Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
dado307 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
evo nesta i od mene

Passat 1,9 TDI ( PD , 115 KS ) , gradska do 9 l - bez gladjenja , gas kolko oces' , otvoreno nanjize ikad 3,6 l
BMW 520 ( E60 ) normala mix voznja oko 10 l , najnize na autoputu na 90 km/h+tempomat = 5,4 l , pun gas bez stednje po kompjuteru 14,2 -18,7
Audi S6 ( 4,2 ) , Zenica - Mostar = 54 litre :D , stalno gas , mirna lagana voznja oko 9 litara , mada po bordu je padalo na 6,6 ( vozis ko baba oko 70 km/h )
Mecka S400 CDI , ovdje ima malo odstupanja , moze i 5 litara a moze i 25 litara , sve zavisi kako vozis .

znaci kod mene najniza ikad postignuta je 3,6 litara sa Passatom , a najveca ikad ( nisam ja vozio , bio sam suvozac ) 90 litara benzina na dionici Sl.Brod - Zagreb ( od naplatnih do naplatnih ) , znaci nasuto u Brodu , lampica rezerve se upalila u Dugom Selu prije Zagreba . Pun gas , non stop preko 240 km/h , auto Mecka S500 :D

ahaha, koliko ima kilometara od broda do zg? cuj 90 litara hahaha... ja s passatom iz sa do beca dosao s malo vise od jednog rezervoara :D al dobro nije bas bilo 240 nemoze toliko, prosjek 150 :)

:icon_rolleyes:Ako ovo nije ismijavanje,onda stvarno ne znam šta jeste
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
MTR je napisao(la):
evo nesta i od mene

Passat 1,9 TDI ( PD , 115 KS ) , gradska do 9 l - bez gladjenja , gas kolko oces' , otvoreno nanjize ikad 3,6 l
BMW 520 ( E60 ) normala mix voznja oko 10 l , najnize na autoputu na 90 km/h+tempomat = 5,4 l , pun gas bez stednje po kompjuteru 14,2 -18,7
Audi S6 ( 4,2 ) , Zenica - Mostar = 54 litre :D , stalno gas , mirna lagana voznja oko 9 litara , mada po bordu je padalo na 6,6 ( vozis ko baba oko 70 km/h )
Mecka S400 CDI , ovdje ima malo odstupanja , moze i 5 litara a moze i 25 litara , sve zavisi kako vozis .

znaci kod mene najniza ikad postignuta je 3,6 litara sa Passatom , a najveca ikad ( nisam ja vozio , bio sam suvozac ) 90 litara benzina na dionici Sl.Brod - Zagreb ( od naplatnih do naplatnih ) , znaci nasuto u Brodu , lampica rezerve se upalila u Dugom Selu prije Zagreba . Pun gas , non stop preko 240 km/h , auto Mecka S500 :D

ahaha, koliko ima kilometara od broda do zg? cuj 90 litara hahaha... ja s passatom iz sa do beca dosao s malo vise od jednog rezervoara :D al dobro nije bas bilo 240 nemoze toliko, prosjek 150 :)

:icon_rolleyes:Ako ovo nije ismijavanje,onda stvarno ne znam šta jeste

to prijatelju nije ismijavanje, ismijavanje za mene znaci izrugivanje, ja to ne radim prijatelju... smijesno mi jednostavno da auto potrosi 90litara na 170km, znas sta znaci smijesno... vidis da se smijem? jesam li iza toga napisao da sam ja sa svojim autom presao 5 puta vise s jednim rezervoarom koji je skoro upola rezervoara te mecke... procitaj malo... jesam li mozda napisao daj ba smijesan si, gdje ce ti auto toliko potrosit i nesto slicno? mozda tebi to tako izgleda, ali ono hahaha nije bilo u kontekstu ismijavanja nekoga, nego mi jednostavno smijesno da auto trosi 50litara na 100km nisam rekao ni da nije istina ni da covjek laze ni nista nego mi SMIJESNO... a ti sto ne citas postove, i sto je tebi ista dionica sl brod-zg, i sarajevo bec to je tvoja stvar... stvarno nemam vise volje sa tobom se prepirat, ne razumijemo se i gotovo... ako me sad nisi razumio, ne znam stvarno drugacije kako da ti objasnim sta sam htio da kazem...
 
