Pomoc pri kupovini auta

Pomoc pri kupovini auta

Ado

Član
Znaci karavn ti treba. Jer prvi put kad pokusas staviti kolica u sedana vidjet ces sta su muke isusove :)
Jesi li gledao V60?
Ako ces putovati na balkan onda ne bih preporucio 1.6 motore nije bas za autoputa :)
Na manuelni nemoj ni da pomisljas, jer kad updnes u guzvu na autoputu, puno ke lakse sa automatikom.
A sto se tice konkretno koje, ono koje ti se najvise svidja izgledom :)



Skickat från min iPhone med Tapatalk

Pa htio sam nekako izbjeci karavan jbg, recimo prtljaznik (gepek) je 480l u Audia limuzine a karavana 495, znaci nije velika razlika. Kod BMW-a je ista prica. Kada sam probao audia bez problema je covjek stavio 2 gume 16ke ili 17-ke nisam siguran na felgama i bilo je jos mjesta. Za BiH najmanje jednom godisnje, 1100km + more i te budalestine. Ovdje gdje zivim u koji god grad ides obliznjim moras se ukljuciti na autoput. A kao sto rekoh rado bih kupio BMW ali ne bih 116d a sve vise je preskupo. Sta sa zadnjom vucom, da li je neko ikad upao u problem zimi zbog toga, naravno ne mislim na mercedes 190 od 90-godiste nego noviji? A sto se tice automatika, to mi je nekako licno to moram jos da predjem preko toga, osjecam se kao da vozim bicikl s pomocnim tockovima kad vozim automatik. A i cuo sam da su dosta osjetljiviji od manuelnih... V60 nisam razmatrao kao opciju dosad.
 
Po mom misljenju mislim da bi ti BMW najbolja opcija bila.
Vece auto za buducu obitelj.
Vece auto za buduca putovanja.
Niska potrosnja.
Laka prodaja u buducnost.
Jeftini rezerni djelovi.
Laksa nabava djelova.
Bolja mreza iskusni servisera.
Iako nakon 3 BMW ( 540,M5,740) nebi ga vise uzeo, svidja mi se ovaj bjeli vise nego ova tvoja druga dva predloga.
Za motorizaciju nebi se brinuo. to je sasvim dovoljno.
 

Ado

Član
V60 je sasvim druga prica, i druga klasa auta od svih nabrojanih. Tako i sa cijenom
Nije bas istina, sa volvom V60 se mogu uklopiti bez problema, mada mi to nije bas zelja... BMW je najskuplja opcija, onda ide audi, pa su ti ovaj X1 i Volvo V40 od nabrojanih. A Volvo V60 nije puno skuplji od V40. Tu su...
 
Član
Ajd malo detaljnije napiši zahtjeve koje možeš naći u više vozila, motor,mjenjač,oprema,veličina, itd itd šta ti je je tebi pod moranjem. jel neka vozila ti imaju automatik, ledove, boljju klimatizaciju, više drkalica itd itd.
 
Član
Da je V60 malo skuplji od V40, nema sanse. Taj V40 je Golf-klasa. A V60 je tipa 5-ce BMWa, ili A6 audija...
 

