Porsche 928 S4

Porsche 928 S4

Legend
joj joj motor je milina za vidjeti ,
kako si vec odlucio je i bolje
onako naredas auta , sve su dobra auta ali odjednom se sve ne moze ni voziti , niti paziti sve odjednom ,..... bar ja mislim :lol:
ovako se posveti jednom autu , a ljepse od ovoga za neki hobi i zezanje stvarno ne treba
bas sto kazes za volan ,..... mutav do bola , ali jbg origigi je
 
Član
Danas sam ponovo sipao pun rezervoar goriva, nakon predjenih 250km strogo gradske voznje, turiranja i glupiranja, a od toga je jedno 50km bilo neke "nazovi" otvorene voznje do Obrenovca i nazad. Potrosnja me vise nego odusevila, okruglo 17 litara na 100km :)
 
Član
Stvarno si entuzijasta, pretpostavljam da su onaj S karavan i S8 bili prolazni i da si ih prodao.
I zanima me (pretpostavljam da ce to bolje i porschefan da odgovori) zasto mu je brava na desnoj strani?>
 
Vidim spominje se moje ime,nisam ti ja neki stručnjak za Porschea, :icon_smile:

Ta brava na desnoj strani se može naći također u 924/944/968 modelima, to je jednostavno produkt novih trendova, a budući da je 928 prije svega trebao nastati kao zamjena za konceptno "zastarjeli" 911 model onda je i brava na "normalnoj" strani.

Ustvari brava lijevo od volana ima priču o nastanku - ukratko : LeMans, Targa Florio, Carrera Panamericana ..... startanje utrke trčanjem prema autu, istovremeno paljenje motora i ubacivanje u prvu brzinu i često, za pobjedu presudan start :123:

Danas se u Cayenne-u prodaje stara slava :D
 
Član
U boxsteru je na lijevoj strani, znam za modele 986, 987 i 981. S tim sto 981 nema vishe klasican kljuc vec 'plasticni model' koji uguras i okrenes.
 
Ključ desno je bio u 914, 928 i 924/944/968, ključ lijevo sve serije 911 od 1964. do danas , Boxsteri, Cayman, Cayenne, Panamera, Carrera GT,
a kod modela 356 neki su imali lijevo a neki desno. ;)
 
Član
Danas ponovo sipao pun rezervoar nakon predjenih 350km i prosecna potrosnja je sada 16,65l :)

Evo ga i koji klip.

http://www.youtube.com/watch?v=Tarrs_nKZmE&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=RSMxwkO1OAE&feature=youtu.be
 
I dok je bio aktualni proizvodni model već je postao klasik. :icon_biggrin:

Ako imaš para za tuning stavi retrovizore od 993 i Cup felge 17" :icon_smile:
 
Top