Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidljiva

Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidljiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ma bitno je samo da se uhvate nečeg nebitnog i sj*aju raju a ima puno prečih problema.. Ako ovo nekad pravo zaživi biće mi drago jedino zbog wannabe mafijaša,što mafijaju po gradu sa zatamnjenim autima,a bez folija će se vidjeti odmah da su p*ice,neće morati izlaziti iz auta pa da se to vidi :D
 
Član
Schumi je napisao(la):
Ma bitno je samo da se uhvate nečeg nebitnog i sj*aju raju a ima puno prečih problema.. Ako ovo nekad pravo zaživi biće mi drago jedino zbog wannabe mafijaša,što mafijaju po gradu sa zatamnjenim autima,a bez folija će se vidjeti odmah da su p*ice,neće morati izlaziti iz auta pa da se to vidi :D

hahahahaha :cool:
 
Član
RE: Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidl

ja licno sam prvo stavio folije, zbog sigurnosti, jer su protuprovalne, i jer necu da mi neko stane na semaforu seljacina i bleji u mene, drugo jer mi smeta sunce u voznji i vozit auto sa folijom ljeti je mnogo ugodnije i moze sigurno sprijeciti nesanice, umor, znojenje,nerviranje, trece prilikom sudara auto sa foliom je mnogo sigurnije jer ti staklo nece otici po licu, u najgorem slucaju ocima i neces ostati trajno osakacen, cetvrto-prilikom obijanja auta sa foliom (kvalitetnom) staklo se nece rasuti na 500008490348329048 komada vec ce se polako stvarati pukotine i to nije tako lako razibiti, PETO I NAJVAZNIJE ZATO JER AUTO IZGLEDA BOLJE 20 PUTA KAD JE ZATAMNJENO, sesto bolji osjecaj u voznji, vise koolerski, i sedmo nemam neki velik postotak naprijed 65% vidim se kad se priblizi tak da svejedno... Ovo su sve krivi gangsteri sa pjecarkama od 5 maraka sa 100000000000000000000000000000000000000000000000% zatamnjenim autima, i sa onim j*enim povezima preko pola prednje sajbe... A ovaj politicar, ili da ga nazovem glupan, bolje bi mu bilo da ode zavrsiti fakultet, pa da se ponove kandiduje na svoju POZICIJU i da radi sta konkretno, ubijaju mlade ljude na svakom koraku, pustaju ubice, silovatelje van zatvora jer NEMAJU INSTITUCIJE za to, a on se brine HOCEL KO VIDJET JEL DIJETE ILI KONJ ILI ALIEN VOZI AUTO, ILI NEDAJ MI BOZE JEL TO ZENA, MUSKARAC, HEMAFRODIT, TRANSVESTIT... Treba samo uvesti da se smiju staviti folije koje imaju ATEST LLumar i ostale kvalitetne, ostala sranja poskidati i to je to.. A onaj CocaCola, Pepsi, Sprajt , j*iga jarane kod vas DISTRIKTASA, bolja vam DRZAVA, bolji sustav, ipak ste vi velegrad u odnosu na federaciju, mi smo samo seljaci naspram vas :D
 
Član
RE: Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidl

pa ne davo pare za nesto sto se ne vidi :D Uglavnom nema razloga za brigu, zakon je postojao i prije, samo budite fini prema cika policajcima i to je to, nece vas sigurno niko od njih peglat ako ne glumite...
 
BHT Ovisnik
u mene u jette su bila zatamnjena samo zadnja bocna stakla,sada vec uzimam svoje prvo vlastito auto pa sam mislio malo poraditi na njemu dok ne dobijem vozacku i mislio sam folije staviti,e sad kada bih stavio na zadnju sofersajbu bi li mi smetalo zimi kad je kisa,jel mnogo teze za pratiti mada i onako gledam na retrovizore samo?
 
Početnik
kad zatamnis kulturno 70% (to je kod americkih folija oznaka za vidljivost kroz njih) to znaci 30% tamnoce NIKO TE NE DIRA, ja sam na prosloj astri imao lumarke i niko me nikad nije ni pitao jel ovo zatamnjeno, lijepo je izgledalo, stitilo i od sunca i od blejanja i od provale itd...
znaci sinovi dragi okanite se fuserajskih 10000% folija neko imajte malo granica u zivotu, ne mora sve bit do vrha, elegancija lezi u jednostavnosti i umjerenosti...joj kako sam ovo diplomatski rekao...
p.s. OVIM POLITICARIMA I OVOJ KOMPETENTNOJ GOSPODI KOJA JE RELEVANTNA DA DONOSI ZAKONE SA OVAKO RETARDIRANIM OBJASNJENJIMA j*EM SESTRE MALE U FAZI RAZVOJA!!! :cool:;)
 
Član
RE: Prednje i zadnje vjetrobransko te bočna stakla vozača i suvozača moraju biti vidl

