Pomoc, gdje naci motor?

Pomoc, gdje naci motor?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dzaba je, ja volim kad cujem one sasave japanske zvukove iznad 7000 rp/m:icon_twisted: i gotovo...hebote, gore je to nego droga...:icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 

IGY

Član
a sto mozda ne pokusas 16-ku KR iz dvice napr i na njega staviti G-lader, lakse za naci, lakse za odrzavati od honde, a ide bas ide
 
Član
Hehe, razmisljao sam i o tome ali...Nisu se dobro pokazali G60, rekao mi lik iz servisa, lako se do bola kvare.
 

IGY

Član
nemesys je napisao(la):
Sta znaci druze KR
ti je oznaka motora 1.8 DOHC 16-v i na to da stavis g-lader to je preludo i lodze od g-60 koji je lako kvarljiv
a imas cak i opciju 2.9 VR6 mada ga je malo teze za naci ali zato....
 
Član
Uh, Vr6...za to ima samo jedan problem-OGROMAN JE!!! Ne znam jesi li vidio one slike koje sam postavio, ali i 2.2  ni sam ne znam kako cu ugraditi, a ne 2.8:icon_eek: ovdje izgleda da ce najvise posla imati klijesta za lim :D za 6-aka bih morao odsjeci pola auta:D:D
 
Eh da ti ja kazem par stvari! Prvo Honda nikada nije proizvela motor sa turbom, Vti je sasvim jedna druga stvar i 2.2 vti je motor bez turba i imas ga od 185 do 200 konja sve zavisi za koje je trziste pravljen! U prelude hondu se stavljao motor 2.0 16v i 2.2 vti ( ja sam kupio ovaj H22A5, odnosno 2.2 vti motor zato sto je to zvijer od motora, htjeo sam da ga stavim ove zime u svoj Crx ali se desilo sto se desilo tako da ga sada moram prodati!)! Sto se tice swapa Hondinog motora moras dobro da se upoznas sa nekikm stvarima oko nje prije nego to uradis, da bi motor radio kako treba! Ako planiras ubacivati Hondin motor u renola onda idi sa 1.6 motorom kao sto je u crx i civicu, jer ti je mala sasija. Prepravki nosaca i rezanja ce morati da bude dosta naravno! Elektroniku svu ces morati da prebacis od Honde! Da ti to neko ubaci biti ce jako veliki posao i toga moras da budes svjestan, ali cisto sumnjam da ce neko da se prihvati tog posla, a ako da onda ce dobro da ti naplati jer za to treba puno vremena! Meni je palo na pamet sada da izvadim motor iz svog crx-a i kupim jugu i ugradim mu motor cisto da si napravim auto za race! Po mom misljenju najbolje bi ti bilo da prodas renoa, kupis civica i stavis u njega 2.2 vti! (Taj motor trenutno ima Gregor Tuš u civicu, pa ako ga znas onda znas i kako mu auto ide!)! Sto se prelude hondi tice 91 i 92 godinu mozes jako cesto da nadjes u jako dobrom stanju za nekih 4 do 5 hiljada km! U prelude hondu 91 i 92 je isao 2.0 16 motor, ali 2.2 vtec na nju ide saraf na saraf jer je sasija i raspored nosaca isto kao kod svake! Mogu ce da bi ti trebalo malo prepravki, ali ni blizu kao za ubacivane u Reno ili u Civica! Dobro razmisli sa kojim budzetom raspolazes i koliko vremena i zivaca imas za to sve!!!!!
POZDRAV
 

Lav

Član
e BMW trebo bi mi taj hondin turbo pa mi nadji majke ti. intercooler cu uzet od onog zelenog djavola, ima on na golfu orginal HONDA
 
Posto vidim da te zanima vtec pogledaj na forumu SRCS kako je izgledao kompletan projekat ugradnje tog motora u Hondu CRX i mislim da ce ti dosta toga biti jasno:icon_biggrin:
 
Ima Hondi Prelude turbo da, ali nikada nije izasao iz fabrike takav!!!! 2.2 vti motor stock ima 190 konja, bez turba!!!!
 
Član
Meni samo nije jasno sta ste se ti thunder i ti lave toliko raspizdili jer je covjek rekao da ima preludica turbo? Jel covjek gdje napisao da misli na fabricki prelude turbo? Upalili se ko petarde obojica, ko da je honda bog. Auto ko svako drugo.
 
Član
Bezveze naruziste lika, a imao je mnogo bolje namjere od vas, htio je pomoci covjeku za razliku od vas da se pravite pametni ...
 
Zato sto pise informacije o necemu u sta nije siguran...Odgovori vezani za motor i konkretno temu su napisani u prvom postu i takodje sto se tice upravo vtec-a moze procitati to sto ga zanima gdje sam mu ja vec i napisala, a ovog drugog sto se tice sve sto ne znas 100% da je tacno ne pises sa tolikom sigurnoscu...mozda malo agresive ali bez potrebe sigurno, moze se to sve jednostavnije objasniti nema potrebe da iko ikoga napada;)
 
Član
I jos jednom cu da glumim advokata, ali nigdje nisam vidio da je covjek rekao da ima FABRICKIH turbo preludica, nego samo da ih IMA, i IMA. Kakvih konverzija i kombinacija na svijetu ima, turbo honda je neobicna i rijetka kao snijeg zimi. Poenta je da bezveze galame i dizu frku, te napadaju covjeka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top