Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
525i 24v 9-16L
535i 12v 14-28L

kockice nisam mjerio osim jednom 320i + P natankao 50L(48KM) plina i otisao u Banja Luku i nazad, bilo nekih 503Km ukupnog predjenog puta
 
Član
golf 2 gt 1.8 66kw, 9.5l gradska, na otvorenom 6.3l
audi a4 (b6) 1.9tdi 96kw 8.3l gradska, na otvorenom ga jos nisam uspio isprobati jer je tek prije par dana kupljen
 
Član
alfa 156 1.8ts 106kw, jedno vece naspem 16l goriva tj za 30 marki i odem se potezat sa jaranima po auto putu, uspjeo sam svega 19km da predjem, ali znaci sve startanje u 7-8 hiljada obrtaja, pa eto nek sebi neko sracuna:123:
to je 60lit na 100km ako mi je tacna racunica:icon_eek::icon_eek::icon_eek::D:D:D

to je ova sad alfa sa slike, nju sam prodao... naravno:icon_twisted:

trenutno i u zadnjih par mjeseci sam vlasnik opel astre 1.8 16v 85kw, ima instaliran plin gardilorenzo ili tako nesta... sa njom sam otisao relaciju kakanj-neum, pa neum-split, split-sinj, sinj-livno-travnik-vitez-kakanj, preko 750km i to konstantnog gasanja, preticanja i sl. potrosila je 40km plina, tj 39lit i koju markicu goriva jer mi je na povratku nestalo plina pa sam se 5km vozio na benzin, mala mi boca.

preracunato u benzin to bi doslo oko 2,6lit benzina na 100km!!!

pa nek neko opet kaze da se plin ne isplati;)
 

LSD

Član
neki dan se okladim s jednim kolegom da za cenecra mogu stuci Lukavac-doboj-lukavac....
naspem cenera kad se krenuo ugasiti..stukao relaciju..bacio par krugova po doboju i vratio se do sickog nije se ugasio :D
u pitanju kec dizlo:icon_biggrin:
 
Član
audi jaje 1.8 benzin karburator,,,mostar zivinice u jednom pravcu 60 KM goriva,,,,kad nisam stao i zapaliooo ga:icon_mad:
 
Član
Gdje samo cupaju ove potrosnje sa TDI motorom od 2-3L :icon_rolleyes: jel se to slika kad se ide ni zbrdo :) ja licno vozio po gradu novu glave skodu octaviu sa 90 ks stara 2 mjeseca i po gradu prosjecna potrosnja bila 10L sto znaci da bi otvorene bila 7L, ako ne i vise moje voznje. Ja samo ne znam ko koga laze :) jer ispada da TDI motor (auto od 1300 kila) trosi manje od moje vespe sa 50 kubika :) koja trosi 3,5-4L :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Gdje samo cupaju ove potrosnje sa TDI motorom od 2-3L :icon_rolleyes: jel se to slika kad se ide ni zbrdo :) ja licno vozio novi glave skodu octaviu sa 90 ks i po gradu prosjecna potrosnja bila 10L sto znaci da bi otvorene bila 7L. Ja samo ne znam ko koga laze :) jer ispada da TDI motor trosi manje od mog scootera sa 50 kubika :)

Nešto opasno ne štima s tom škodom. Ja bez problema spustim fabiju tdi(101ks) na 4.5 litara. Da posebno pazim mogao bih još i niže;)

Znamo se:D Nemam potrebe da lažem:icon_smile:
 
Član
Ma ok to, ti je spustis kad je gladis pazis ovo ono i hoces da uslikas itd..., ali smakni board comp. i vozi normalno pa ces vidjeti kakva ce biti potrosnja a to vazda zvirnjati u taj comp hehehe :) Ali moje voznje onda ide 10L po gradu, a kad je vozi vlasnik po gradu ide nekih 7-8L, a otvorene on kaze (a ne laze sigurno) trosi 5-6L ali on je bas onaj penzionerski vozac tako da ovi sa 120+ HP objese macku o rep tu potrosnju jer samo sebe lazu :p
Ja kad je to pitanje kazem iskreno trosi po gradu 20 kermi (10L) na 100 km otvorene nekih 7 i to je to, ali moje voznje.
 
Član
Ako tdi-a voziš kao benzinca onda me to ne čudi. Ali od takve vožnje nemaš ništa. Sav moment je tu iz jako niskih okretaja, a na višim obrtajima im nestaje "daha". Nabit ću ja škodu na 20 litara, nije problem. Normalne vožnje je prosjek 4-7 litara. Grad i vanjska:icon_biggrin:

Meni benzinac od 120 ks troši oko 9 gradske;)

Mislim da je tajna tako male potrošnje bolest zvana bulimija:D
 
nova vozilica (Bora TDI PD 115hp 6brzina)na 300Km potrosila 14,4litara,sto znaci da je potrosio tacno(u prosjeku po 100Km na 300Km) 4,8 litara sto je jako malo za karavana te snage....




*nasuo pun rezervar,i nakon 300Km ponovo dosuo 14,4 L
 
Top