PONUDA??--odluci se ja :))))

PONUDA??--odluci se ja :))))

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: PONUDA??

bmwscaner je napisao(la):
potrosnja kod e46ice se krece oko 8 litara tako da to nije ni lose tolko s tim da ima laksu sasiju od ostalih modela i ide dovoljno za svoju snagu i kubikazu
bmw je atraktivnije i kvalitetnije auto i duze ce ti drzati cijenu od pasata pa ti sad sta oces ali moj iskren savjet BMW

poslusaj cojka neces pogrijesit...

nismo je napisao(la):
nije taj motor za BMW trosi a ne ide, dobro razmisli, probaj

ma dje trosi bolan...cccc...nemoj bacat komente ako ne znas i nisi siguran...

Pazi, e46ica je meni najljepsi i najbolji model kojeg je bmw izbacio...taj motor jest malo slab al to je njemu sasvim dovoljno...medjutim ako ti hoces neku jurilicu onda nemoj...jer ovaj to nije...a iskren da budem tvoj pasat nije puno brzi od njega...10 konja vise ima a dizlo...neko rece leti naspram tog bmw-a sto je pretjerano...sto se tice potrosnje s tim motorom neces imat problema i bit ces zadovoljan...max po gradu 8 litara na otvorenom litar manje...a vidim ovaj je sabran i lijep a ima i opreme...ja tu ne bi razmisljo ni sekunde...benga je za klasu bolja od tog passata...

ajdin_ze je napisao(la):
Cijenom su tu negdje.Mozda da je pasat malo jeftiniji ali u sustini ja nebi ni pogledao to.Slab motor bez obzira ko sta rekao i to nemoze ici ni blizu kao pasat.Fabrickih felera bruka sa kojima sam se ja licno susretao i to bas 2001 godina.
Sto se tice 320d i on ima zamjerki i mana vise nego ovaj benzin.Mozda mnogi neznaju pa kazu ja bi njega ali ja ga nebi ni u snovima.Svaki model 99 do 2003 godine ima fabricki feler na radilici i samo je pitanje vremena kad i hocel uopste puknuti.Dosad sam ih vidio i cuo za bruku takvih.Radilica puca izmedju 3 i 4 klipa kao ziletom odrezana a to ti razveze osmijeh na licu od par hiljada.
Na 180 000 predjenih (rijetko koji da nema vec tu kilometrazu) originalnih naravno krece redom od alnasera,alternatora,bosch pumpe itd i cirkus zavrsava na nekih 250 000 kilometara.

Takodje uzmi u obzir i da ces sljedece godine ti opet moci za pasata uzeti otprilike iste pare dok na bmw gubis koju hiljadu sigurno.
Npr.
Prije godinu 320d je bio od 20 000 pa na gore.Sad ih ima cak i po 16 000.
Prije godinu pasat bio 15ak a i sad je 15ak(npr).

Ti nisi svjestan sta pricas...ibretim se tvom lupetanju cijena...kako opadanje cijene bolan...i de nadji za 16000 bilo koju e46icu ja cu je odma uzet...a ti pricas o 320d koji je i skuplji i kao takvog ga neces naci ispod 20000...malo kuzni autopijace i cijene ovih vozila pa onda tvrdi to sto tvrdis sada...
 
Član
RE: PONUDA??

iskreno,zavisi gdje zivis...ak si u gradu,uzmi bembaru,ak si negdje u prigradskom naselju,gdje ima uspona,ni slucajno,to mu ja najveca mana,ne mozes zimi maknut,jedino 2 vrece pijeska u gepek,pa ide nekako...sto se tog motora tice,ko god kaze da ne ide laze,vozio sam se,ide fino...nije bitna zapremina,ima 105 konja i vjeruj da vuce svaki od njih...nije sad za trke,al ide solidno...ipak,bmw je bmw...ak je odrzavan,a vidi se da jest,neces puno para gubit na njemu...iskreno,meni je bolji od passata,a imas i dozu sigurnosti da ti ga nece ukrast,vece su sasnse da ces ostat bez vw...ja bi mijenjo;)
 
RE: PONUDA??

