Pomoc u izboru 8.000-10.000 KM auto

Pomoc u izboru 8.000-10.000 KM auto

Član
Zelio bih cuti misljenja i preporuke kod kupovine polovnog auta cca 8.000 do 10.000 KM.

Za odluku su mi bitni:

- da je sto mladje za taj novac, max. nekih 6-7 godina
- trazim auto iz srednje klase
- da je odnos snage i potrosnje neki optimalni, ne treba mi trkaci auto, ali neka se ne muci da "povuce" kada zatreba
- dizel ili benzin, tu sam u velikoj dilemi, ali kako god neka ne bude veliki potrosac
- Da je dobar za odrzavanje, znate ono cijena, majstori i dijelovi..

Trenutno vozim Punta 1, 1.6 benzinac, 90KS (malo rijedak model kod nas). Fino sluzi i finih je performansi , ali minus je udobnost za duze voznje i hoce potrositi.. Razlog kupovine drugog auta je sto zelim nesto mladje.

Automobili koje gledam su:
Fiat Grande Punto, Fiat Stilo, Ford Focus, Ford Fiesta, Renault Megane, Citroeni C3/C4, Pežo 207/307...

Sta mi vi preporucujete? :icon_question:
 
Član
OD tih sto si nabrojao ja bih najprije 207 pa onda focusa ili fiestu , megan je isto dobar ali su se njegovi DCI motori pokazali losiji dosta nego HDI u peugeotu.UZmes 207 HDI sada ne znam u njih mane , niti bilo sta , ako ima 2.0 HDI njega gledaj , ali je onda skuplji dosta peugeot..

Ja ne bi niakda gledao mladjeg peugeota ili fiata nikako pored BMWa 2-3-4 god.starijeg ili passata 1.9TDI za te pare 2002-2003 bas dobra uzeti ;)..
 
Član
Skrabo je napisao(la):
OD tih sto si nabrojao ja bih najprije 207 pa onda focusa ili fiestu , megan je isto dobar ali su se njegovi DCI motori pokazali losiji dosta nego HDI u peugeotu.UZmes 207 HDI sada ne znam u njih mane , niti bilo sta , ako ima 2.0 HDI njega gledaj , ali je onda skuplji dosta peugeot..

Ja ne bi niakda gledao mladjeg peugeota ili fiata nikako pored BMWa 2-3-4 god.starijeg ili passata 1.9TDI za te pare 2002-2003 bas dobra uzeti ;)..

Svidja mi se 207-mica. Zato sam je i stavio na spisak. Citao sam da ga dosta hvale (bar na papiru) i meni zaista dobro izgleda. Ali, sam isprepadan:icon_confused: od onih koji govore da su frnacuska auta skuplja za odrzavanje i osjetljivija za nase lose ceste. Sad ne znam koliko je to istina i jeli tako strasno?
 
Član
Moj glas ide za Fiat, ali kao što sam ponovio svima... najbitnije je od koga i kakvo auto uzimaš, dok je marka manje bitna
 
Član
Yellow je napisao(la):
Moj glas ide za Fiat, ali kao što sam ponovio svima... najbitnije je od koga i kakvo auto uzimaš, dok je marka manje bitna

Grande mi se cini pravo dopadljivim. Nisam ga slucajno stavio prvog na spisak;-) jeli preporucujes 1.3 multijet, ili je 1.4 benzinski bolji?
 
Član
grande punto, bas ti sa malim motorima a relativno jaka i brza auta, povoljna za odrzavanje i potrosnju ;)
iako onda ti opet ostaju te iste mane kod punta jer je ipak malo auto
mozes pogledati i novog brava ako ti se svidja

da ja kupujem za te pare, prvi izbor bi bila alfa gt i bmw e46 coupe :)
 
Član
Ništa alfa 147 il 156 :icon_question: alfa 147 face lift mJet,pogledaj i njih
Opreme ko u priči,dizajn odličan, motor predobar 1.9 150 ks ima i jačih al i ovaj sa drugom mapom se digne na 190 ks bez problema :D
 
Član
Za te pare 406 ili c5 i miran, mozes cak i 407 sa 1,6 motorom mada to je slabo za tako veliku limuzinu....Od manjih auta 307, Megane i sl....Nemoj gledat godine gledaj kako je odrzavano i ko ga je vozio, otjeraj na dizalicu odradi probnu voznju otjeraj na dijagnostiku i vidi valjal ili ne. Ima svakakvih tupadzija kako cesto sjedim po benzinskim pumpama svega se nagledam, kad vidim lik sipa lozu u auto staro 11-12 godina dodje mi da placem, druze ako ti je deka kratka skupi se a ne vozat 530 a sipat lozu. Da ne pricam o felgama, trapovima, udarenim auta bez jastuka i sl i sve to lijepo usminkano pogotovo ova mladja auta..
Jbg ti znas najbolje mada moj ti je savjet kao ekonomiste ako si naumio dat 10 milja za auto dadni 9 onu milju ostavi za nedaj Boze, i vecinom gledaj redizajn modele jer su na njima greske popravljene...

Sretno u kupovini
 
Član
Ma samo ganjaj STILA JTD 16v i sigurno neces pogrijesiti :) Za te pare i vise nego dobrog mozes nac :=)
 
Za te pare Golfa dvicu je'an sest po mogucnosti turbo. Nema da se sikiras, malo trosi, ide, jeftin za odrzavanje a jos ti ostane para da odes na odmor:lol:

Cuj onog skupo odrzavanje :lol: Skupo je odrzavanje svakog novijeg auta, pogotovo za one koji su vozili gore spomenuti, kod kojeg veliki servis kosta 50KM. Nema skupo i jeftino odrzavanje, nego ima lose i dobro odrzavano vozilo a od toga zavisi sve dalje. Moj glas ide Focusu ili pak Astra H koja kosta zeru vise, ali je po meni daleko atraktivnija od tih nabrojanih i pretpostavljam da nije problematicna. Opet, ti ces na kraju kao i svi ostali koji pitaju za savjet, kupiti sta se tebi svidi a ne sta ti mi kazemo, a tako i treba. Neces se zeznuti koji god da uzmes, samo da su ljudski odrzavana, da nisu pohabana i po mogucnosti sa sto manje km. Srecno u potraznji ;)
 
Top