Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidljiva

Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidljiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
da, inace, strasno bitno kad trazis pocinioca preko modela auta i tablica....kod mene auto glasi na mater, jel to znaci da mi nista ne mogu zbog folija? :D
 
Član
Nije to smo rjesili, ako imas folije onda ti auto vozaju neka djeca.

Misa li im ***** da mi je pofatat tu djecu potrosise mi gorivo :D:D:D:D:lol::lol::lol:
 
Član
hocel u ovoj zemlji ikad doci vrijeme da se politicari prestanu za*ebavati nekim glupostima i da pocnu glasati zakone koji imaju smisla..i koji su nam potrebni u ovom trenutku :icon_question:
 
Član
Pa ja se iskreno ne slazem sa vasim misljenima.
A to sto su rekli da i djete moze upravljati sa zatamljenim vozilom, su rekli iz razloga, sto niko nece primjetiti da dijete vozi. Isto tako i policija nece moci vidjeti da je to dijete, da ga treba iskljuciti iz saobracaja.
Rekli su za vozila koja su tvornicki zatamljena, to su vozila sa zadnjim staklima zatamljenim, a ne prednjim! i da se to zavede odmah u saobracajnu,kako nebi bilo poslije nejasnoca. Tvornicki i ako jesu prednja bocna stakla zatamljena onda su blago zatamljena, dakle gdje se opet moze vidjeti o kakvom se vozacu radi.

Zasto ce svima vama zatamljena sva stakla?? Uredu zadnja zatamljena, ali prednja mislim stvarno nema smisla.
Kada neko stane na semaforu pored mene sa zatamljenim staklima, moze komotno izvaditi i pistolj i lijepo me naciljati i da ga pri tome niko ne vidi... To tretiram isto kao da neko hoda potpuno maskiran, sa fantomkom.
A pogotovo kada se nadju "brdje" koji zatamne i prednje vjetrobransko staklo, taj je cista opasnost na putu. Ja dobro poznajem sta su i te Lumar folije, jesu jako kvalitetne, jesu jako dobre, ali i one mnogo smanjuju vidljivost!

Jos jedan primjer za prednja bocna stakla, na retrovizor ne vidite! neka ide biciklista pored vas sa desne strane,dok cekate na semaforu, pri paljenju zelenog svjetla, na taj retrovizor ne vidite da li ide biciklista,kojeg eventualno mozete pokupiti... isto tako pri parkiranju smanjuje vidljivost mnogo.

Ja se slazem sa ovim cinom policije. To je samo moje misljenje, kome se ne svidja, Boze moj...
 
ma i ja bi zabranio,ali do odredjenog procenta...
moj buraz stavio neke folije pijacarske...i kad je dosao od majstora,ja proturim glavu u auto i pitam ga pa sto nisi zalijepio folije :icon_question:
on se samo nasmija...kad sam pogledao izvana,stakla crna da crnija ne mogu biti...a iznutra ne mozes primjetit da uopste ima folija :icon_smile:

eh to mi se svidja :cool:
 
Član
RE: Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidl

CocaCola je napisao(la):
Pa ja se iskreno ne slazem sa vasim misljenima.
A to sto su rekli da i djete moze upravljati sa zatamljenim vozilom, su rekli iz razloga, sto niko nece primjetiti da dijete vozi. Isto tako i policija nece moci vidjeti da je to dijete, da ga treba iskljuciti iz saobracaja.
Rekli su za vozila koja su tvornicki zatamljena, to su vozila sa zadnjim staklima zatamljenim, a ne prednjim! i da se to zavede odmah u saobracajnu,kako nebi bilo poslije nejasnoca. Tvornicki i ako jesu prednja bocna stakla zatamljena onda su blago zatamljena, dakle gdje se opet moze vidjeti o kakvom se vozacu radi.

