Pomoc pri kupovini auta

Pomoc pri kupovini auta

Ado

Član
Pozdrav drugovi forumasi,

ovako treba mi pomoc pri izboru auta. Gledao sam dosta auta i sad mi je spao izbor na 3-4.
1. Audi A4 2.0 TDI, 136KS (100KW) 2012.g prije samog facelifta
2. BMW 3 316d
3. Volvo V40 R-Design D3 2.0 150KS
i
4. Rezrva BMW X1 2.0 143 KS Xdrive

Probao sam zasad samo Audia, sviknuo mi se. Samo sto malo slabije poteze i odvaja mi malo vise kvacilo nego u golfa 5 tdi. Da li bi to moglo biti do navike ili to nije normalno. Audi ima lanac. Imam garanciju 1 god. Uglavno na sve navedene imam god. garancije ali to je sad tehnikalija na sta sve dodje garancija.

Kakva su iskustva sa ovin autima. Sa volvom dobijem najvise opreme ali kad se savjetujem sa poznanicima ista prica pusti volvo, to je tesko prodati i servisirati. Za BMW 320d bih trebao dati puno vise para a nekako sam skeptican za zadnju vucu. Za XDrive 3. nemam dovoljno novca.

Vjerovatno ima dosta toga sto nisam naveo ali forum je, pitajte ja cu odgovoriti. Da li neko ima iskustva sa ovim motorima i modelima da me posavjetuje. Da li bih pogrijesio da uzmem A4 sa 100 KW, i da li neko zna nesto o Volvu V40.
 
Član
Taj V40 prije svega je klasa ispod ovih, a nudi mnogo više opreme i nekih sitnica kojih ti primjerci BMW i Audi vjerovatno nemaju jer sa tim početničkim i najslabijim startnim verzijama motora uglavnom ne dolaze jaki paketi opreme. Održavanje Volva je isto kao i svakog drugog auta osim što nećeš visiti po servisima jer ti koji savjetuju su uglavnom mehaničari koji pod br. 1 žive od tih najpopularnijih brendova kod nas, a pod br. 2 uglavnom nemaju pojma. Moj prvi komšija preko puta je mehaničar u Volvu, a kod kuće radi svaki dan poslije posla i uglavnom su to automobili koji nisu Volvo. Održava moj Volvo i još par i ta održavanja se svode na zamjenu ulja i filtera, još nije imao sa kvarom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Ado

Član
Sta da ti kazem, svi ovi sto ja hocu nude malo slabije motore, recimo za BMW sa zadovoljajucom opremom morao bih uzeti 316d sto znaci 116ks to mi je malo i zadnka vuca. Audi ima skoro svu opremu osim parking senzora koje bih zelio imati. Dakle MMI, navigacija, najradije bih manuelni mjenjac itd. Volvo mi se svidja izrazito, ali ne znam da li je pametnije uzeti recimo, evo konkretno, postavicu i linkove: Audi A4 2.0 TDI ili Volvo V40 R-deisgn
1. https://m.autoscout24.ch/de/d/audi-a4-limousine-2012-occasion?allmakes=1&fuel=15&index=1&make=5,&model=38,0&priceto=15000&st=2&trans=210&typename=,&vehid=5152862&vehtyp=10&yearfrom=2012&returnurl=/de/autos/-audi--a4?allmakes=1&fuel=15&make=5,&model=38,0&priceto=15000&st=2&trans=210&typename=,&vehtyp=10&yearfrom=2012&r=5
2.https://m.autoscout24.ch/de/d/volvo-v40-limousine-2013-occasion?allmakes=1&fuel=15&index=18&make=81&model=577&priceto=15000&st=2&trans=210&vehid=5176295&vehtyp=10&yearfrom=2012&returnurl=/de/autos/-volvo--v40?allmakes=1&fuel=15&make=81&model=577&priceto=15000&st=2&trans=210&vehtyp=10&yearfrom=2012&r=5

Izvinjavam se sto ovako linkove postavljam duge, pisem sa mobitela pa sam ogranicen.
 
Član
Pa upravo ono što sam napisao. Pogledaj samo kako Volvo moćno izgleda i kakvu opremu ima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Nije bitno šta ja mislim, ne kupujem ja, samo kažem ono što ćorav vidi, a zaslijepljen tuđim mišljenjem ne. JA kupujem ono što volim i što se meni sviđa, ne ono što me drugi savjetuju. U ovoj tvojoj opciji je očigledno šta je best buy.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Bmw-ovi su inace goli sto se tice opreme, po gotovu kod tih slabijih motora. Ali po meni najljepsi od svih nabrojanih

Taj V40 nije moj ukus, izgledom je po meni promasaj, ali kao sto Ogi napisa, oprema je "znaci boze"

Audi zlatna sredina...
 
