Pomoc pri kupovini auta

Pomoc pri kupovini auta

Za zadnju vucu od BMW mogu ti reci, zavisi.
Zavisi od tvog kraja.
Kakve su vam zime?
Kako vam se ciste ulice?
Jel ti strmo do kuce?
M5 sam vise puta moro ostavit kod kuce, jer nije mogao izaci sa parkiralista.
Sa 540 i 740 nisam imao tih problema.
A ova naj novija trica nebi trebala imati problema osim ako ne zivis na nekoj brdaci.
 
  • Like
Reactions: Ado

Ado

Član
Ja sam iz PD, a vozim S60 (1.gen)

Imas dobar volvo servis u Banja Luci -Gagi- (al pripremi debel novcanik) :)

Ali, Volvo majstor ti jedino treba kad je dublja diagnostika u pitanju, i komplikacije oko motora, i veliki servis

Ostalo (trap, kocnice, mali servis)... svak ko to zna odraditi na Golfu 2, zna i na Volvu.

Automatik jeste dobar, ali obavezna zamjena/kontrola ulja. Ako ti 4x4 ne treba, zaobidji ga. Taj Gagi najvise musterija ima zbog AUT-mjenjaca i Haldexa.

Moj glas ide za V/S60, ili 3cu BMWa s jacim motorom ili opremom.

Zar taj 2.0tdi nije onaj sto je imao problema sa diznama? Dva poznanika mi imaju A4 2.0tdi, i kod oba je taj problem bio. Oko 1000-1300€ su iskesirali zbog toga. I to Auto sad pa sad stade i gotovo... Ne pita boli li :)

Obrati paznju koje godiste, koliok km na satu itd. Ja bih uzimao auto ispod 100 000km i 2012. godiste. Vjerujem da je to sa brizgaljkama bilo na onim do 2008. godiste. Opet nisam siguran. A i taj 2.0 TDI ima 4-5 izvedbi motora. od 100 KW. 103 KW. 105 KW i oni jaci motori ne znam ni ja sam vise koliko ih je...
 

Ado

Član
Za zadnju vucu od BMW mogu ti reci, zavisi.
Zavisi od tvog kraja.
Kakve su vam zime?
Kako vam se ciste ulice?
Jel ti strmo do kuce?
M5 sam vise puta moro ostavit kod kuce, jer nije mogao izaci sa parkiralista.
Sa 540 i 740 nisam imao tih problema.
A ova naj novija trica nebi trebala imati problema osim ako ne zivis na nekoj brdaci.
Hvala na odgovoru, znaci vec zadnja vuca otpada. Ne zivim na brdu nikakvom, sve mi je cisto, ali dok kazes "osim ako", ne zelim imati dileme ni u jednom trenutku ako ne moram...
 
Imao sam e46 320d koji nikakvih problema nije imao na relaciji Hadzici-Bjelasnica po bilo kakvom snijegu. Moras da znas da ga vozis i to je to
 
Član
Ta klasa auta po meni ispod motora 2.0 nema šta da traži, konkrento za a4 je neki 140ps i to je onaj početni motor shvati da ima 170ps i da ima onaj od 3.0 sa preko 200, slično je i sa ostalim markama tipa bmw al taj 2.0 je po meni minimum, i imaš te motore koji te neće zadovoljiti sigurno i po meni izbriši iz glave kao što je taj bmw 116

Manuelni mjenjač, ako ti kažem da na a6 ili bmw ili e klasa na jačim motorima rijetkost sve ti govori, solidan je automtat i u toj klasi, da ima više problema ima, da možeš više najebati možeš....ta klasa mi i nekako može proći bez automtata al ja nikad nebi uzeo bez automtata veće auto, prednosti na autoputu i po gradu je ih....

Udobnost, sjedišta koliko samo znače komfor sjedišta i bolja sjedišta u odnosu na ona početna, isto auto sa komfor sjedištima kao druga klasa bgm...

Parking senzori prednji i zadnji znače puno po gradu naročito kod nas u bih gdje nigdje neožeš otvoriti vrata više od pola.

Tempomat je stvar koja će ti dobro doći na tim dužim putovanjima sa automatikom oh bejbi :)

keyless je super stvar

prednji vs zadnji je sve bezveze u odnosu na pogon sva 4, po meni nemoj uopšte da bježiš od zadnjeg pogona jel gdje nećeš proći sa prednjim nećeš ni sa zadnjim ;) i obratno recimo kod mene a6 je težak i ja kad usporim da prođem jednu uzbrdicu jel je cesta uska da nebi zakačio auto ili nekome ogradu ja sam mrtav a snijeg cent :)

Dobra svjetla znače puno funkcionalno a to su ti ovi xenoni i ledovi a da ne govorim da meni xenon farovi i dobre flege pola auta :)

Da rezimiram pored tvog kriterija auto do 2012, ispod 100hiljada, ja bi dodao ne ispod 2.0, bolja sjedišta, xenon-led, tempomat, automatik, parkingsenzori, keyles, sve ostalo ako nađeš je super, isad tražiš bestbuy, kakv ćeš ti primjerak naći to ti niko nemože reći kakav će bit.