Zasto ce svima vama zatamljena sva stakla?? Uredu zadnja zatamljena, ali prednja mislim stvarno nema smisla.
Kada neko stane na semaforu pored mene sa zatamljenim staklima, moze komotno izvaditi i pistolj i lijepo me naciljati i da ga pri tome niko ne vidi... To tretiram isto kao da neko hoda potpuno maskiran, sa fantomkom.
A pogotovo kada se nadju "brdje" koji zatamne i prednje vjetrobransko staklo, taj je cista opasnost na putu. Ja dobro poznajem sta su i te Lumar folije, jesu jako kvalitetne, jesu jako dobre, ali i one mnogo smanjuju vidljivost!

Jos jedan primjer za prednja bocna stakla, na retrovizor ne vidite! neka ide biciklista pored vas sa desne strane,dok cekate na semaforu, pri paljenju zelenog svjetla, na taj retrovizor ne vidite da li ide biciklista,kojeg eventualno mozete pokupiti... isto tako pri parkiranju smanjuje vidljivost mnogo.

Ja se slazem sa ovim cinom policije. To je samo moje misljenje, kome se ne svidja, Boze moj...

Ne znam otkud ti ovo... Cinjenica je da ovo za stakla ima i dobrih i losih strana, ali da se ne vidi kroz njih je glupost.... Logicno je da ce vozaci pricati da je zatamniti auto ok, policija ko policija ce uvjek nesto pametovati, ali objektivno gledano, ko bi normalan stavio na auto nesto kroz sta ne vidi na retrovizore? Ima dosta raje koji retrovizore na autu imaju samo radi stajlinga (nikad ne gledaju u njih, pa sam ja bio par puta pored ceste zbog takvih), ali normalni vozaci i sa folijama mogu imati extra pregled i iza sebe..
 
Član
Toliko vaznijih stvari ima da se rjesava i oko kojih treba da se dize medijska prasina, a oni nasli oko zakona o folijama!!!!!
c c c
 
Član
coca cola jarane,vozim sa folijama otkako imam auto,dakle 7 godina nekih 300 000 predjenih,nikad nisam imao situaciju zbog koje sam mogao najebati radi folija,dakle da nekog ne vidim,ti ako nekog ne vidis sa folijama neces ga viditi ni bez folija. smanjena vidljivost wtf,smanjena je i tebi kad je mrak ;) ocito ne znas sta su llumar folije...
a ovo da kad neko stane kraj tebe na semaforu i kao pistolj nesto ovo ono pa to je presmijesno ahahahhahaah

pa hoces li zabraniti motoristima da nose kacige sa vizirima crnim jer boze moj ne vidis ga,moze te mrko gledati a ti mu neces moci mrkim pogledom uzvratiti ahhahaahhahaha
 
Član
pa ok lovxlr8, to je tvoje misljenje. Ja ti kazem, vozio sam auta sa Llumar folijama koja imaju samozatamnjujuce retrovizore, i stvarno je vidljivost dovedena do velikog pitanja.
Znam ja sta su Llumar folije,zato sam ih i navodio cijelo vrijeme, jer su po mom misljenju daleko najbolje folije, ali da cak i one smanje vidljivost...
A ovo sto govoris za motoriste je druga prica, ja pricam o normalnim stvarima, a ti pokusavas ocigledno nekog ismijati na taj nacin ali ti ne ide, zao mi je.;)
 
Član
ahahha da ismijavam ljude iz policije jer je razlog i vise nego glup,cuj zabraniti iz tog razloga ahhaha pa stvarno smijesno...umjesto da se bave drugim pitanjima iz oblasti saobracaja,kao recimo neispravnost vozila u saobracaju...
sto se tice prednjih folija kroz njih se tesko moez vidjeti ali moze vidjeti da li vozi dijete,uostalom tu su da kontrolisu ko vozi,trebaju nabaviti skenere zjenica pa kad auto prolazi da odma vide da li ima vozacku ili ne,da li je oduzeta ili ne itd...

tebe niko ne ismijava,samo tvoje konstatovanje ono,covjek moze uperiti pistolj ahahah pa fakat smijesno....
i da kod mene su llumar folije i samozatamnjujuci retrovizori i nemam problema sa uocavanjem biciklista ;) i nemam dodatni retrovizor za mrtvi ugao onaj naljepljeni preko normalnog,jer normalni je iskrivljen ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top