Pomoc u izboru 8.000-10.000 KM auto

Pomoc u izboru 8.000-10.000 KM auto

Član
a golf nista :lol:

šalam se :) ja bih ti preporučio Fabiu 2008 godinu mozes do 10000 KM diesela nac a oni benznci ju isto jeftini za održavati a auto po meni bolje on tog punta sto govoris
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Za te pare 406 ili c5 i miran, mozes cak i 407 sa 1,6 motorom mada to je slabo za tako veliku limuzinu....Od manjih auta 307, Megane i sl....Nemoj gledat godine gledaj kako je odrzavano i ko ga je vozio, otjeraj na dizalicu odradi probnu voznju otjeraj na dijagnostiku i vidi valjal ili ne. Ima svakakvih tupadzija kako cesto sjedim po benzinskim pumpama svega se nagledam, kad vidim lik sipa lozu u auto staro 11-12 godina dodje mi da placem, druze ako ti je deka kratka skupi se a ne vozat 530 a sipat lozu. Da ne pricam o felgama, trapovima, udarenim auta bez jastuka i sl i sve to lijepo usminkano pogotovo ova mladja auta..
Jbg ti znas najbolje mada moj ti je savjet kao ekonomiste ako si naumio dat 10 milja za auto dadni 9 onu milju ostavi za nedaj Boze, i vecinom gledaj redizajn modele jer su na njima greske popravljene...

Sretno u kupovini

Ovdje si u pravu skroz

CaFa je napisao(la):
Ma samo ganjaj STILA JTD 16v i sigurno neces pogrijesiti :) Za te pare i vise nego dobrog mozes nac :=)

Fin je ovaj STILO, a jeli istina da je njegova dizel verzija auto bucan prilicno?

George je napisao(la):
a golf nista :lol:

šalam se :) ja bih ti preporučio Fabiu 2008 godinu mozes do 10000 KM diesela nac a oni benznci ju isto jeftini za održavati a auto po meni bolje on tog punta sto govoris



sto se tice golfa, samo u dvojke iz TAS-a vjerujem :lol:

Hvala za preporuku Fabije, nje se nisam sjetio. Sad tek ne znam sta bih uzeo, citajuci komentare ima tu prijedloga dosta.. :icon_rolleyes: mada znam da ce na kraju izmedju 2-3 modela na koje svedem izbor, odluciti moj subjektivni osjecaj kada sjednem i isprobam svaki od njih..
 
Član
Drug bjezi od fiata skoro svaki ima manu,znam puno ljudi koji su se pokajali (Stilo npr. ima uzasnih problema sa elektronikom)
Za taj novac mozes uzeti Peugeot 307,Golf 4,Fabia ili Seat Leon i to sa dobrim opremama..sa ovim autima znaš na čemu si a iz ličnog iskustva znam da su poprilično udobna.Ja npr. imam Golfa 4 66kw i prezadovoljan sam,potrosnja max. 5l na 100km na otvorenom i to uz izivljavanje :D ,nema umora u voznji,nema velikih kvarova a i moze pofino povući.
Ne kazem da gore navedena vozila nevaljaju ali moras gledati na vise primjeraka a ne samo na iskustvo sa vozilom jednog vozaca
Dovoljno je da pogledas sta se najvise voza po gradu i sam ces skontati jer nebi narod uzimao da nevalja.
 
Član
sto se tice kupovine auta u BiH definitivno samo VAG i nista drugo , sve je u njiovu korist .
 
Član
emiltz je napisao(la):
Drug bjezi od fiata skoro svaki ima manu,znam puno ljudi koji su se pokajali (Stilo npr. ima uzasnih problema sa elektronikom)
Za taj novac mozes uzeti Peugeot 307,Golf 4,Fabia ili Seat Leon i to sa dobrim opremama..sa ovim autima znaš na čemu si a iz ličnog iskustva znam da su poprilično udobna.Ja npr. imam Golfa 4 66kw i prezadovoljan sam,potrosnja max. 5l na 100km na otvorenom i to uz izivljavanje :D ,nema umora u voznji,nema velikih kvarova a i moze pofino povući.
Ne kazem da gore navedena vozila nevaljaju ali moras gledati na vise primjeraka a ne samo na iskustvo sa vozilom jednog vozaca
Dovoljno je da pogledas sta se najvise voza po gradu i sam ces skontati jer nebi narod uzimao da nevalja.

Ja se mogu kvalitetno nasmijati samo na tvoj post.
 
