Pomoc, gdje naci motor?

Pomoc, gdje naci motor?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raja, gdje bi se mogao naci dobar motor od Honde (92-93 godina, 1.8 do 2.0, sto jaci) komplet sa mjenjacem, i kakav dobar majstor, da sve to ubaci u R 19-sasiju. Imate li bar povrsne informacije koliko bi kostao i gdje bih ga mogao naci, broj telefona, da li znate nekog majstora koji je dobar u tim ''prebacivanjima''..najvise me muci kako iskombinovati taj motor sa instalacijama, paljenje, temp., pritisak i ostalo...svaki savjet ce mi dobro doci, pozz
 
Član
nisam siguran hoce li taj motor uopste odgovarati R19 (nosaci, mjenjac, poluosovine i ostalo). raspitaj se jos malo jel to uopste moguce izvesti da ne bude posao uzalud
 
Putovanja.ba
Administrator
Prodajem H22A5 vti motor 190 konja, 95 godina, presao 45 hiljada! Izduv nov narucen iz Amerike pravljen za manje grijanja pri ispaljivanju nitra(NOV JOS U KUTIJI) i mjenjac sa poluosovinama od Prelude 2.0! Cijena 2700 km!!!

Prodaje RED THUNDER iz SRCS.
 

IGY

Član
Fele je napisao(la):
Prodajem H22A5 vti motor 190 konja, 95 godina, presao 45 hiljada! Izduv nov narucen iz Amerike pravljen za manje grijanja pri ispaljivanju nitra(NOV JOS U KUTIJI) i mjenjac sa poluosovinama od Prelude 2.0! Cijena 2700 km!!!

Prodaje RED THUNDER iz SRCS.

nije ni skup 2700 KM mislim
ali je to zvjer
 
Član
Malo sam se raspitivao, neko kaze moze, neko ne moze. Hebiga, tu je caka koliko je motor sirok, i koliko je majstor sposoban da to uradi. Ovo je mala maca sta ljudi rade vani, ali je ovo ipak Bosna. Ako nista, strpacu motor u gepek.:cool:
Ionako sam se pomirio da ce trebati sve novo, nosaci, i sve. Bice tu posla bruka ziva. Ali ce se valjda isplatiti. Ko jos zna nesto o ovome, neka kaze. Najvise me brine kako iskombinovati taj motor sa Renaultovom elektronikom, a cisto sumnjam da to moze. Vjerovatno cu morati uzeti i elektroniku od Honde. Ljudi, pomoc...:D
 
Član
vidi ovo to ti je jako neisplativa investicija jer to je prevelika kentra i nikad neznas sta ces dobiti sa tim poslom to ti je kupnja macka u vreci pod br1
br2 tesko da ces naci majstora koji ce se bakcati sa tim poslom jer tu treba dosta vremena projektiranja it. jer najlakse je ubaciti motor i instalaciju prenizati sa honde
ali kako mjenjac?? dje ga staviti?? dje pricvrstiti?? prijenos?? e to su stvari koje malo vise jeb cijelu stvar od same ugradnje motora
i ljudi koji se odluce na takve transformacije to rade sami sebi na autu koje im netreba i na koje trose slobodno vrijeme i ''visak'' novca a to od nas malo ko ima
tako da bolje ti je prodaj 19 kupi nesto jace ili nadji kakav motor turbo iz renault 21 npr jako je rijedak ali ide ko zmaj
 
Član
Ima kod mene u komsiluku jedan 21, Baccare ili tako nesto, ali 2.8 a 160 konja, ne znam je li turbo. Nisu mu bas neke performanse. Svidio mi se 19 jer je kao pero, a ima podosta prostora pod haubom. Upravo gledam spec. preluda, i nije mi jasno kakav je ono vti u oglasu, kad kod preluda iz 95' imaju samo v-tec ovi sa 190 konja i neke slabije verzije. I to su 2.200 kubika. Nigdje nisam naisao na vti. jel to neka posebna verzija ili sta vec.
 
Član
imas hondu prelude turbo vti ali ako uspijes naci stari 2.0 16v turbo ima 190 ks ide ko sumanut to ti je moja preporuka da kupis proizvodio se do 91 godine taj model mos jeftino nac u njemackoj auto je abnormalno brzo a za cca 2500 eura mos ga imati reg na nase table
 
Član
Ma brate bas mi je auuuu, evo gledam neke slike njenih motora, nasao sam jedan povoljno skroz ali ne znam kako ga uvaliti u Renault 19, evo postavicu neke slike
 
Član
nemesys je napisao(la):
Da je uzmem u Njemackoj, kako cu je reg. ovdje ako se proizvodila do 91. god?

jbt pa u bosni zivimo ko ti jos voza regularne aute papire od stare prelude imas za 300 maraka i prekucas i zdravo drugari kakva carina itd. nema auta bez stranca pa bilo ono od 20 ili 2 godine starosti
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
nemesys je napisao(la):
Da je uzmem u Njemackoj, kako cu je reg. ovdje ako se proizvodila do 91. god?

jbt pa u bosni zivimo ko ti jos voza regularne aute papire od stare prelude imas za 300 maraka i prekucas i zdravo drugari kakva carina itd. nema auta bez stranca pa bilo ono od 20 ili 2 godine starosti


Ma drug ilegalno ostaje ilegalno! Mani se toga,nece niko problem,kazni i zatvora radi toga! Kad bi to tako jednostavno bilo ja bi do sad sebi preveo Hondu CRX al hebo corava posla!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top