Porsche 928 S4

Porsche 928 S4

Član
Da se castim za novu godinu :), kupio sam opet jedan od rariteta, barem na nasim prostorima. U pitanju je Porsche 928 S4, 1987g. Motor je 5.0l, V8, 32V, 320KS/6000rpm, 430Nm/3000rpm. Ono veoma bitno je da je menjac manuelni sa 5 brzina (tzv. kontra menjac), sto je retkost za ovaj auto, samo 15% ih je napravljeno sa manuelnim menjacem. Felne su fabricke 16", prednje 7J sa gumama 225/50/16, a zadnje 8J sa gumama 245/45/16. Od opreme auto ima klimu, kozu, el.podizace, el,podesavanje sedista, ABS, servo i el.siber. Takodje, prednji kraj se razlikuje od fabrickog 928 i ima tzv. Strosek prednji kit, tako da nema standardne farove koji se podizu, vec ove "kockaste" i uvucene u krila, meni licno mnogo lepsa varijanta od fabrickih. Fabricka specifikacija je: ubrzanje 0-100km/h - 5.7s, a maksimalna brzina 270km/h. Auto je tezak 1580kg, pogon naravno zadnji, a odnos tezine je 50:50 i tome doprinosi menjac koji je postavljen pozadi.

Za sada imam samo ove tri slike, a uskoro ce biti i detaljnijih :)

 
Dokle više !?

Nemam riječi,bez teksta sam ostao kad sam otvorio temu ! Mnogo sreće sa autom ! Imaš li kakvih planova za njega ? ;);)
 
Član
:icon_eek: strasna masina, cestitam na prinovi i da dugo bude kod tene i sluzi te :cool:

Koliko to sad imas auta ? :D
 
Član
Ma daj vise nisi zanimljiv bezveze...






























Šala mala :icon_biggrin: men je licno ovo jedan od naj ljepsi primjeraka
Porschea svaka ti cast na ljubavi prema vakim avtima,
i kaki su planovi s njim...;)
 
Član
Planovi su nikakvi :) Salim se, treba da zamenim kocioni cilindar posto je ovaj otisao skroz, da ga registrujem i vozim vikendom. Najverovatnije cu da rasprodam sve zivo, ostavim GSI za svaki dan, Pontiac za glupiranje i divljanje, a ovo za uzivanje vikendom, odlazak na more i slicno. U planu je i blago pojacavanje motora modifikacijom izduva i promenom sofvera, na oko 370-380KS i to je to :)
 
Legend
Meni se ovaj modifikovani front iskreno ne svidja, vise sam za original, al bez obzira auto je odlican i nek je sa srecom druze;)
 
Član
majke mi mile tebi treba ordenje dat, gdje ih samo nalazis. auto je fkt premocan, pravi raritet. nabacaj nam jos slika kad stignes:cool:
 
Član
rekao bi ocekivano od tebe, ti uzimas uglavnom ono sto vecina izjegava :cool:
odlican auto, da te dobro sluzi ;)
 
BHT Ovisnik
kralju ti nas zezas:icon_eek::icon_eek: svaka ti cast,uvijek neki famozni rariteti,divim ti se:cool:
meni je nekako neobican ovaj prednji kraj,gledam prvo nista mi nije jasno,meni osobno isto ljepsi original,al dobro:cool:
ali neces valjda UR-a prodati:icon_sad: i camaro je skoro nov,ta 2 je steta prodati kada vec imas tu kolekciju,mada shvaćam da to nije lako odrzavati
 
Član
Pa znas kako, glupo mi je da imam 6 auta, ne mogu onda da uzivam ko covek u nekom od njih, plus odrzavanje, izadje to mnogo vise nego sto mogu da finansiram :)

Najverovatnije cu da prodam UR-a na prolece, ali razmislicu jos o tome...
 
Član
shone190 je napisao(la):
Pa znas kako, glupo mi je da imam 6 auta, ne mogu onda da uzivam ko covek u nekom od njih, plus odrzavanje, izadje to mnogo vise nego sto mogu da finansiram :)

Najverovatnije cu da prodam UR-a na prolece, ali razmislicu jos o tome...

Kupis sebi rs4 ili m5 i zamjenis za sve to :) . A sto se tice porsa nema se tu sta pricat , shone ko shone sve specijaliteti . Pozzz
 
Svaka čast Shone, ti si jedan znalac i entuzijast koji uvijek odabire prave stvari ;)

Meni financije ne dopuštaju ali definitivno bi se i moja garaža sastojala od ovakvih auta. :icon_smile:
 
Top