POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

kako skinuti,e pa ovako :lol: imao sam jedan slucaj na tvingu,stakla su mu menjala neke boje odnosno sloj kamenca-zapeklog.prvo sam probao sa nekim voskom,skidao ga je ali polako tako da sam fino otisao po wc-saniper-da da wc saniper i na parce vate sunuo malo i skinuo ga za cas,naravno pazio sam na gume,kedere i plastike.i posle toga oprao sa sredstvom za stakla.ko novo :icon_smile:
malo glupo ali tako je bilo.nadam se da sam pomogao
ps:stavi rukavice,pece
 

MTR

Član
zlatko1685 je napisao(la):
evo jednog pranja,12 sati-odnosno dva dana da ga doteram malo da lici na kraju kao kad je mokar :lol: ba :D
http://www.youtube.com/watch?v=i5fUDfLmjnQ

e druze pregledao sam ti video , lajkao naravno :icon_biggrin: , e sad da te naruzim malo :D, polish rosa ti nikako ne ide u kombinaciji sa zutom spuzvom jer je to finalna pasta i kad nju stavljas ne treba ti poslije nje nista osim ako hoces da istaknes dubinu boje pa stavis jos jedan slojoj ali tanko tanko karnaube .
ovdje si bez potrebe potrosio jedan sloj polimera i jedan voska , jer polimer da bi "odradio" treba minimalno 12 sati da bude na laku i da se poveze molekularno , plus SS 21 od Megsa ti ujedno lagano uklanja sitne parnice i dovoljan je jedan sloj .
I na kraju Hi-Tech ( 26-ica ) ti u sebi vec ima silikona i polimera i ima jaca polimerna povezujuca svojstva od SS-a .

E sad ne bi da ti pametujem ali tu sam da pomognem , znas i sam da su paste skupe tako da je preveliko trosenje nepotrebno osim ako ti musterija ne placa masno , ja bi ovome naplatio minimalno 200 KM za ovaj posao :D , znaci najbitnija je procjena stanja i sta ces uraditi da sebi smanjis troskove , uradis kvalitetno , da je musterija a i ti zadovoljan sa poslom a naravno i da bacis koju kintu u djep ;)

po meni ovo si trebao ovako ( gledajuci po slikama ) , unutrasnjost je standard kao i svugdje ciscenje ovo ono , lokalno uklonis parnice sa laka s Ultra Cut pastom ili cak sa zutom u kombinaciji sa zelenom ili zutom spuzvom , preletis sve sa zutom lagano ( i pasta i spuzva ) da izravnas lak za nanosenje polimernog premaza , ostavis da prenoci , naneses vosak i upadnes u nesvjest :D

Problem ti je sto si u svim pastama kako si poredao imao i silikone i polimere i vosak , na kraju si dobio isti rezultat kao da si uradio normalno sa jednim ili dva prelaza ( polir / polimer ili polir / vosak )

Stednja druze stednja :icon_biggrin:
 
hvala na like :icon_smile:
jos ne kontam te voskove tj. redosled ali skontao sam-objasnio si i hvala na pomoci!
tek se 9 meseci bavim ovim i posla je sve vise hvala bogu i jos sam nov u ovome :)
ali provalicu :icon_smile:
cena ovoga je bila 25 eur.neznam koliko je 200 kuna :lol:
sada upravo radim jednu vw trojku-ful je poliram decko je iz drvara.pokazacu i nju kad je zavrsim.:icon_smile:
hvala jos jednom na savetu matori,nadam se da cemo se nekada sresti a kontam da cu zapaliti jednom za bosnu i navratiti na kave :)pozdrav
 
Član
Ovo nisi smio pustiti iz dvorišta bar bez 75 Eura, a opušteno si i 100 mogau uzeti. Jbt, drug i ja za 2-3 sata samo ispoliramo običnom pastom čitav auto i uzmemo 30 Eura.;)
 

MTR

Član
OggyBoy je napisao(la):
Ovo nisi smio pustiti iz dvorišta bar bez 75 Eura, a opušteno si i 100 mogau uzeti. Jbt, drug i ja za 2-3 sata samo ispoliramo običnom pastom čitav auto i uzmemo 30 Eura.;)

da da , o tome sam i ja govorio , bez 100 EUR nista , veliki je to posao bio posebno na unutrasnjosti , valja onaj hamelj pocistit , na kraju ti ispadne da ako mu je skupo nek cisti sam sebi brate :D
 
Član
Ljudi, kako skidate kukce koji se zalijepe na prednjoj karambolci?
Kod mene se razlijepe, zapeknu i pravi ih je tesko skinuti i wapom, Crna je boja i ne bi da koristim bilo kakva sredstva da ne ostetim lak.
 

