Pomoc, gdje naci motor?

Pomoc, gdje naci motor?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sto se tice tih turbo-vtec-ova, takve motore Honda ne pravi fabricki. Druga je stvar sto se na svaki od tih motora moze staviti turbo, bio to NsX, Crx, Accord, Integra, Prelude ili bilo koji drugi. Svaka od tih masina moze biti turbak ali NAKNADNo.    pozz
 
Član
Onda cu za Renaulta potraziti 1.8 16v. Za utrke cu se morati zadovoljiti sa Civicom ili Crx-om. Da mi je bar naci CRX sa skasenim motorom...
 
Ja sam samo covjeku dao informacje vezano za Hondine motore, a covjek se napravi pametan pa mi rece da pogledam na internetu dali ima Prelude sa turbom, bilo bi apsurdno kada bih rekao nesto drugo, kada naravno da ima ljudi koji su ga stavli!!!! To vise izgleda da on provocira mene nego ja njega!!! Na kraju sam mu zato dao taj odgovor! Naravno da postoji Prelude sa turbom, ali nikada nije izasao iz fabrike takav!!!

"Har3
Bezveze naruziste lika, a imao je mnogo bolje namjere od vas, htio je pomoci covjeku za razliku od vas da se pravite pametni ...!

Izvini a kakvu sam ja to imao namjeru nego da pojasnim decku u sta se upusta?!!
 
trizex je napisao(la):
I jos jednom cu da glumim advokata, ali nigdje nisam vidio da je covjek rekao da ima FABRICKIH turbo preludica, nego samo da ih IMA, i IMA. Kakvih konverzija i kombinacija na svijetu ima, turbo honda je neobicna i rijetka kao snijeg zimi. Poenta je da bezveze galame i dizu frku, te napadaju covjeka.

Eh pa ovako, razlog zbog kojeg je doslo do rasprave...rekao je da ima turbo i to stoji da ima, ali posto covjek sebi tek kupuje motor znaci da trazi fabricki motor koji sa turbom ne postoji.Naravno da se moze postaviti naknadno trubo, ali poenta je u tome da se nije raspravljalo o naknadnim preradama motora nego o kupovini Hondinog fabrickog motora koji kao turbo ne postoji!Sve je vec objasnjeno, a taj komentar naknadno je bio suvisan i iz tog razloga je doslo do rasprave.Znaci, covjek nije pitao sta moze kasnije raditi na motoru nego kakav motor moze ubaciti u renault-a i dobio je odgovore vec. Pozz;)
 
Lav je napisao(la):
e BMW trebo bi mi taj hondin turbo pa mi nadji majke ti. intercooler cu uzet od onog zelenog djavola, ima on na golfu orginal HONDA

bem ti misa hehe samo ti zahebaji.ja se u to ne razumijem samo sam tako cuo od proslog vlasnika golfa
 
Član
bola ljudi sta se sekirate ovde niko nikoga nenapada samo svak na svoj nacin sugovorniku objasnjava nesto sta zna ili je cuo ili sta vec
forumi su da pomazemo jedni drugima kolko mozemo a ne da se prepiremo a perpirka mi je zadnja na umu kad idem na forume o automobilima jer i ja sam tu radi pomoci i meni i nekome da pomognem i rasprava ali do granice neke time sta sam reko da ima hondin turbak nisam nista lose mislio ako sam pogrijesio da ima fabricki jbg. nekuzim se u honde imao sam ih par ali mi je to nezanimljivo auto nek se niko ne uvrijedi ali JEDNOM BMW UVJEK BMW
 
Ma slazem se nema sta! Svako ima svoj ukus i zna sta je najbolje! CALL IT WHAT YOU WONT TO CALL IT!! Im A FACKING HONDAHOLIC ;)
 
bmwscaner je napisao(la):
bola ljudi sta se sekirate ovde niko nikoga nenapada samo svak na svoj nacin sugovorniku objasnjava nesto sta zna ili je cuo ili sta vec
forumi su da pomazemo jedni drugima kolko mozemo a ne da se prepiremo a perpirka mi je zadnja na umu kad idem na forume o automobilima jer i ja sam tu radi pomoci i meni i nekome da pomognem i rasprava ali do granice neke time sta sam reko da ima hondin turbak nisam nista lose mislio ako sam pogrijesio da ima fabricki jbg. nekuzim se u honde imao sam ih par ali mi je to nezanimljivo auto nek se niko ne uvrijedi ali JEDNOM BMW UVJEK BMW

Ne mozemo ni svi sva auta voljeti :) svakome je neko omiljeno tako da o ukusima ne vrijedi raspravljati...kao sto se kaze-voli svoje, postuj tudje :)
 
Član
Necu to reci:D Ja se ne igram sa takvim stvarima, samo sto ce ''gnijezdo'' za motor biti Civic (ili CRX) a ne 19. Hebiga, sta cu mu ja kad se bas, ali bas ne isplati to raditi u Renou. Ovdje ima jako puno ljudi koji o tim stvarima znaju mnogo vise nego ja, zasto ih ne bih poslusao kad su u pravu. Svejedno ce mi trebati help kad budem cackao sa Civic-om. A ni 19-ki se ne pise dobro:D i on ce biti raskopan kad ako Bog da dodje 16v :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 
nemesys je napisao(la):
Necu to reci:D Ja se ne igram sa takvim stvarima, samo sto ce ''gnijezdo'' za motor biti Civic (ili CRX) a ne 19. Hebiga, sta cu mu ja kad se bas, ali bas ne isplati to raditi u Renou. Ovdje ima jako puno ljudi koji o tim stvarima znaju mnogo vise nego ja, zasto ih ne bih poslusao kad su u pravu. Svejedno ce mi trebati help kad budem cackao sa Civic-om. A ni 19-ki se ne pise dobro:D i on ce biti raskopan kad ako Bog da dodje 16v :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

Pametna odluka :) zasto bez potrebe sebi komplikovati zivot kad mozes nesto puno jednostavnije uraditi i sa manjim troskom :) Sretno u radovima svakako, a za pomoc kao sto vidis uvijek se nadje neko.Moj ti je prijedlog jos i da procitas onaj tekst sto sam ti napisala da imas na www.streetraceclub.com za ugradnju tog motora, mislim da mozes dosta toga korisnog bas u tom tekstu naci, jer je opisan citav projekat i jako je zanimljiv i koristan clanak ko namjerava tako nesto raditi :)
 
cak iako je red thunder malo napadno reagovo mislim da ima pravo jer se ocigledno extra razumije u hondine motore tako da svak moze bit sretan ako dobije savjet od njega..
 
Integra_Gsi je napisao(la):
cak iako je red thunder malo napadno reagovo mislim da ima pravo jer se ocigledno extra razumije u hondine motore tako da svak moze bit sretan ako dobije savjet od njega..

Imali ste priliku svakako vec prije razgovarati tako da znas i sam da se razumije svakako :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top