Nemam bas konkretna iskustva sa e46 meni se licno BMW vise svidja, ljepsi, atraktivniji itd., ali nije sve u tome ipak odrzavanje VW i BMW se ne mogu porediti npr. u Sarajevu nemas pristojnog BMW servisa a kamoli u nekom manjem mjestu. Ipak ti razmisli koliko cesto si za volanom, koliko ti snage treba (jer ovaj 1.6 i nije bas nesto posebno jak), zatim koliko te zadnja vuca privlaci ili odvlaci itd...
 
Član
RE: PONUDA??

nodiash je napisao(la):
Ti nisi svjestan sta pricas...ibretim se tvom lupetanju cijena...kako opadanje cijene bolan...i de nadji za 16000 bilo koju e46icu ja cu je odma uzet...a ti pricas o 320d koji je i skuplji i kao takvog ga neces naci ispod 20000...malo kuzni autopijace i cijene ovih vozila pa onda tvrdi to sto tvrdis sada...

Ibretis se ti meni.Hmm.Interesantno.Ja prije 4 mjeseca prodao 1.6 benzinca 2001 godina za 16 500.
Kolega prodavao dizela 320d takodje 2001 full oprema i trazio 17 500 a na kraju otisao za 16 500.
Tebi ako je mjerilo cijena autopijaca druze na daleko pucas a jos vise fulas.
Na autopijaci Scenic 2003 godina dizel nijedan ispod 20 000 a mi prije mjesec prodali za 17500.
Na autopijaci Ibiza benzin 2001 10 000 do 12 000 a ja prije 4 dana prodao SDI 2001 godina za 9800.
Na autopijaci Lancia Y 2001 preko 8000 km.Ja imam dvije i obe su ispod 7500.
Reno Clio 1.9dci 2001 godina nije ispod 10 000.Ja budala proda za 9000.
Da ne nabrajam bezveze nadji sebi nesto drugo za mjerilo cijena.Jedno je lupanje cijena po autopijaci a drugo je uzeti pare za auto i koliko ono stvarno vrijedi.
Al eto da se neibretis vise duboko se izvinjavam ako sam te uvrijedio.
Valjda ja djaba radim sa autima i stalno vozim auta po tim pijacama.
Djaba kad nevidim dobro.
 
RE: PONUDA??

VW forever..
nedam ja passata..ide bmw al ne kao i passat..
jos sad bas gledam kad bi ga cipovao nemoze dobiti 20KS..jbg..
nedam ja passanera..ja kad sebi chip jos stavim ima da leti..
a mogu dobiti 33KS SM OPTIMUM
46KS SM POWER
sad neznam jel previse ici na ovaj 46KS.. to cu ubrzo staviti..
 
Član
Ja bih prije bmw-a uzeo, mnogo lijepsi, ima dusu...ako se hoces voziti i uzivati onda bmw, ako hoces funkcionalno auto da ga peglas dok ne propadne onda passonju, jer je ko magare izdrzljiv...

a sto se tice black devil, chipanja, zanemari komotno te brojke sto ih chip tuner izbacuje, odi na valjke prije i poslije i niko te nece zajebat...;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Ja bih prije bmw-a uzeo, mnogo lijepsi, ima dusu...ako se hoces voziti i uzivati onda bmw, ako hoces funkcionalno auto da ga peglas dok ne propadne onda passonju, jer je ko magare izdrzljiv...

a sto se tice black devil, chipanja, zanemari komotno te brojke sto ih chip tuner izbacuje, odi na valjke prije i poslije i niko te nece zajebat...;)

Nabij BMW-a koji nije sestak.To nije BMW.
 
Administrator
RE: PONUDA??

nodiash je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
potrosnja kod e46ice se krece oko 8 litara tako da to nije ni lose tolko s tim da ima laksu sasiju od ostalih modela i ide dovoljno za svoju snagu i kubikazu
bmw je atraktivnije i kvalitetnije auto i duze ce ti drzati cijenu od pasata pa ti sad sta oces ali moj iskren savjet BMW

poslusaj cojka neces pogrijesit...

nismo je napisao(la):
nije taj motor za BMW trosi a ne ide, dobro razmisli, probaj

ma dje trosi bolan...cccc...nemoj bacat komente ako ne znas i nisi siguran...