MTR

Član
Tiburon je napisao(la):
Ljudi, kako skidate kukce koji se zalijepe na prednjoj karambolci?
Kod mene se razlijepe, zapeknu i pravi ih je tesko skinuti i wapom, Crna je boja i ne bi da koristim bilo kakva sredstva da ne ostetim lak.

dobro pripremit lak i nanijeti vosak u dva sloja na prednji dio i nemas problema poslije , razvuce se muhetina od maske do gepeka :D
 
Član
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
Ljudi, kako skidate kukce koji se zalijepe na prednjoj karambolci?
Kod mene se razlijepe, zapeknu i pravi ih je tesko skinuti i wapom, Crna je boja i ne bi da koristim bilo kakva sredstva da ne ostetim lak.

dobro pripremit lak i nanijeti vosak u dva sloja na prednji dio i nemas problema poslije , razvuce se muhetina od maske do gepeka :D

Super. Samo mi objasni na koji nacin da pripremim lak, koji vosak da kupim i gdje i kako da ga nanesem u dva sloja :icon_smile:
 

MTR

Član
Tiburon je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
Ljudi, kako skidate kukce koji se zalijepe na prednjoj karambolci?
Kod mene se razlijepe, zapeknu i pravi ih je tesko skinuti i wapom, Crna je boja i ne bi da koristim bilo kakva sredstva da ne ostetim lak.

dobro pripremit lak i nanijeti vosak u dva sloja na prednji dio i nemas problema poslije , razvuce se muhetina od maske do gepeka :D

Super. Samo mi objasni na koji nacin da pripremim lak, koji vosak da kupim i gdje i kako da ga nanesem u dva sloja :icon_smile:

Poliranje , pa vosak , pa vosak sutra opet ( nakon 24 sata ) , et' :D

salim se , dobro masinko poliranje sa bilo kojim Compound polirom , poslije njega srednje grubi ili blaze grubi polir kako bi se povrsina maksimalno zaravnala i da bi vosak kada se nanese sto bolje "zalegao"
 
Član
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
Ljudi, kako skidate kukce koji se zalijepe na prednjoj karambolci?
Kod mene se razlijepe, zapeknu i pravi ih je tesko skinuti i wapom, Crna je boja i ne bi da koristim bilo kakva sredstva da ne ostetim lak.

dobro pripremit lak i nanijeti vosak u dva sloja na prednji dio i nemas problema poslije , razvuce se muhetina od maske do gepeka :D

Super. Samo mi objasni na koji nacin da pripremim lak, koji vosak da kupim i gdje i kako da ga nanesem u dva sloja :icon_smile:

Poliranje , pa vosak , pa vosak sutra opet ( nakon 24 sata ) , et' :D

salim se , dobro masinko poliranje sa bilo kojim Compound polirom , poslije njega srednje grubi ili blaze grubi polir kako bi se povrsina maksimalno zaravnala i da bi vosak kada se nanese sto bolje "zalegao"

Ja imam neku Sonax polirku za crnu boju, ali cini mi se da si negdje spomenuo da je to njesra. Mozes mi preporuciti neku Compound polir koji se ima kupiti kod nas kao i vosak?

P.S. ne rece mi koliko bi izaslo poliranje kod tebe za Merca?
 