Ado

Član
Ajd malo detaljnije napiši zahtjeve koje možeš naći u više vozila, motor,mjenjač,oprema,veličina, itd itd šta ti je je tebi pod moranjem. jel neka vozila ti imaju automatik, ledove, boljju klimatizaciju, više drkalica itd itd.
Pa hajd ovako, neke su mi stvari pozeljne, kao npr. vise vjerujem manuelnom mjenjacu, ali ako automatik znaci vise konja i bolja oprema pristao bih na automatik pa idemo redom.
1. Audi A4 koji sam spomenuo mi smeta sljedece: kao da mi je 136 KS snaga premalo (slabo poteze u startu), istini za volju, pogrijesio sam pri provjeri jer nisam otisao na autoput sto cu uciniti sljdeci put obavezno. Nema S-line opremu koja ukljucuje udobnije siceve sa alkantarom, nije facelift sto je pozeljno ali ne presudno i nema parking senzore sto bih volio imati, ali bih opet zrtvovao to za neku vazniju osobinu kao sto je prednja vuca. S druge strane, Audi ima pouzdan TDI motor koji nije tesko servisirati bilo gdje, lakse ce se prodati, po mom misljenju od recimo Volva, ima MMI Interface u boji sve sa bluetooth povezivanjem mobitela itd. i ugradjenu navigaciju koja kako sam primjetio super funcionise. Ima lanac, to bih volio da mi neko objasni da li je dobro kod audia ili ne posto sam cuo neke price za audiev lanac. Na audia bih mozda vec pristao, ali mi nekako ne poteze kako sam zamisljao. Moram ga opet probati
2. S druge strane BMW mi je mnogo ljepsi iznutra, ali bih volio izbjeci karavan (osim ako bas ne mora). BMW je mnogo skuplji od audia, to ne razumijem ali nevazno. Stvarno ne zelim motor od 116 ks tako da sam dosta ogranicen tu. Ali ako me neko ubjedi da zadnja vuca kod tog BMW-a ne stvara problem i da automatik nije uopste osjetljiv ozbiljno bih razmislio o tome svemu. Iako ovdje ne pise niko svoja iskustva o bilo kojem modelu koji sam naveo. Ukratko, srce mi vuce na BMW ali mozak govori pazi zadnja vuca, 116ks i moras pristati na automatik jer rijetko koji manuelni ispunjava uslove i ima ih skroz malo.
3. Volvo ima sve ali bas sve, osim zapremine. Gepek od 335l je premali stvarno premali i bojim se jedino kako za prodaju dalju, da li su teski za prodati ili ne. Volvo ce vjerovatno otpasti ako vidim da gepek ne moze podrzati moje zahtjeve.

Sta je vazno: Udobnost, zapremina gepeka, snaga, izdrzljivost/kvarljivost, unutrasnjost (BMW 3 lider), Treba imati navigaciju i kvalitetan MMI.
 

Ado

Član
Onda sa V60/S60 (ako ti se uklapa u budzet) neces pogrijesiti
Druze, ne lazem te majke mi. Ukucaj u autoscout.ch osobine, V60 iznad 2012g. do 15000 CHF diesel, vidjeces da ima najmanje 15 ponuda i svi su ok. Ali V60 mi izgledom stvarno ne pase niti meni a niti mojoj ljepsoj polovici. Istina ne mogu dobiti full opremu na toj V60 kao na V40 ali mogu dobiti ono sto je dovoljno.

Jos jedno pitanje: Sta si probao od toga? Da li vozis Volva? Kako se nosis sa njim u BiH i gdje ima najblizi ovlasteni servis u Unsko Sanskom Kantonu? Ili mozda RS- Prijedor, Banja Luka posto nije daleko previse.
 

Ado

Član
Stvarno bih volio da mi se neko javi da je vozio Audia A4 sa 2.0 TDI 100KW i da mi kaze ej ovo mi je ok ovo mi nije. Ili naprimjer Volvo i da mi kaze svoja iskustva, BMW itd.
 
Član
Ja sam iz PD, a vozim S60 (1.gen)

Imas dobar volvo servis u Banja Luci -Gagi- (al pripremi debel novcanik) :)

Ali, Volvo majstor ti jedino treba kad je dublja diagnostika u pitanju, i komplikacije oko motora, i veliki servis

Ostalo (trap, kocnice, mali servis)... svak ko to zna odraditi na Golfu 2, zna i na Volvu.

Automatik jeste dobar, ali obavezna zamjena/kontrola ulja. Ako ti 4x4 ne treba, zaobidji ga. Taj Gagi najvise musterija ima zbog AUT-mjenjaca i Haldexa.

Moj glas ide za V/S60, ili 3cu BMWa s jacim motorom ili opremom.

Zar taj 2.0tdi nije onaj sto je imao problema sa diznama? Dva poznanika mi imaju A4 2.0tdi, i kod oba je taj problem bio. Oko 1000-1300€ su iskesirali zbog toga. I to Auto sad pa sad stade i gotovo... Ne pita boli li :)
 
Jarane automat je zakon. Uzivas! U jednoj ruci mobilni u drugoj piva ili cigara kako ko. nema vise saltanja.:angelic:
 
Poslednja izmena:
Top