POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Član
Ma ostalo tako, od jeseni pa sam sad konto da to sredim...znači lak nije čist farba je perfektna nije izgreban, al valjda je ta gruba pasta sjebala čistinu laka i sad ne mogu da vratim to??pozzzz:cool:
 

MTR

Član
Alive je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu nadam se da neces zamjeriti...

Samo da pitam ima li se negdje kod nas uzeti ovo:

Sonax Premium

e hajmo jedan po jedan :D

imas u Banja Luci kod ovlastenog ( imas broj na Sonax-ovoj stranici ) samo nemaju ga nego se narucuje jer je malo skuplje , uz to ti ide Carnauba Premium vosak

olensoner je napisao(la):
@Alive, druze imas Sonaxa u OBI-ju,ali ako hoces kvalitetne politure odi na ebay i trazi nesto od Meguiar's-a, Zaino, 3M. Sonax i slicno su ti uglavnom da tako kazem ''hobby'' marke, sa kojima ne mozes ocekivati neke rezultate profesionalne...

Upravo tako , jos ako rukom radis :icon_cry: , nema od tog posla nista samo se djaba daju pare za paste a nema efekta

GrandMaster je napisao(la):
Za one kojima je hobi "lickanje" auta preporucujem sljedece...:

Nakon pranja....

1. Clay bar (ja sam koristio Bilt Hamber) 10-ak funti
2. Auto glym - Super resin polish oko 10 funti
3. Dodo Juice - Lime prime oko 10 funti
4. Dodo Juice - supernatural, blue velvet, purple haze ili sl wax.... oko 35 funti, ali imaju i pakovanja od 30ml sto je dovoljno za 2 auta u dva sloja min, oko 10 funti

Ovo vrijedi ukoliko NEMATE holograma po laku ili su "zanemarivi"...

Nemam trenutno slika mog auta prije i poslije, ali nakon ovog procesa, auto tj boja-lak definitivno dobija onu "dubinu" i, naravno, zastitu.
Ukoliko hocete duzu zastitu potrebno je nanijeti min 2 sloja voska...

Sve se ovo moze odraditi RUCNO, bez masina jer, i "uputstva" na ovim proizvodima navode da se radi "rucno" a polir masina je, svakako welcome :)

Ukoliko vam je s*eban lak, nista bez Meguiarsa, 3M-a ili Farecla-e, Makita-ine polir masine i 3M-ovih "tufera" za poliranje :)


Cheers

Clay bar - imate hard , mild , soft i super soft , i primjenjuju se u zavisnosti od trenutnog stanja laka i u kombinaciji sa tekucinom za clay , znaci NE MOZE se lubricirat sa obicnom vodom jer ce te napraviti jos vise parnica
Djaba si koristio Autoglym jer Lime Prime radi isto - priprema lak za nanosenje voska .
Vosak , ako se nanosi u dva sloja auto mora da "odstoji" u garazi minimalno 12 sati izmedju nanosenja kako bi specijalna ulja u vosku popunila praznine u laku i da bi nanosenje drugog sloja bilo lakse i ujednacenije , a naravno i pruzilo dodatnu zastitu .
Dodo Juice ostaje na laku do max 3 mjeseca
Holograme dobijes poliranjem , to su ostaci nekvalitetno nanesene paste tj. veca kolicina je nanesena i nisu do kraja razbijene cestice u pasti pa su se u procesu pretvorile u mrlju ili u prasinu ( ako vam se to desilo znaci da ste pregrijali lak - tj. napravili gore nego sto je bilo ).

Niti jedan Compound nije ni u snu namijenjen za rucno nanosenje vec za masinu i to ne ove bezze vec rotacionu , Makita je komercijala i teska je kao i DeWalt i ne daje takve rezultate , FLEX je Ferrari za poliranje i ja sam je upravo narucio , cijena sitnica - 436 EUR :D

Klasifikacija marki

Manzerna , Mothers , 3M , Meguiars , Optimum , Wolfgang , Pinnacle , Collinite ..... sve ostalo je razmut :D
3 M buferi ne daju tako dobre rezultate , zgulio sam ih prosle godine najmanje 60 komada , posebno nisu dobri na Mercedesu zbog keramickog premaza od PPG-a u dva sloja ( takozvani anti parnica lak ) , originalni FLEX-ovi su zakon ili ovi od Lake Countria , jeftini i ne dere im se struktura

idemo dalje :D

Franki je napisao(la):
Je li kad poliranjem središ oštećenja na autu je li to ostaje na duže vrijeme ili?
I kako to uopće dobiješ? Je li moraš tada imati pastu u boji auta ili?

kad se uklone ostecenja , uklonjena su zauvijek samo je do tebe i tvog pranja kakvo ce auto u skorom periodu izgledat .
paste u boji auta :D , ne to koristit :icon_biggrin:
 

MTR

Član
dinozzo je napisao(la):
a koliko kosta zadovoljstvo da ti uradis poliranje ?:icon_smile:

marka , godina , boja , stanje boje i laka , jel ima parnica , koliko , matirana boja ili je ok ???????
treba mi dosta informacija ili auto u zivo da ti mogu reci sta se treba uradit i koliko bi to kostalo .
npr. nekom treba samo pranje i zastita u vidu polimera ili voska , dok za neko auto treba 3 dana posla ( naravno sve po zelji vlasnika ) 4 prelaza sa pastama , mozda i brusenje , a sve to zahtjeva doooosta vremena .

et :D
 
Član
marka:cvolfvagen jetta,boja LA3W (bordo,ima malo perle u njoj) :D,ima parnica po gepeku i karambolkama,a najbolje da navratim do tebe na specijalisticki pregled pa to vidis
 
GrandMaster je napisao(la):
Za one kojima je hobi "lickanje" auta preporucujem sljedece...:

Nakon pranja....

