Pomoć oko izbora kupovine novog auta

Pomoć oko izbora kupovine novog auta

Član
Baš tako, kao što u našem narodu kažu "pokrij se koliko si dug" pa tako i ja moram da se uklopim u budžet s kojim raspolažem, i teže mi je kupiti auto u ovoj visini budžeta nego kad sam kupovao Citroena C4 :confused:. Jedni govore kako Passat 6 ima problema sa diznama, te preskupo održavanje, drugi opet govore da Renault Megane 3 ne može nikad preći kilometražu kao Passat i ima drugih mana, te brzo im opada cijena :dead: Ne mijenjam često auta, i planiram da kupim auto koji ću da vozim narednih 7-10 godina i sa kojim ću biti miran, a ne da idem kod automehaničara svako 3 dan...
Ako ti je budzet 13.000KM, onda gledaj auto do 11, maksimalno 12.000KM da ti ostane barem hiljadarka za dodatne troskove, kojih ce naravno biti jer znamo kako ljudi odrzavaju auta kod nas i u regionu. Ako nista, barem ostavi neku markicu za servis :D
 
Član
Vjerovatno ti niko do sada nije predlozio: Fiat Croma

Fiat je jeftin za odrzavati.
Croma je idealno porodicno auto.
Dosta je jeftin pri kupovini.

Pogledaj malo ja nebi bjezao od fiata, ogroman prostor ima na zadnjim sjediatima i gepeku.

Kolega je nedavno uzeo 2006, 2.0 dizel od 150ks za 7500. Auto ima maks opremu, panorama preko cijelog krova , 2 sibera (tj. jedan al se otvara na 2 mjesta, koza, automacke mrzice za stakla, parking senzori itd da ne nabrajam. Ja odavno nisam sjeo u takvog fiata.

Tebi je budzet veci, mozea uzeti novije godiste.

Pozz


Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Vjerovatno ti niko do sada nije predlozio: Fiat Croma

Fiat je jeftin za odrzavati.
Croma je idealno porodicno auto.
Dosta je jeftin pri kupovini.

Pogledaj malo ja nebi bjezao od fiata, ogroman prostor ima na zadnjim sjediatima i gepeku.

Kolega je nedavno uzeo 2006, 2.0 dizel od 150ks za 7500. Auto ima maks opremu, panorama preko cijelog krova , 2 sibera (tj. jedan al se otvara na 2 mjesta, koza, automacke mrzice za stakla, parking senzori itd da ne nabrajam. Ja odavno nisam sjeo u takvog fiata.

Tebi je budzet veci, mozea uzeti novije godiste.

Pozz


Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Hvala na prijedlogu prijatelju, ali ne bih Fiata kad bih pješke hodao Već imam C4 u tom cjenovnom rangu i želim nešto veće i provjereno, a po svemu sudeći Passat 6 je najbolja prilika, mada sam zagovornik Audija u svemu, da mogu ikako kupio bih A6

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Član
Passat 7-9l gradske.
Mislim Kazes da nije skupo odrzavanje, a da kako mozes kupio bi Audija A6 . Ovo je ona tipicna balkanska prica....
 
Član
E
Passat 7-9l gradske.
Mislim Kazes da nije skupo odrzavanje, a da kako mozes kupio bi Audija A6 . Ovo je ona tipicna balkanska prica....

Jest bas, zavali se lola u a6 i kupuje polovan zamajac, navece ne moze da zaspi razmisljajuci kol'ko hiljada je vracena kilometraza. Al' bitno je sjest i uz kafu popljuvat fiata, forda i ova ostala 'sirotinjska kola'.
 
Član
Fiat punto je jedno.
Fiat croma je drugo.

Trebao bi prvo sjesti provozati se u fiat cromi pa onda uci u pasat 6.

Ja kada sam to uradio, sve simpatije mi je uzela croma.
Jest da je pasat bio bez opreme dodatne a croma max full.