Član
Najjaci mi je odgovor bio od kolege sto vozi BMW 745i sa 210kW.
Ja bezveze ga pita koliko ti trosi kad on pa ja sam ga najvise mogao spustiti na 14,5-15L, ja reko a otvorene? kad ce on pada to je otvorene... Pa reko koliko gradske trosi? kad ce on ma bog zna koliko trosi gradske hahahahahaha mozda od 30L do50L zavisi kako ga po gradu vozis hahahahaha Al jbga mali gazi sve sta mu stane na put sa bmw-om...
 
Član
dado307: Malo si se krivo izrazio, ja krivo shvatio,nesporazum i gotovo.Nitko se ne prepire;)

RS TURBO:Troši koliko uspeš:D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Najjaci mi je odgovor bio od kolege sto vozi BMW 745i sa 210kW.
Ja bezveze ga pita koliko ti trosi kad on pa ja sam ga najvise mogao spustiti na 14,5-15L, ja reko a otvorene? kad ce on pada to je otvorene... Pa reko koliko gradske trosi? kad ce on ma bog zna koliko trosi gradske hahahahahaha mozda od 30L do50L zavisi kako ga po gradu vozis hahahahaha Al jbga mali gazi sve sta mu stane na put sa bmw-om...

Hahhaa,imam i ja slično iskustvo za starog Scorpia V8...na pitanje koliko troši dobio sam odgovor:Osam manje nego zimi:)
 
Pa eto nekih 6.5-7L...van grada :D Onako standardne gradske je bilo uglavnom oko 10-12L, kad se malo više gasa nema ništa protiv ni da popije 15-16L i to je to uglavnom što se tiče Eclipse...a Audi trošio 14L gradske ali plina, na benzinu ne znam,nije dovoljno na njemu vožen da se provjeri i ta varijanta :D Sve u svemu, isplatnija Eclipsa za vozati :D
 
Član
bogami u mene 8ica 2.5TDI otvorene skroz malo troši ako ga vozis kulturno pun rezervar oko 80-90 litara oko 1200+KM

neki dan išaou šipovo i naspem punog, i vraćam se iz Zenice kad cackam onaj komputer kad on 1200KM moze još preći s tim gorivom sto ima a potrosio 2 crtice... prosječna potrošnja tada bila oko 9.0L/100km...

al to otvorene voznje, zato u gradu kao i onaj bmw skoro ispod 20l cisto sumljam..,
 
Član
Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69 ks

Mada ga nesto ne gazim,al eto
Zima:Grad 8.5 l
Ljeto:Grad 5.3-6 l
Otvoreno:3.8-4.3

Kad idem na BJelasnicu tu ga stisnem do poda vecinom puta i pokazuje 9 l,prosjek.;)
 
BHT Ovisnik
jetta 2 1.6d
1100km 55l
to je u prosjeku 5l,normalna voznja,kombinirano grad-otvoreno:icon_biggrin:
 
Član
Ha77ucinogen je napisao(la):
Najnize 6.3L sa ukljucenim tempomatom a maksimalna prsojecna mi je bila 14.2L po gradu naravno na 100KM. A4 B5 2.4L..

Pa sta je onda s mojim :) hahaha
nece ispod 9 nikako :):123:
A kad se gasa hoce i 14:lol:
 
Član
fiat stilo 1.9JTD 85KW , uslikano juce trenutna potrosnja (2l/100km) 1500 obrtaja 60km/h :icon_smile:

prosjecna je 6l al ga derem u visoke obrtaje ;)
 

Prilozi

  • Fotografija0104.jpg
    Fotografija0104.jpg
    17,9 KB · Pregleda: 31
g4 gti otvoreni put najniže što sam postigao 7.4, ali realno od 8 do 8.9 l/100 km
loko tačno 10.5, a u gradu bolje da ne govorim, 14+, kad se cijepa zna na 18 ladno otići
 
Član
Prvo mjerenje nakon zamjena dizni daje prosjek od 7.5 l,sto je dosta bolje,ali sumnjam da je to tacno.predpos+tavljam da je bilo benzina u tanku,i sljedece mjerenje ce biti tacno
 
Top