Pazi, e46ica je meni najljepsi i najbolji model kojeg je bmw izbacio...taj motor jest malo slab al to je njemu sasvim dovoljno...medjutim ako ti hoces neku jurilicu onda nemoj...jer ovaj to nije...a iskren da budem tvoj pasat nije puno brzi od njega...10 konja vise ima a dizlo...neko rece leti naspram tog bmw-a sto je pretjerano...sto se tice potrosnje s tim motorom neces imat problema i bit ces zadovoljan...max po gradu 8 litara na otvorenom litar manje...a vidim ovaj je sabran i lijep a ima i opreme...ja tu ne bi razmisljo ni sekunde...benga je za klasu bolja od tog passata...


ajdin_ze je napisao(la):
Cijenom su tu negdje.Mozda da je pasat malo jeftiniji ali u sustini ja nebi ni pogledao to.Slab motor bez obzira ko sta rekao i to nemoze ici ni blizu kao pasat.Fabrickih felera bruka sa kojima sam se ja licno susretao i to bas 2001 godina.
Sto se tice 320d i on ima zamjerki i mana vise nego ovaj benzin.Mozda mnogi neznaju pa kazu ja bi njega ali ja ga nebi ni u snovima.Svaki model 99 do 2003 godine ima fabricki feler na radilici i samo je pitanje vremena kad i hocel uopste puknuti.Dosad sam ih vidio i cuo za bruku takvih.Radilica puca izmedju 3 i 4 klipa kao ziletom odrezana a to ti razveze osmijeh na licu od par hiljada.
Na 180 000 predjenih (rijetko koji da nema vec tu kilometrazu) originalnih naravno krece redom od alnasera,alternatora,bosch pumpe itd i cirkus zavrsava na nekih 250 000 kilometara.

Takodje uzmi u obzir i da ces sljedece godine ti opet moci za pasata uzeti otprilike iste pare dok na bmw gubis koju hiljadu sigurno.
Npr.
Prije godinu 320d je bio od 20 000 pa na gore.Sad ih ima cak i po 16 000.
Prije godinu pasat bio 15ak a i sad je 15ak(npr).

Ti nisi svjestan sta pricas...ibretim se tvom lupetanju cijena...kako opadanje cijene bolan...i de nadji za 16000 bilo koju e46icu ja cu je odma uzet...a ti pricas o 320d koji je i skuplji i kao takvog ga neces naci ispod 20000...malo kuzni autopijace i cijene ovih vozila pa onda tvrdi to sto tvrdis sada...





indijanac, pazi malo kako se ponasas, a da nisam siguran ne bi ni komentarisao
nisam komentarisao izgled vec motor, odnos snage i potrosnje
 
Član
to uopste nije 1.6 motor, to je 1.9 l motor...tako da je velika razlika u kubikazi...moze se taj motor i nabrijat, ako se vec hoce, a ide on lijepo za tu svoju snagu...toliko od mene
 
Član
RE: PONUDA??

nismo je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
potrosnja kod e46ice se krece oko 8 litara tako da to nije ni lose tolko s tim da ima laksu sasiju od ostalih modela i ide dovoljno za svoju snagu i kubikazu
bmw je atraktivnije i kvalitetnije auto i duze ce ti drzati cijenu od pasata pa ti sad sta oces ali moj iskren savjet BMW

poslusaj cojka neces pogrijesit...

nismo je napisao(la):
nije taj motor za BMW trosi a ne ide, dobro razmisli, probaj

ma dje trosi bolan...cccc...nemoj bacat komente ako ne znas i nisi siguran...