1. Clay bar (ja sam koristio Bilt Hamber) 10-ak funti
2. Auto glym - Super resin polish oko 10 funti
3. Dodo Juice - Lime prime oko 10 funti
4. Dodo Juice - supernatural, blue velvet, purple haze ili sl wax.... oko 35 funti, ali imaju i pakovanja od 30ml sto je dovoljno za 2 auta u dva sloja min, oko 10 funti


....

Clay bar - imate hard , mild , soft i super soft , i primjenjuju se u zavisnosti od trenutnog stanja laka i u kombinaciji sa tekucinom za clay , znaci NE MOZE se lubricirat sa obicnom vodom jer ce te napraviti jos vise parnica
....

[/quote]

Upravo zato sam i NAGLASIO BILT HAMBER-ovu clay bar, ZA SADA(koliko sam ja upucen) JEDINA za ciju lubrikaciju je dovoljna VODA....
 

MTR

Član
uskoro i kod mene Crystal coating premaz za lak , garancija 2 godine .

Nanosi se na dobro pripremljen lak , znaci puno poliranje u 4 prelaza , TOTALNO uklanjanje svih nedostataka u laku i prljavstina iz istog i na kraju PPF CRYSTAL COAT .Procedura traje 25 sati ( radnih )

CIJENA : dok se sracunam :D

Nanosi se na sve dijelove automobila , lim , stakla , plastike , felge itd , ne ostane niti jedan dio nepokriven , stvori se HydroPhobic efekat koji ne dopusta cesticama da prodju kroz zastitni film , UV stabilan , odbija vodu i kontaminante , antistatican , pruza 100 % zastitu protiv soli i kiselina , ne ostaju fleke od vode nakon pranja ( Calcium efekt ), NEMA ljepljenja insekata , anti korozivan i NEMA poliranja min. 18 mjeseci .

NAJBITNIJE : zadrzava izgled automobila NOVIM u periodu od 24 mjeseca

NE MOZE se uklonuti sa deterdjentima , pranjem , susenjem

U osnovi to je spoj Polimera , Silice i Sintetske Keramike

Vec uradjen jedan A6 najnoviji samo vlasnik nije dopustio slikanje :icon_cry:
Vlasnik prelijepe setice je dobio premaz na principu Testiraj-Besplatno i u skorom periodu cemo vidjeti kako se ponasa kod nas u BiH ovaj revolucionarni premaz


ev jedan video kako to izgleda prije/poslije

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R4mK8RKiu7o&feature=feedu[/video]
 

MTR

Član
zlatko1685 je napisao(la):
znaci nema kraja :icon_smile:
taj zadnji premaz je Swissvax Crystal Rock?
imam osecaj da nije :icon_smile:

nije taj druze , preskupo je to za koristenje ovdje , Crystal ide na najskuplja auta , ali naravno ovdje i ko ima auto od 100,200,300 milja nikad nije ni cuo da se na auto treba staviti neka zastita :D

ovaj premaz dodje u pravo specijalnom pakovanju od 20 ml i dovoljan je za jednog veceg SUV-a ( tipa npr. MB GL novi ) ili za dva auta srednje klase .
stvar je super , samo se mora raditi za zastitom ( maska ) da ne bi udisao isparenje , i vrlo brzo se nanosi i skida se kao i svaki polir mikrofiber krpom .
naravno opet imas dosta posla oko pripreme jer lak mora da bude savrseno cist .

uskoro cu radit jos jedan auto i bice detaljno poslikano i postavljeno u temu da se moze skontat o cemu se radi , ali vec ti mogu reci da je ovo revolucinarni proizvod u smislu dugotrajne zastite izgleda vozila , i sam znas da poliranje sredi auto , ali vlasnik to nakon odredjenog perioda opet zasere sa traljavim pranjima , et' :D
;)
 
ah ta pranja,pa 80% ljudi nepazi kada pere,pa se posle pitaju sto i zasto :)
a dobro tu smo mi :)
evo jednog sto sam zavrsio pre par dana a pran je citave zime na pumpi-masinski
pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=xxXCr6L-GQg
 
Član
a ne mozes ni pazit na pranje... nema niti jedna praonica, barem u ze, da peru kako treba... eto najbolje doci prvi na praonu, kada su im spuzve kao i nesto isprane, a u toku dana jedna te ista spuzva/kanta prodje preko xxx auta... jos kod nas hamelja na putevima, pa meni hauba, branik, bili kao od gelera :icon_eek: tako da poliranje definitvno vrijedi odradit kako treba
 
Član
ja pranje perem rucno sistem slauf i 2 kante, naravno nekoristim spuzve vec rukavice za pranje i dodo juice rucnike za brisanje auta. Na kocki sam koristio dodo juice blue velvet imam jos za jedan nanos a sad sam narucio opti seal on duze traje jer je sinteticki.
A kad nanovo lakiram kocku paketic swizol proizvoda ceka kod strica kao dar za rodjendan i onda samo njega top clas proizvodima :D
 
Top