Član
Volvo ima super opremu,i po meni je super izbor.... al evo ljudi vele da majstori slabo znaju oko vw,audi i sl a sad zamisli koliko ima volvo majsotra i koliko znaju ;)

To da se volvo neće kvariti je fina bajkica ;)
 
Član
Volvo ima super opremu,i po meni je super izbor.... al evo ljudi vele da majstori slabo znaju oko vw,audi i sl a sad zamisli koliko ima volvo majsotra i koliko znaju ;)

To da se volvo neće kvariti je fina bajkica ;)
Kvarice se svi oni, na svoj nacin.

"problem" kod Volva je da imas sarajevo-mostar-banja luka iskusne majstore, za ozbiljnije stvari. Odnosno ako si vani, to te ne zanima.

A "problem" kod ovih drugih je da i onaj und apoteci misli da moze raditi velike servise audija/vw,


Ako vec BMW, a mora dizel, onda 320d sa sto vise opreme. Ali to ide po dzepu...
 

Ado

Član
Da istina, BMW 320 udara po dzepu, pogotovo ako zelis izbjeci karavan. Njega bih i mogao nekako uzeti sa finom opremom ali opet nema puno 320-ki. Nego nisam dosad imao zadnju vucu i automatik, mislio vozio sam ih ali nisam posjedovao a to je druga prica. Da li stoji ona da zadnja vuca "ne moze politi na ruke" bilo kome sa prednjom i da li je automtski mjenjac doista osjetljiviji nego manuelni. Gledao sam jednog 320 i bio mi je top opcija, ali dok sam se odlucio dati malo vise nego sto sam zacrtao on je vec otisao. Ima tu i faktor o kojem mislim malo unaprijed, kad ga odlucim prodati da li cu ga prodavati mjesec, godinu ili 5. I niko mi nije rekao nikakva iskustva o ovim autima, da li neko ima neki od njih. Recimo X1 mogu lagodno uzeti xdrive, sa dosta opreme itd. ali o njemu nemam pojma...
Isto tako pitanje BMW 316d, da li je 116 konjskih snaga premalo za toliko auto, da li bih imao problema sa zadnjom vucom itd.
Evo i link na BMW karavan 316d: https://www.autoscout24.ch/de/d/bmw-316-kombi-2015-occasion?fuel=15&index=4&kmto=100000&make=9&model=46&priceto=17500&st=1&vehid=4924967&vehtyp=10&yearfrom=2011&returnurl=/de/autos/bmw--3-series?fuel=15&kmto=100000&make=9&model=46&priceto=17500&st=1&vehtyp=10&yearfrom=2011&r=5
 
Poslednja izmena:
Član
JA dalje od volva ne bih gledao. Ove linkove koje si postavio, sam otvorio i pogledao sve slike volva, dok sam od audija prelistao samo 1. i 2. sliku i zatvorio...
Meni dovoljno da znam sta bih uzeo
 
Član
Prvo pitanje: Zasto tebi auto treba?
Treba li ti karavan?
Duza putivanja? Ako ces vise putovati na autoputu nego na loko onda zaboravi taj bmw od 116ks, idi na onaj 2.0 sa 184.
Jesi li samac ili zena djeca? Djecija kolica? Ako ti treba za to onda zaboravi volva, kad otvoris gepek mozes stavit dvije kese unutra.
Sto se tice tih auta svako je lijepo na svoj nacin ali pitanje sta tebi treba. Btw audi-iju je malo jaca cijena.
Ako si sam onda definitvno Volvo


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
  • Like
Reactions: Ado

Ado

Član
Prvo pitanje: Zasto tebi auto treba?
Treba li ti karavan?
Duza putivanja? Ako ces vise putovati na autoputu nego na loko onda zaboravi taj bmw od 116ks, idi na onaj 2.0 sa 184.
Jesi li samac ili zena djeca? Djecija kolica? Ako ti treba za to onda zaboravi volva, kad otvoris gepek mozes stavit dvije kese unutra.
Sto se tice tih auta svako je lijepo na svoj nacin ali pitanje sta tebi treba. Btw audi-iju je malo jaca cijena.
Ako si sam onda definitvno Volvo


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Pa evo, nisam samac, ozenjen sam. Nemam jos djece, ali ako Bog da planiram i nadam se da cu u skorije vrijeme biti otac. Treba mi duze putovanje bar u naredne 2 godine sigurno, auto ce pola pola biti koristeno, autoput ili gradska. Audi dolazi sa servisom, godinu dana garancije i zimske gume na felgama, sa jos malo korekcijom cijene 500-1000 CHF ako se nadjemo i ako se odlucim.
 
Član
Znaci karavn ti treba. Jer prvi put kad pokusas staviti kolica u sedana vidjet ces sta su muke isusove :)
Jesi li gledao V60?
Ako ces putovati na balkan onda ne bih preporucio 1.6 motore nije bas za autoputa :)
Na manuelni nemoj ni da pomisljas, jer kad updnes u guzvu na autoputu, puno ke lakse sa automatikom.
A sto se tice konkretno koje, ono koje ti se najvise svidja izgledom :)



Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
  • Like
Reactions: Ado
Top