Kod nas se u gradu najvise Punto mk2 voza,Mercedesa i BMW-ova nema puno,znaci ne valjaju. :lol: Sto se potrosnje tice znas li ti to racunati kako treba?:D
 
Član
Moj dobar jaran uzeo je Punta 2 generacije 3 milje dao, lik je mehanicar vozali ga oni na poslu i kupi on od gazde da ne valja ne bi ga uzeo. Tacno je da elektronika jebe fiata al jebe sva auta sto novije auto vise sranja oko toga sve ti zavisi do odrzavanja. Ako ga dobro odrzavas nije skupo nista, neki dan sam otiso do jarana ostalo mu auto u kvaru puko remen na 30.000. Jos kad mi je reko ko mu je radio ja se za glavu ufatio servis je jak ko nato, ovo mu je drugi put da mu na bravu puca remen na 30.000.
Auto na rodici cura dobro odrzava svako malo guraju auto jer nije corbe nasula na vrijeme, ulje mjenja tek kad auto stane, i tako to i logicno da rikne jer treba kupi najgore djelove sto postoje na trzistu. I sad ce neko rec ne valja fiata, ne valja ***** super auto ne valjaju vlasnici jer ne odrzavaju auta kako treba (mjenjaju non stop majstore, kupuje jeftine djelove i sl.)....



PS.
Sto se tice golfa ako se zajebes pa ga planiras uzet uvezi sebi, nemoj se igrat pa ga ovdje kupovat jer ces popusit samo tako. Cast izuzetcima ali vecina uzima golfa pasata i audija kao statusni simbol, izivljavaju se na autima sipaju govna od goriva ako mogu i lozu al bitno je da je parkiran pred kafanom da sve picke vide sta se vozi i da su kljucevi na stolu da mogu na celu bi napisali golf 4 ili 5. Jos kad mi bubne cijenu za auto bez opreme od 8 milja zapalio bi ga zajedno sa autom, kao sta se cudis to je golf.
Da se razumijemo ta auta nisu losa al su neudobna i skucena ko *****, jaran mi ima a4 fali ga do nebesa ja u njega ne mogu sjest ako sjediste napumpam, on sa njim otisao do Srebrenice ledja ga bole ja sa svojim pezoom isao u Zagreb nakon par dana u Srebrenicu nista osjetio nisam, od opreme da ne pricam nema nista go ko pistolj.

Ti opet vidi ti ga kupujes probaj recimo 307, stila, neku od limuzina lagunu recimo ili 406 imas i alfica dobrih za te pare pa vidi sta ti vise srcu lezi.
 
Član
Drug bjezi od fiata skoro svaki ima manu,znam puno ljudi koji su se pokajali (Stilo npr. ima uzasnih problema sa elektronikom)

Posto vidim da je ovaj clan @emiltz strucnjak sto se tice auta i fiata,zamolio bi ga da nam svima objasni kakvi su to uzasni problemi sa elektronikom i mane bar kod Stila?

Drug sto se tice tvog izbora,ovde imas dosta dobrih savjeta i ljudi koji normalno pricaju i razmisljaju,covjek iznad ti je napisao pravi post. Stvar ukusa i toga sta ti zelis. Bitno je da sebi nadjes auto koji nije presao 300 000km i kojeg je neko odrzavao kako treba. Suzi izbor na par modela,probaj,provozaj i koji ti se najvise svidi i bude u najboljem stanju uzmi.
Ja ti mogu reci za Stila konkretno sta te bude interesovalo jer vozim ga 4 godine. I da se ne ponavljam do sad sto puta,ja nikakvih problema uzasnih nisam imao sa elektronikom,a ni sa autom. Sto se motora tice ne mora se komentarisati,CR motor radi bez problema i moze preci km i km uz normalno odrzavanje bez zamjene turbina i cuda. Sto te bude interesovalo pisi na pm.,ako mogu pomoci. Pozz...
 
BHT Ovisnik
ja sto znam problema sa Fiatom imaju koji voze starije Fiate tipa tipo i sl., onda su dijelovi skupi i nema ih za stare francuze tipa renault 18 i sl. dok sa novijim nema problema, imam u rodbini i prijatelja dosta koji fino prelaze i sa stilima i lagunama i sl. bez ikakvih problema....

i zar se uopce netko moze moze kurcit sa golfom i sl. ? Po meni je osoba koja kupuje golfa, osoba bez karaktera i kreativnosti, koja nezna gdje pripada pa se vodi onom "kud svi turci tud i mali Mujo" samo da se stopi u masi...
realno gledajuci za pare nekog golfa 4 dodaj jos milju-dvi i kupis godinu stariji bmw e46 koji je neusporediv sa pa ni s golfom 5, zatim focusi te generacije koji imaju napredniji ovjes i sl., o francuzima da i ne pricam pa tako u nedogled...

evo ja imam 3. volva do sada u garazi, ali ovdje nikome ne preporucujem jer su ljudi zatucani... auto koje je kvalitetnije i udobnije od BMW (imam i njega i novijeg od volva pa znam sta pricam) koje je po odrzavanju znatno jeftinije od BMW, u rangu s govnetom od golfa, isto kostaju dijelovi u ovlastenom pa sve tamo i kupujem, tipa volvo s60 lađa od auta, cijena smijesna, golf je toliko precjenjen da se gotovo s njim moze mjeriti po cijeni, jeftiniji od passata dođe, al cemu pricati o tome kad se sve opet svodi na golfa...
 
