisao(la):
Jao coca cola kakvih ti sve budalastina isprosipa pa to nisu istine...ti tvrdis da ne vidis retrovizore sa llumar folijom a onaj ko to tvrdi ocigledno nije nikad vozio auto sa tom folijom...a vidis ih i sa bilo kojom drugom sasvim solidno, pa ja i po mraku cak vidim na retrovizor a po danu da ne pricam...druga apsolutno nevjerovatna glupost koju si lupio je ta da drotovi nemaju pravo da te zaustavljaju ako nisi pocinio nikakav prekrsaj...ajd molim te nadji mi taj zakon negdje ziv i zdrav bio i postaj ga ovde da vidim i to cudo i rupetinu zakona pa da ga mogu slobodno reci da sam sve u zivotu vidio...

Nodiash je naveo da i po mraku vidi na retrovizor,a po danu mnogo bolje :D heheheheh a neee da bolje vidi po mrakuu na retrovizor,pa nije pukoo :D
 
Član
pa kad te zaustavi vec ce naci razlog neki ne brini,a i u svim normlanim drzavama austrija njemacka,ima auta sa folijama na svim staklima osim sofersajbe,samo negdje je kazna 3000chf kao recimo u svici a negdje 150 200 eura kao u at,ali niko to ne gleda,niko zbog tog ne zaustavlja,prije ce te zaustaviti zbog celavih guma i fosne na gepeku u obliku spojlera a ti 200 vozis autoputem,isprobavas jel valja fosna petica :)

volio bi i to mozda da mozes da budes "faca sa folijama" al ne moze svako isto ko sto svako ne moze voziti na antilopanim gumama ahhahahahha
eto ja mogu,i to na tudjem autu ahhahahahaah
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
pa kad te zaustavi vec ce naci razlog neki ne brini,a i u svim normlanim drzavama austrija njemacka,ima auta sa folijama na svim staklima osim sofersajbe,samo negdje je kazna 3000chf kao recimo u svici a negdje 150 200 eura kao u at,ali niko to ne gleda,niko zbog tog ne zaustavlja,prije ce te zaustaviti zbog celavih guma i fosne na gepeku u obliku spojlera a ti 200 vozis autoputem,isprobavas jel valja fosna petica :)

volio bi i to mozda da mozes da budes "faca sa folijama" al ne moze svako isto ko sto svako ne moze voziti na antilopanim gumama ahhahahahha
eto ja mogu,i to na tudjem autu ahhahahahaah

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

koji si ti :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
bar je u nürnbergu tako, da te policija iskljuci iz saobracaja (ako nisi na US tablicama), da rok od sedam dana da skines PREDNJE folije, a i zadnje ako nema attesta za njih. znam iz licnog iskustva, kad smo na R32 imali totalno zatamnjenje (Foliatec) te su momku uzeli dokumente i nema dalje voznje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top