Pazi, e46ica je meni najljepsi i najbolji model kojeg je bmw izbacio...taj motor jest malo slab al to je njemu sasvim dovoljno...medjutim ako ti hoces neku jurilicu onda nemoj...jer ovaj to nije...a iskren da budem tvoj pasat nije puno brzi od njega...10 konja vise ima a dizlo...neko rece leti naspram tog bmw-a sto je pretjerano...sto se tice potrosnje s tim motorom neces imat problema i bit ces zadovoljan...max po gradu 8 litara na otvorenom litar manje...a vidim ovaj je sabran i lijep a ima i opreme...ja tu ne bi razmisljo ni sekunde...benga je za klasu bolja od tog passata...


ajdin_ze je napisao(la):
Cijenom su tu negdje.Mozda da je pasat malo jeftiniji ali u sustini ja nebi ni pogledao to.Slab motor bez obzira ko sta rekao i to nemoze ici ni blizu kao pasat.Fabrickih felera bruka sa kojima sam se ja licno susretao i to bas 2001 godina.
Sto se tice 320d i on ima zamjerki i mana vise nego ovaj benzin.Mozda mnogi neznaju pa kazu ja bi njega ali ja ga nebi ni u snovima.Svaki model 99 do 2003 godine ima fabricki feler na radilici i samo je pitanje vremena kad i hocel uopste puknuti.Dosad sam ih vidio i cuo za bruku takvih.Radilica puca izmedju 3 i 4 klipa kao ziletom odrezana a to ti razveze osmijeh na licu od par hiljada.
Na 180 000 predjenih (rijetko koji da nema vec tu kilometrazu) originalnih naravno krece redom od alnasera,alternatora,bosch pumpe itd i cirkus zavrsava na nekih 250 000 kilometara.

Takodje uzmi u obzir i da ces sljedece godine ti opet moci za pasata uzeti otprilike iste pare dok na bmw gubis koju hiljadu sigurno.
Npr.
Prije godinu 320d je bio od 20 000 pa na gore.Sad ih ima cak i po 16 000.
Prije godinu pasat bio 15ak a i sad je 15ak(npr).

Ti nisi svjestan sta pricas...ibretim se tvom lupetanju cijena...kako opadanje cijene bolan...i de nadji za 16000 bilo koju e46icu ja cu je odma uzet...a ti pricas o 320d koji je i skuplji i kao takvog ga neces naci ispod 20000...malo kuzni autopijace i cijene ovih vozila pa onda tvrdi to sto tvrdis sada...





indijanac, pazi malo kako se ponasas, a da nisam siguran ne bi ni komentarisao
nisam komentarisao izgled vec motor, odnos snage i potrosnje





Pazi, nisam ja ovde da bi od tebe zato sto si "zelen" na ekranu citao rijeci kao sto su "indijanac" al evo da indijanac tebi mohikancu nesto obrazlozi....nisi dobro prokomentarisao odnos snage i potrosnje...u tome je poenta...to auto ne trosi uopste puno a i ne vuce nesto pretjerano puno...malo bolje ako je 1.9 motor al mu je opet potrosnja vise nego solidna a ako dignes glavu malo gore vidit ces da je covjek napisao da ima laksu sasiju tako da za svoju kubikazu ide solidno......kad sumiramo...auto ide solidno a tako isto i trosi a ne "ne ide i trosi" kao sto si ti rekao...ti si vidio da pise 316 sa 105 konja i gotovo...dalje te nista nije interesovalo... i opet kazem ako ne znas i nisi siguran nemoj tvrdit...a ima nas dosta "indijanaca" koji ponesto(ne kazem sve) znamo pa ako nisi siguran slobodno pitaj...tu smo da pomognemo..toliko od mene na ovu temu...pozzz

Faya_M5 je napisao(la):
to uopste nije 1.6 motor, to je 1.9 l motor...tako da je velika razlika u kubikazi...moze se taj motor i nabrijat, ako se vec hoce, a ide on lijepo za tu svoju snagu...toliko od mene

Nisam siguran dal je 1.9 motor...jer ima vise 316ki sa razlicitim motorom...al vrlo lako moguce da jeste...



ajdin_ze je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Ti nisi svjestan sta pricas...ibretim se tvom lupetanju cijena...kako opadanje cijene bolan...i de nadji za 16000 bilo koju e46icu ja cu je odma uzet...a ti pricas o 320d koji je i skuplji i kao takvog ga neces naci ispod 20000...malo kuzni autopijace i cijene ovih vozila pa onda tvrdi to sto tvrdis sada...