MTR

Član
Tiburon je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
Ljudi, kako skidate kukce koji se zalijepe na prednjoj karambolci?
Kod mene se razlijepe, zapeknu i pravi ih je tesko skinuti i wapom, Crna je boja i ne bi da koristim bilo kakva sredstva da ne ostetim lak.

dobro pripremit lak i nanijeti vosak u dva sloja na prednji dio i nemas problema poslije , razvuce se muhetina od maske do gepeka :D

Super. Samo mi objasni na koji nacin da pripremim lak, koji vosak da kupim i gdje i kako da ga nanesem u dva sloja :icon_smile:

Poliranje , pa vosak , pa vosak sutra opet ( nakon 24 sata ) , et' :D

salim se , dobro masinko poliranje sa bilo kojim Compound polirom , poslije njega srednje grubi ili blaze grubi polir kako bi se povrsina maksimalno zaravnala i da bi vosak kada se nanese sto bolje "zalegao"

Ja imam neku Sonax polirku za crnu boju, ali cini mi se da si negdje spomenuo da je to njesra. Mozes mi preporuciti neku Compound polir koji se ima kupiti kod nas kao i vosak?

P.S. ne rece mi koliko bi izaslo poliranje kod tebe za Merca?

do 100 KM ;)

ps. imas 3M fast cut on je negdje oko 85 KM i njihov vosak je oko 60-65 KM ne sjecam se sad , toliko sam ja placao prosle godine ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
MTR je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
MTR je napisao(la):
dobro pripremit lak i nanijeti vosak u dva sloja na prednji dio i nemas problema poslije , razvuce se muhetina od maske do gepeka :D

Super. Samo mi objasni na koji nacin da pripremim lak, koji vosak da kupim i gdje i kako da ga nanesem u dva sloja :icon_smile:

Poliranje , pa vosak , pa vosak sutra opet ( nakon 24 sata ) , et' :D

salim se , dobro masinko poliranje sa bilo kojim Compound polirom , poslije njega srednje grubi ili blaze grubi polir kako bi se povrsina maksimalno zaravnala i da bi vosak kada se nanese sto bolje "zalegao"

Ja imam neku Sonax polirku za crnu boju, ali cini mi se da si negdje spomenuo da je to njesra. Mozes mi preporuciti neku Compound polir koji se ima kupiti kod nas kao i vosak?

P.S. ne rece mi koliko bi izaslo poliranje kod tebe za Merca?

do 100 KM ;)

ps. imas 3M fast cut on je negdje oko 85 KM i njihov vosak je oko 60-65 KM ne sjecam se sad , toliko sam ja placao prosle godine ;)



ok. tnx
Javim ti u svakom slucaju ako odlucim potegnuti do Zenice ;)
 

MTR

Član
refresh :D

ev malo od juce , radjena jedna nakarada od auta :D , vlasnik bio pametan pa ga prije 15 dana vozio na poliranje kod nekog "majstora" koji mu je uredno naplatio nekih 50 KM i vidjet ce te dole na slikama koja je to majstorija i sta mu je napravio

kandidat :icon_biggrin:

PICT3879.jpg

PICT3883.jpg


slike prije temeljnog pranja

PICT3880.jpg

PICT3882.jpg

PICT3884.jpg

PICT3885.jpg

PICT3892.jpg

PICT3897.jpg

PICT3899.jpg

PICT3901.jpg

PICT3908.jpg




mali frendovi za pranje :D

PICT3906.jpg

PICT3907.jpg


unutrasnjost dekontaminirana

PICT3909.jpg

PICT3910.jpg


temeljno ocisceni stokovi vrata , felge , gume , unutrasnji dijelovi blatobrana ....

PICT3912.jpg

PICT3914.jpg

PICT3915.jpg


i .....

PICT3918.jpg


uvezeno unutra da se ohladi , sva voda ispuhana sa kompresorom i auto presuseno sa mikrofiber krpama

PICT3921.jpg


pregledana sva ostecenja i na jednom dijelu uradjen test spot da bi utvrdio koju proceduru cu upotrijebit , uglavnom doooobro ostecen lak , nema sjaja , puno parnica ....

PICT3926.jpg

PICT3927.jpg

PICT3928.jpg

PICT3929.jpg

PICT3932.jpg

PICT3941.jpg

PICT3944.jpg


idemo dalje

plasticni i gumeni dijelovi zasticeni kako ne bi poslije bilo zijana

PICT3945.jpg

PICT3946.jpg



ekipa spremna za rad

PICT3922.jpg

PICT3923.jpg

PICT3924.jpg


bilo je tu jos par aduta iz rukava , ali neke stvari se ne govore i ne pokazuju :D
 
Top