Polo izmjene

Polo izmjene

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dino je napisao(la):
Ako ti bude mrsko da je skidas tj. sarafas dovuci ga u SA da je sjecnemo... :)
ma sta ce mi bit mrsko.jedino ako budu zapekli sarafi dovucu ti ga pa sijeci.a stope mi djeluju nekako hrapavo.kako da uradim da budu sjajne
 

IGY

Član
lagano uzmes vodobrusni najsitniji, neznam ti granulazu, i polako to ismirglaj, i kad prespricas ponovo crnom, sacekaj par minuta da se osusi i prefarbaj bezbojnim sjajnim lakom dva puta za bolji sjaj i to je to
 

edo

Član
ja kad sam radio prvo ih očistio,pa prešpricao prajmerom i onda lak o ovako je ispalo:


[img=http://img479.imageshack.us/img479/2235/dsc00006sl2.th.jpg]


[img=http://img159.imageshack.us/img159/4921/dsc00004hp3.th.jpg]

znači ovo je slika kada je auto tek oprano bilo,pa možda je lijepo izgledalo,ali kada je auto prljavo i kada sunce upekne slabo se vidjelo,dok je po noči več extrica,ali đabe ja neki dan skinuo,pa možda opet uradim ali 2 sloja...ma kad bi mogao uraditi da ispadne kao original tamna štopka
bilo bi dobro...
 

MyX

Član
igyracer je napisao(la):
lagano uzmes vodobrusni najsitniji, neznam ti granulazu

granulacija 2000 ili ako mozes naci 3000 i ozezi, ali prije toga izvrsi farbanje u cjelosti i ne bih ti preporucio nanosenje bezbojnog laka preko obicne 2k akrilne boje, jer postoji mogucnost da ti taj lak nagrize boju i onda ti je sve uzalud, nego nakon sto izvrsis nanosenje boje, izvrsi brusenje vodo papirom pomenute granulacije (vodi racuna da ne skines boju do plastike) i nakon toga polir pastu u ruke, krpica i pichi sa poliranjem dok ne dodjes do sjaja....
 
Član
MyX je napisao(la):
igyracer je napisao(la):
lagano uzmes vodobrusni najsitniji, neznam ti granulazu

granulacija 2000 ili ako mozes naci 3000 i ozezi, ali prije toga izvrsi farbanje u cjelosti i ne bih ti preporucio nanosenje bezbojnog laka preko obicne 2k akrilne boje, jer postoji mogucnost da ti taj lak nagrize boju i onda ti je sve uzalud, nego nakon sto izvrsis nanosenje boje, izvrsi brusenje vodo papirom pomenute granulacije (vodi racuna da ne skines boju do plastike) i nakon toga polir pastu u ruke, krpica i pichi sa poliranjem dok ne dodjes do sjaja....
hvala myx na savjetu
srce si:D
 
Član
daj nemoj 1o slojeva...trebo si jedan al vrijedan... sto vise slojeva boja ce ti matirat... sjaja nece imat nikako ... bolje ti je i ovako blago zatamnjeno nego da je taman a mat crna :S...

nego jesi nanjeo plastik primer ? ... da ti se boja ne guli ... ??
 
Član
ev danas sam skino kuku.nisam imo mob. kod sebe pa nisam usliko.konto sam da je kuka na sarafima.al onaj svabo sto sam kupio od njega auto naknadno je ugradio, zj. vario je.skino karambolku donio alat i vidim zavareno, uzmem produzni brusilicu i opleti.odrezo je fino sredio sve ko da je nije ni bilo.samo jos trebam odnjet majstoru da mi zakrpi rupu od kuke na karambolci i to je to
 
Legend
eto dobro u svakom slucaju,sad samo poliester preko rupe,pregitaj,slajfaj i lakiraj :icon_biggrin:
 

MyX

Član
Konacno si se rijesio kuke! A zaboravih ti ja onu vecer reci da ti je mozda pametnije bilo da si nasao branik bez kuke i dao taj svoj sa kukom, ne bi nista morao raditi i zajebavati se, mozda si cak mogao i nesto para dobiti...ali jbg, nakon jebachine nema kajanja.
 
Član
ko ce uzet ovaj moj kad je supalj.kuka je naknadno ugradivana kroz branik nije u dnu ispod branika
 

MyX

Član
ma znam,ali ima onih penzionera kojima je kuka prijeko potrebna, a nemaju je...tako da si mogao samo da je zamijenis, ali gotovo je ba sada. Nego kada zavrsavas ostatak???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top