Generalno pasat je jako dobro auto za nase uslove.
Malo ko ce se sloziti samnom al ja u odnosu na pasata dajm prednost cromi.

Kad se kaze fiat svi pomisle na punta, ali fiat ima i auta vise klase.


Ferari je fiatov :(
tu su i jeep, dodge, maserati, crysler, ram...

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
E


Jest bas, zavali se lola u a6 i kupuje polovan zamajac, navece ne moze da zaspi razmisljajuci kol'ko hiljada je vracena kilometraza. Al' bitno je sjest i uz kafu popljuvat fiata, forda i ova ostala 'sirotinjska kola'.
Radim na jako dobrom radnom mjestu i imam platu s kojom mogu da sebi priustim i Audija Q5 ali nisam opterecen s tim, imam ulaganja i mimo auta u zivotu tako da ako sam napisao da mi je bitno da auto ne trosi puno i nije tesko za odrzavati nisam mislio da to sebi ne mogu priustiti, zena voza Stila i znam kakav je, non stop neka ulaganja u njega tako da je skoro isto kao i Passat. Veliki pozdrav!

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Super Moderator
E ja ti price cuj ne bi fiata kad bi pjeske hodo. Omalovazavas nesto sto nisi ni vidio ni probo
 
Član
Ja ne znam koji ***** otvarate teme za savjet za kupovinu, a već zacrtali u glavi Passat-a (klasika), i onda na sve predloženo se opet vraćate na to VW govno i šta god neko rekao, opet Passat govno ostaje kao prva i najbolja opcija i onda svi ostali ispadnu budale što su išta predložili jer će se u svakom slučaju uzeti “Pajo“ sa Bog zna koliko km na satu, ali uredno će pisati 150xxx, nebitno koje godište bio. Eto, toliko, ćao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
E ja ti price cuj ne bi fiata kad bi pjeske hodo. Omalovazavas nesto sto nisi ni vidio ni probo
Imamo prijatelju Fiat Stila 2007 1.9 JTD kojeg zena koristi vec 4 godine, motori su im odlicni ali non stop neki problemi s njim u odnosu na Citroena tako da nemam bas fino iskustvo, a kad vec planiram da kupim nesto za ove pare volio bih da kupim provjereno, zato ovdje i trazim vase misljenje jer ne zelim da se zaletim. Hvala u svakom slucaju na sugestiji, sto god kupim podjeliti cu sa vama. Lijep pozdrav i svako dobro

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Član
E ja ti price cuj ne bi fiata kad bi pjeske hodo. Omalovazavas nesto sto nisi ni vidio ni probo
Bas jbt.. Zena mu vozi fiata, a on lafo ne bi u fiata.. Pa kad ti je fiat smece, a ti imas love za Q5, kupi onda i zeni neko normalno auto, da ne vozi fiata.. :banghead::banghead::banghead:

Ja ne znam koji ***** otvarate teme za savjet za kupovinu, a već zacrtali u glavi Passat-a (klasika), i onda na sve predloženo se opet vraćate na to VW govno i šta god neko rekao, opet Passat govno ostaje kao prva i najbolja opcija i onda svi ostali ispadnu budale što su išta predložili jer će se u svakom slučaju uzeti “Pajo“ sa Bog zna koliko km na satu, ali uredno će pisati 150xxx, nebitno koje godište bio. Eto, toliko, ćao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Pa problem je sto on hoce da kupi limuzinu, a izbor mu je limuzina i dva hatchbacka. Logicno da ce izbor biti Passat...
Stavi brate 3 auta iste klase, pa biraj :confused:
 
Član
Kupi si dobro biciklo i lagano hahaha .











Jesi o e60 razmisljao ?
Nisam o e60 jer su na cijeni jos uvijek, ali imam u ponudi BMW 320d e90 kojeg sam vec gledao i auto je zaista super ali bih morao popraviti budzet za hiljadu vise, pa je ostao u rezervi i cuo sam da su se pokazali dobri pa sad...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Top