Astra je napisao(la):
ja licno sam prvo stavio folije, zbog sigurnosti, jer su protuprovalne, i jer necu da mi neko stane na semaforu seljacina i bleji u mene, drugo jer mi smeta sunce u voznji i vozit auto sa folijom ljeti je mnogo ugodnije i moze sigurno sprijeciti nesanice, umor, znojenje,nerviranje, trece prilikom sudara auto sa foliom je mnogo sigurnije jer ti staklo nece otici po licu, u najgorem slucaju ocima i neces ostati trajno osakacen, cetvrto-prilikom obijanja auta sa foliom (kvalitetnom) staklo se nece rasuti na 500008490348329048 komada vec ce se polako stvarati pukotine i to nije tako lako razibiti, PETO I NAJVAZNIJE ZATO JER AUTO IZGLEDA BOLJE 20 PUTA KAD JE ZATAMNJENO, sesto bolji osjecaj u voznji, vise koolerski, i sedmo nemam neki velik postotak naprijed 65% vidim se kad se priblizi tak da svejedno... Ovo su sve krivi gangsteri sa pjecarkama od 5 maraka sa 100000000000000000000000000000000000000000000000% zatamnjenim autima, i sa onim j*enim povezima preko pola prednje sajbe... A ovaj politicar, ili da ga nazovem glupan, bolje bi mu bilo da ode zavrsiti fakultet, pa da se ponove kandiduje na svoju POZICIJU i da radi sta konkretno, ubijaju mlade ljude na svakom koraku, pustaju ubice, silovatelje van zatvora jer NEMAJU INSTITUCIJE za to, a on se brine HOCEL KO VIDJET JEL DIJETE ILI KONJ ILI ALIEN VOZI AUTO, ILI NEDAJ MI BOZE JEL TO ZENA, MUSKARAC, HEMAFRODIT, TRANSVESTIT... Treba samo uvesti da se smiju staviti folije koje imaju ATEST LLumar i ostale kvalitetne, ostala sranja poskidati i to je to.. A onaj CocaCola, Pepsi, Sprajt , j*iga jarane kod vas DISTRIKTASA, bolja vam DRZAVA, bolji sustav, ipak ste vi velegrad u odnosu na federaciju, mi smo samo seljaci naspram vas :D

Ma ja Opelas nije faca, ako nema folije :D
Ne vrijedi se svama raspravljati, jer "brdje" uvijek moraju makar malo provocirati... Samo vi sebi i oci zatamnite, pa vas sigurno nece niko indentifikovati...
Drago mi je da cu u skorijem vremenu vidjati vasa auta bez folija :)):lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:123::123::123::123:

Ovo 20 do najvise 30% tamnoce, je po mom misljenju i nekako ok, za prednja stakla. preko ne!
 

JD.

Član
RCat je napisao(la):
ima prozirna sigurnosna folija.

da ali se ne vidi, pa kad ti neko krene obit auto, skontat ce da imas foliju tek kad pokusa razbit staklo

dok kad je folija tonirana, tad odustane u startu ;)
 
Član
JD. je napisao(la):
RCat je napisao(la):
ima prozirna sigurnosna folija.

da ali se ne vidi, pa kad ti neko krene obit auto, skontat ce da imas foliju tek kad pokusa razbit staklo

dok kad je folija tonirana, tad odustane u startu ;)

meni je bila zadnja sajba na astri sa folijom. kad sam je razbila, da je bila prednja, ili da je neko iza sjedio zadobio bi takodjer srcu u lice i glavu. koliko znam, stakla novijih automobila se ne rasprcu kao stakla prozora kuce.



prava zastitna folija, kosta samo za jedno staklo +/- 300 eura (prof. ugradnja). i tu nije ni bitno da se vidi. jer ima svoju svrhu - zastite.

na kraju, isto kao i alarmi itd. odbit ce od provaljivanja u auto ove malce.. no tko hoce u auto provaliti on ce sa il bez folije uci. njega ni crna nece od tog odbiti.

primjer:

Securlux

 

JD.

Član
pa sve to stoji, ali problem nije u profesionalnim lopovima negu u narkomanima i balavcima koji se time bave

a protiv takvih folije itekako pale... a taj neki profesionalni sigurno nece toliko rizikovati zbog nekog prosjecnog auta, zna se sta takvi kradu...

zato su folije puno korisnije ako su vidljive, em ne vidi sta ima u autu em ne moze tako lako razbiti staklo
 
Član
_NeRkOoO_ je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Jao coca cola kakvih ti sve budalastina isprosipa pa to nisu istine...ti tvrdis da ne vidis retrovizore sa llumar folijom a onaj ko to tvrdi ocigledno nije nikad vozio auto sa tom folijom...a vidis ih i sa bilo kojom drugom sasvim solidno, pa ja i po mraku cak vidim na retrovizor a po danu da ne pricam...druga apsolutno nevjerovatna glupost koju si lupio je ta da drotovi nemaju pravo da te zaustavljaju ako nisi pocinio nikakav prekrsaj...ajd molim te nadji mi taj zakon negdje ziv i zdrav bio i postaj ga ovde da vidim i to cudo i rupetinu zakona pa da ga mogu slobodno reci da sam sve u zivotu vidio...

Nodiash je naveo da i po mraku vidi na retrovizor,a po danu mnogo bolje :D heheheheh a neee da bolje vidi po mrakuu na retrovizor,pa nije pukoo :D

Ma ajd sto valja gluposti nego ne zna ni citat kako treba jos meni govori da se skontam sta pricam...pa wtf...a ne postoji ta zemlja na svijetu u kojoj te drot ne smije kontrolisat u saobracaju bez obzira napravio ti prekrsaj ili ne...i na kraju krajeva kako on drugacije da zna jesi li ti pjan zemlja ili naoruzan do zuba ili pak imas 10kila koke u gepeku bez da te zaustavi i kontrolise...mislim glupost...nemam ti ja sta bit civilizovaniji ja ti kazem onako kako jest...a te glupe fore kako smo svi face ako stavimo folije i kako se ne vidi retrovizor ostavi ba za parka nekog ispred osnovne skole...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top