Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
golf 5 1.9tdi 77kw zadnje punjenje euro 5 845km sa 47l upalila se lampica za statističare 47/845*100 =5,5l bez nekog divljanja
 
Član
trenutna potrosnja u tdi-motora 2,5l i to je kao "wooooow":icon_rolleyes:


bmw 320i sa 2.5 motorom
ovo ispod obrtomjera je trenutna
za one koji sumnjaju nesto da je stimano,kad stisnes kvacilo,potrosnja ide skroz desno,ne bude na nuli nego na maximumu:icon_smile:

cb564bee.jpg
 
Član
Jahorina - Sarajevo 1.9 tdi 1.5L/100km :D
najvise mi je pokazao (momentna potrosnja) 67 litara, cini mi se...

a crx... najnize nekih 6l, najvise jedno 14l i tako :)
 
Član
Prošao po gradu 767,1 km (3,4 puta obilaznica 180+ :D ) +rejsanje,laganini,kreni-stani,gužva itd.

išlo bi vjerojatno do 800km+..po pokazivaču goriva...

Natankao puni tank.. i plan je doseč magičnu brojku 900km...znači metar dana laganini...biće teško al baš da vidim jel ide... full low ride bez street rejsanja :D
 
Član
@trizex:eek:drzavao konstantnu brzinu,,peta brzina,blagi nagib
al pricaju ljudi kak trosi tdi nizbrdo,aa,skoro dzaba se vozis
e pa eto im sad:D
 
Član
često 20-25 sa astrom :D prosjeka 7-8l. Najmanje što sam uspio spustit na otvorenoj cesti sa astrom H 1.4... po boardu 2,5l penzionerski par kilometara :D

najviše 51,7l S8 98' godina... ubijanje :D
 
Član
Fabija 1.9 SDI 55KM Mostar-Sarajevo i nazad :cool: :cool:

Auto se dosta brzo vozilo :lol: :lol: :lol:
Zakucavalo se uz ivan..Autuptem kroz Srajevo 165km/h nije moglo vise :lol: :lol:
 
Peugeot 407 1.6Hdi najmanja prosjecna postrosnja brčko-tuzla, tuzla-brčko 4.5 L / 100 km
Prosječna potrosnja na 5300km je 5.7 (grad, izvangrada, autoput)
 
Ima bas zanimljivih potrosnji, sad se bolje osjecam kad vidim da nisam jedini kojem auto moze popiti 20+L :D

Kod mene Ford Scorpio Cosworth, znaci motor je 2.9 24V V6 i minimum sa bas penzionerskom voznjom sto sam postigao je, otvorena 9L i gradska 12-13L, i ovo je bas kad pazis na pipkanje gasa, a kad ga bas gazim i zakucavam u crveno onda ide na oko 20-25+L :D
 
Član
A sto ovo 1.4 govno kod mene moze popiti, na 180km/h trosi 11litara, ko velik, jos samo dvoje u autu i torbica nazad :lol: :lol:
 
Član
kod mene izgleda nešto crklo na displeju od BC-a :icon_confused: :lol:

evo ovak pokazalo prije puta na more..

prijeđenu za prvu ruku

da sam se "vukao" pa baš i nisam 0-200 prosjek :D

onda se još malo vozikali i BC pokazao za još 910km a prešo sam 412km?
Prosječna je ispala ovako: :icon_biggrin:
natrag se još malo brže vozio + dodatno operečenje klinci i stvari tak da mi se prosjek dignul na 4,6 :D
klima non stop radi osim ak fali koji konj kod frkovitog forfaranja :D
Sad sam na 750km i počinjem radit..znači dalje full gradska vožnja u špicama kreni-stani..a ne idem tankat dok se ne upali rezerva..
a ko zna možda me pukne pa natočim do vrha da vidim koliko sam u pravu ili koliko je BC u krivu..al ima još malo manje od pola tanka..:icon_biggrin:

@Limpi: za trenutnu potrošnju na fol gasu nije problem dignut i tdi-a preko 11...meni pa-pa 11,7-12 na blagoj uzbrdici negdje oko 210km/h ili realnih 202..tak da..ništ čudno..a nekad je u prvoj pokazival i 99,9 lit :D
 
Super Moderator
2007 Ford Focus 1.6 TDCi, 17'' felge na njemu





Juce s mora nas 5, pun gepek stvari gore do tapacirunga bas ga natrpali
Krenuli lagano nekih stotinjak km, ponisten board comp, klima stalno ukljucena otvorena cesta 3.8l/100 km... ja prosto nisam mogao vjerovati
Jos se cudim kako je tako mala potrosnja
Onda smo poslije toga imali malo vise brda i stajanja kretanja tako da je potrosnja poslije nekih 300-400km bila prosjecna 4.2 sa ukljucenom klimom i punim autom :icon_eek:


Evo jedna s auto puta

 
Top