POMOC NOVE FELGE TRESU

POMOC NOVE FELGE TRESU

Član
stavio sam oz f1 racing i sada nakon 60 km/h pocnu tresti ...i sve vise i vise kako ubrzavam..
znaci question is dali mislite da je do balansa ili naodgovara ET???
 
AnDel je napisao(la):
stavio sam oz f1 racing i sada nakon 60 km/h pocnu tresti ...i sve vise i vise kako ubrzavam..
znaci question is dali mislite da je do balansa ili naodgovara ET???

1. koja je srednja rupa jesul orginal prstenovi za tvoj tip vozila nesmije biti mm lufta jer nemozes je sarafom nikad centrirati kako sto prsten centrira

2. gume kakve su da nema guta ili sta na balans masinu i rukom okreci

3. isto i sa felgom samom uradi bez guma kao korak 2.

4. novi balans ako je sve ok i felga i guma i prsten i dobro vidi pritisak
 
Član
aha hvala ti ..mislim da prstena ni nema, sutra cu skinuti pa pogledati....mislim da je balans jer felga je knap...gume sve dobre
 
balans kada nije uredu ond pocinje da trese na brzini od 60 do 80-90kmh
preko i ispod se rijetko pojavljuje to jeste moze da se pojavi samo preko gore navedenih brzina
gume kao gume mogu da budu lose i da tresu ili felge da su ostecenje
ako krajnice ili kugle ili seleni imaju lufta pa cak i sitnoga lufta , postavljanjem sirih felgi to jeste sirih guma moze da dodje da trese volan
kod dobrog vulkanizera ti ces taj problem za tren da rijesi ja mislim da je kod tebe samo debalans gume i felge
 
Član
kod dobrog vulkanizera ti ces taj problem za tren da rijesi ja mislim da je kod tebe samo debalans gume i felge
[/quote]

prije su mi bile 185 sada su 195 naprijed nazad 205?
logicno bi bilo da je debalans posto nije neka razlika naprijed 185 - 195 mislim
 
Član
sky walker je napisao(la):
balans kada nije uredu ond pocinje da trese na brzini od 60 do 80-90kmh
preko i ispod se rijetko pojavljuje to jeste moze da se pojavi samo preko gore navedenih brzina
gume kao gume mogu da budu lose i da tresu ili felge da su ostecenje
ako krajnice ili kugle ili seleni imaju lufta pa cak i sitnoga lufta , postavljanjem sirih felgi to jeste sirih guma moze da dodje da trese volan
kod dobrog vulkanizera ti ces taj problem za tren da rijesi ja mislim da je kod tebe samo debalans gume i felge

Izvinjavam se sto spamam temu imam slican problem stavio sam fabricke 16-ke feluge na golfa 4 uzeo polovne sa polovnim gumama, sa krajnicama,kuglama i selenima sve uredu, špuru uradio međutim zaboravio sam reci da nisam balansirao ove feluge kad je špura rađena...I sad mi volan trese pocne vec od 80 i što je brzina veca sve vise trese, dok drzim gas trese kad pustim prestane tresti...Šta bi mogao biti kod mene problem????
 
Član
kod dobrog vulkanizera ti ces taj problem za tren da rijesi ja mislim da je kod tebe samo debalans gume i felge
[/quote]

trese i preko 90...
prije su mi bile gume 185 sada su 195 naprijed mislim da to nije velika razlika?
onda bi bilo logicno balans..

@dukat prati temu valjda dodes do rijesenja i ti:)
 
ja bih najprije rekao da centralna rupa nije ista, tj na felgi je veca pa se nemoze centrirat kako je netko vec rekao..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
ja bih najprije rekao da centralna rupa nije ista, tj na felgi je veca pa se nemoze centrirat kako je netko vec rekao..

drug ja postavim felgu na glavcinu i okrecem je nadem rupe i zavrnem sarafe znaci knap je..jedino ak ni to nije dovoljno?
 
Član
MTR je napisao(la):
skini gumu i metni samu felgu na balansirku , pa ces vidjet jel uj*ana
zasad su izbalansirati s gumama zajedno kako god to moram bila felga prava ili ne
jest da sam rotation guma stavio naopako naprijed al nije do toga..
 
prsten 100 % ako ih nemas otidji kod tokara napravi i rjesi stvar a felge se nikad ne kupuju bez prstena da znas ubuduce orginal je orginal
 
Top