Član
Hvala svima na dosadasnjim odgovorima. Sto se fiata tice, moze pricati ko sta hoce, to nece uticati na moje misljenje, jer imam dobra iskustva sa ovim koji sada vozim (Punto Mk1. motor 1.6 benzin, 90KS) koji je ove godine postao punoljetan ;)
Grande punto mi je interesantan, ne samo sto bi ostao fiatista :icon_biggrin: vec sto bih u odnosu na sadasnji dobio novije auto, sa 1.3 multijet motorom ekonomicniji auto, a vjerujem i udobniji i u svakom drugom pogledu bolji, o dizajnu da ne govorim..jer je Grande ipak 2 generacije ispred.

S druge strane, ne bjezim ni od drugih auta. Dosta me privlaci recimo Peugeot 207-mica, lijeop auto, o kojoj sam cuo dosta rijeci hvale. Samo me brine odrzavanje i dijelovi. Sto se tice ostalih, i Megane i Focus su po mjeri, mada cujem navodno Megane 1.5 zna imati neke probleme sa motorom (oni prije 2005.god., ako je istina).

C3 se moze naci dosta "mlad" isto tako za finu cijenu. Cini mi se da je dosta izdašan, ulozeno-dobiveno. Najmanji auto od ovdje nabrojanih (ispod 4m duž.) , ali opet nije manji od mojeg sadasnjeg punta, a ide sa 4 vrata.. O njemu je slabo ko ovdje pisao?

Onda, vidim u cijenu se moze uklopiti i "prilicno mlada" Skoda Fabia II, 1.2 benzin. Ima li neko iskustva sa njom, kakvo je auto, jeli preslab motor ovaj koji sam naveo?
 
Član
wade_ je napisao(la):
emiltz je napisao(la):
Drug bjezi od fiata skoro svaki ima manu,znam puno ljudi koji su se pokajali (Stilo npr. ima uzasnih problema sa elektronikom)
Za taj novac mozes uzeti Peugeot 307,Golf 4,Fabia ili Seat Leon i to sa dobrim opremama..sa ovim autima znaš na čemu si a iz ličnog iskustva znam da su poprilično udobna.Ja npr. imam Golfa 4 66kw i prezadovoljan sam,potrosnja max. 5l na 100km na otvorenom i to uz izivljavanje :D ,nema umora u voznji,nema velikih kvarova a i moze pofino povući.
Ne kazem da gore navedena vozila nevaljaju ali moras gledati na vise primjeraka a ne samo na iskustvo sa vozilom jednog vozaca
Dovoljno je da pogledas sta se najvise voza po gradu i sam ces skontati jer nebi narod uzimao da nevalja.

Ja se mogu kvalitetno nasmijati samo na tvoj post.

i ja takodje :lol:
 
Administrator
emirEX_sa je napisao(la):
wade_ je napisao(la):
emiltz je napisao(la):
Drug bjezi od fiata skoro svaki ima manu,znam puno ljudi koji su se pokajali (Stilo npr. ima uzasnih problema sa elektronikom)
Za taj novac mozes uzeti Peugeot 307,Golf 4,Fabia ili Seat Leon i to sa dobrim opremama..sa ovim autima znaš na čemu si a iz ličnog iskustva znam da su poprilično udobna.Ja npr. imam Golfa 4 66kw i prezadovoljan sam,potrosnja max. 5l na 100km na otvorenom i to uz izivljavanje :D ,nema umora u voznji,nema velikih kvarova a i moze pofino povući.
Ne kazem da gore navedena vozila nevaljaju ali moras gledati na vise primjeraka a ne samo na iskustvo sa vozilom jednog vozaca
Dovoljno je da pogledas sta se najvise voza po gradu i sam ces skontati jer nebi narod uzimao da nevalja.

Ja se mogu kvalitetno nasmijati samo na tvoj post.

i ja takodje :lol:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OoSk7MfsODU[/video]
 
Super Moderator
Imao sam ja citroena c3 2008 godiste 1.4 motor i auto je dobar jest da je ovaj bio presao 30-40000km pa je skoro nov tako da ne znam kakav je sa vise km. Brz nije, a na otvorenom ne trosi puno i nije skup za odrzavat
I golf je dobar auto bezveze su vam te price da je papak ko kupi il vozi golfa. Megana sam imao 4 i nijedan me nije odusevio al mozda je to stvar ukusa. Focusa vozim od 2008 imas u garazi kod mene pa vidi auto i kad budes voljan probati auto dodji i probaj
 
Top