POMOC NOVE FELGE TRESU

POMOC NOVE FELGE TRESU

IGY

Član
SoundLunatic je napisao(la):
ja bih najprije rekao da centralna rupa nije ista, tj na felgi je veca pa se nemoze centrirat kako je netko vec rekao..

do ovoga je 100% jer sam imao isti problem i rijesio sam ga stavljanjem odgovarajucih prstena i sad je ljepota ;)
 
Član
IGY je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
ja bih najprije rekao da centralna rupa nije ista, tj na felgi je veca pa se nemoze centrirat kako je netko vec rekao..

do ovoga je 100% jer sam imao isti problem i rijesio sam ga stavljanjem odgovarajucih prstena i sad je ljepota ;)

hm kontam sad dal je to jer sam uzeo felge od momka koji ih postavljao na golf 2 takoder to me zbunjuje:icon_rolleyes:zbog toga sam prije da je balans
 
Član
ma odlucio sam prvo balans pa cu dalje vidjeti jer mi je to najlogicnije posto je momak na dvici vozio znaci centralna rupa odgovara..hvala momci;)
 
Član
nema veze ako su covjeku felge bile na golfu pa da tebi idu knap,mozda je i on nije imao prstenove pa je treslo, il ih je sebi ostavio, pravio sam na svake felge te prstenove, odvrni sutra sarafe i vidi ponovo ima li lufta jer i radi 1mm trese kad vozis.. a moguce ti je i da su felge KRIVE skroz jer i da nisu gume balansirane mada sumnjam da nisu nebi treslo odma na 60-70km/h.. iiii jos savjet moyda je guma prestara provjeri DOT pa se sj*ala skroy,
 
Član
elmir je napisao(la):
nema veze ako su covjeku felge bile na golfu pa da tebi idu knap,mozda je i on nije imao prstenove pa je treslo, il ih je sebi ostavio, pravio sam na svake felge te prstenove, odvrni sutra sarafe i vidi ponovo ima li lufta jer i radi 1mm trese kad vozis.. a moguce ti je i da su felge KRIVE skroz jer i da nisu gume balansirane mada sumnjam da nisu nebi treslo odma na 60-70km/h.. iiii jos savjet moyda je guma prestara provjeri DOT pa se sj*ala skroy,

nije, momaka pitao kaze kod njega nisu tresle a nije imao prstenove...sutra aBd skidam pa cu pogledati...sigurno su felge krive al valjda nista strasno sto balans ne moze ispraviti:)a gume su u extra stanju ko nove..
 
Član
Ma nema se sta raspravljat... ako nisu balansirane to je to ! Ako su ti vec gume ispravne ! Sto se tice centralne rupe...ja sam 2 godine vozao felge bez prste a imao sam lufta sigurno jedno 2 milimetra i nikad nikakvih problema nisam imao ! Nije to ... balansiraj i miran si 100%
 

MTR

Član
AnDel je napisao(la):
MTR je napisao(la):
skini gumu i metni samu felgu na balansirku , pa ces vidjet jel uj*ana
zasad su izbalansirati s gumama zajedno kako god to moram bila felga prava ili ne
jest da sam rotation guma stavio naopako naprijed al nije do toga..

Nek si ti njih naopako okreno' :lol: , to radi boljeg gripa ili :D
 
Član
Ma do guma je sigurno vidjeces.

Pogotovo ako imas tigar gume, nisam citao sve, al eto da znate da se jako cesto pojavi na novim tigrovima da sama guma ne valja i mozes balansirat do sutra opet ce tresti.

Na tigru PRIMA nisam tako cesto primjetio ali zato HITRIS mnogo cesto, ali je dobra stvar sto makar hoce zamjeniti ako su nove a ne valjaju :)
 
Legend
I ja sam takodje imao problema sa tim prstenovima na onim 14" felgama, kupio prstenove, rijesio problem..

drugo sto ti moze biti jeste da su krive gume, da one tresu, stare, da su ostecene ili slicno..

i trece felge da su krive, da nisu balansirane i sl.. uglavnom prstenovi, pa balansiranje..
 
Član
Outrage je napisao(la):
Ma nema se sta raspravljat... ako nisu balansirane to je to ! Ako su ti vec gume ispravne ! Sto se tice centralne rupe...ja sam 2 godine vozao felge bez prste a imao sam lufta sigurno jedno 2 milimetra i nikad nikakvih problema nisam imao ! Nije to ... balansiraj i miran si 100%

evo balansirao sam danas...znaci bilo je do BALANSA

@MTR okrenuo sam rotation pravilno:)

hvala svima problem je rijesen
 
Član
Pa sad jos daj 100 i poravnaj te felge ako ih mislis ostaviti sebi a prstenovi manje vise, mozda ne bi bilo lose al ja vozim bez njih vec godinama i nisam imao nikakav problem.
 
Top