Sve ovo možeš dobiti bilo kojom markom od audija, bmw, merca pa i ostalih, a ako si operisan od ovog premijuma jako dobro moežeš proći i sa nekim jeftinim markama.
 
  • Like
Reactions: Ado

Ado

Član
Ta klasa auta po meni ispod motora 2.0 nema šta da traži, konkrento za a4 je neki 140ps i to je onaj početni motor shvati da ima 170ps i da ima onaj od 3.0 sa preko 200, slično je i sa ostalim markama tipa bmw al taj 2.0 je po meni minimum, i imaš te motore koji te neće zadovoljiti sigurno i po meni izbriši iz glave kao što je taj bmw 116

Manuelni mjenjač, ako ti kažem da na a6 ili bmw ili e klasa na jačim motorima rijetkost sve ti govori, solidan je automtat i u toj klasi, da ima više problema ima, da možeš više najebati možeš....ta klasa mi i nekako može proći bez automtata al ja nikad nebi uzeo bez automtata veće auto, prednosti na autoputu i po gradu je ih....

Udobnost, sjedišta koliko samo znače komfor sjedišta i bolja sjedišta u odnosu na ona početna, isto auto sa komfor sjedištima kao druga klasa bgm...

Parking senzori prednji i zadnji znače puno po gradu naročito kod nas u bih gdje nigdje neožeš otvoriti vrata više od pola.

Tempomat je stvar koja će ti dobro doći na tim dužim putovanjima sa automatikom oh bejbi :)

keyless je super stvar

prednji vs zadnji je sve bezveze u odnosu na pogon sva 4, po meni nemoj uopšte da bježiš od zadnjeg pogona jel gdje nećeš proći sa prednjim nećeš ni sa zadnjim ;) i obratno recimo kod mene a6 je težak i ja kad usporim da prođem jednu uzbrdicu jel je cesta uska da nebi zakačio auto ili nekome ogradu ja sam mrtav a snijeg cent :)

Dobra svjetla znače puno funkcionalno a to su ti ovi xenoni i ledovi a da ne govorim da meni xenon farovi i dobre flege pola auta :)

Da rezimiram pored tvog kriterija auto do 2012, ispod 100hiljada, ja bi dodao ne ispod 2.0, bolja sjedišta, xenon-led, tempomat, automatik, parkingsenzori, keyles, sve ostalo ako nađeš je super, isad tražiš bestbuy, kakv ćeš ti primjerak naći to ti niko nemože reći kakav će bit.

Sve ovo možeš dobiti bilo kojom markom od audija, bmw, merca pa i ostalih, a ako si operisan od ovog premijuma jako dobro moežeš proći i sa nekim jeftinim markama.
Hvala ti na tvojim komentarima, uvijek su dobrodosli savjeti. Iako niko nije ni govorio ispod 2.0 motora, jer je i ovaj 316d je 2.0 motor ako si na to mislio. BMW nema vise takve oznake. Audi mi je trenutno zasad vodeci iz par razloga, veci gepek zbog toga ce volvo vjerovatno otpasti i manja cijena u odnosu na BMW sa istom opremom. Vidjecemo sta ce biti, hvala svima koji savjetuju. Neki su komentarisali kao u smislu da slusam sta mi drugi govore. Jedino budale misle da sve znaju. Ne moram ja svaki savjet prihvatiti, ali saslusti je kulturno, a mozda bude i od pomoci.

P.S. Ovaj 316d sam ionako danas otkacio vec iz glave, ako ne 320d onda nista...
 
Član
Još jedno pitanje. Zašto si se ograničio na dizel? Evo sad nešto gledam k'o za sebe što bih uzeo i naletim na F30, 328i. 2.0, turbo benzin, taman, a potrošnja je sigurno manja nego na nekom 3.0D, a jako blizu 2.0D motorima, o performansama nema potrebe govoriti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Ado

Član
Još jedno pitanje. Zašto si se ograničio na dizel? Evo sad nešto gledam k'o za sebe što bih uzeo i naletim na F30, 328i. 2.0, turbo benzin, taman, a potrošnja je sigurno manja nego na nekom 3.0D, a jako blizu 2.0D motorima, o performansama nema potrebe govoriti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Pa nisam se bas ogranicio, preferiram ali nije striktno, jel mozes link postaviti tog f30-ke? Hvala ti...
 
Član
Ako ide cesto na autoput, duge relacije, sto ne dizela? Automatik, 150+PS, tempomat... Uživaš ko paša.
 

Ado

Član
Ja se izvinjavam sto ovako kasnim. Tema moze pod lock. Auto je kupljeno jos prije par mjeseci. Odluka pala na Audi A4 2.0 TDi, 2013. Godiste, model 2014, znaci sam kraj godine. audi.png

Hvala svima na savjetima ;)
 
Top