Ibretis se ti meni.Hmm.Interesantno.Ja prije 4 mjeseca prodao 1.6 benzinca 2001 godina za 16 500.
Kolega prodavao dizela 320d takodje 2001 full oprema i trazio 17 500 a na kraju otisao za 16 500.
Tebi ako je mjerilo cijena autopijaca druze na daleko pucas a jos vise fulas.
Na autopijaci Scenic 2003 godina dizel nijedan ispod 20 000 a mi prije mjesec prodali za 17500.
Na autopijaci Ibiza benzin 2001 10 000 do 12 000 a ja prije 4 dana prodao SDI 2001 godina za 9800.
Na autopijaci Lancia Y 2001 preko 8000 km.Ja imam dvije i obe su ispod 7500.
Reno Clio 1.9dci 2001 godina nije ispod 10 000.Ja budala proda za 9000.
Da ne nabrajam bezveze nadji sebi nesto drugo za mjerilo cijena.Jedno je lupanje cijena po autopijaci a drugo je uzeti pare za auto i koliko ono stvarno vrijedi.
Al eto da se neibretis vise duboko se izvinjavam ako sam te uvrijedio.
Valjda ja djaba radim sa autima i stalno vozim auta po tim pijacama.
Djaba kad nevidim dobro.

Ja nisam rekao na "autopijaci" kao internet stranici za prodaju automobila nego uopsteno "autopijace" kojih ima svugdje...jer ja kad sam uzimo auto a to je bilo relativno skoro obiso sam ih sve i to sto ti tvrdis za e46 nigdje nisam vidio...e36ica 92-96god ti je izmedju 9000-11000+km a ti tusis e46ice za 16milja...ma razvaljujes poso...sad znam gdje cu sledece auto uzeti...a i dalje kazem nadji e46 320d 2001 godiste jos sa full opremom za 16000km ja cu ga uzet odma....a to sto ti je jaran dao jednog za 16500...zajebo se debelo...a daleko od toga da si me uvrijedio...toliko od mene i na ovu temu...pozz
 
nodi, cijene i jesu tu negdje, jer na proljece je moj komsija prodao jednog takvog (320d, 2001 god.) za 18000 ;)
 
Član
Pa dobro opet zavisi sta je imao od opreme,u kakvom je stanju auto bilo...jel redovno servisirano...imal felge..dobre gume..itd...itd...sve to uvlaci u cijenu svog vozila...ok da se krecu od 18-20000km...al je velika razlika u odnosu na 16000...jer ga nema po toj cijeni...a tu nedje nije bas kad je rijec o 2000-3000km...al et svako ima svoje...ispade da serem i prozivam narod...a nije mi to namjera tako da dosta stvarno od mene u ovoj temi...

Sorry na svom OT.
 
Član
prima passatu gubi 316 e46 svasta nesta mjesta motorzacije...
ja kad bi se odlucijo uzmat auto medu ova dva.... nisam ljubitel vw ali opet funkconalni je vw veci malko brzi za putovanje veoma dobar.
cjene opravke su malte ne iste.
imaju obadva modela iste greske predna osvina masne masine nesta elektronike....cjene iste opravke
za tuning je vw jeftiniji
bmw je skuplji
moj izbor samo za auto .funkcjalnost cjena/prodaja potrosnja/Clasificiranje vozaca
VW Passat.Kad bi gledo ekonomski...
i sa 316 dosta auta se ima ako su smirene zivci !!!!!!!!!!!!!
 
Član
BMW jest atraktvniji i ljepsi...
Eto kazes probao si i sam tog bmw-a, i eto zakljucio si i sam, da Passat ima dosta vise snage, prvenstveno zbog obrtnog momenta...
Ako ti snaga i eto gubitak vrijednosti auta nakon nekih 6mjeseci pa na dalje, nisu bitne, onda BMW definitivno..
Passat je bolji ako gledas funkcionalnost, i isplativost... kao sto rece vec neko...
pozz
 
Član
Neko napisa da je motor 1.9.Nesmijem tvrditi jer imaju dva modela:


Motor Oznaka Oznaka motora
modela
1.6 316i 16 4E 3 77kw/105ks
1.9 316i 19 4E 1 77kw/105ks

E sad koji je u pitanju neznam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top