POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Lak ogreban, skinuta boja, mozda 5 centi, parnica. Koja je najbolja olovka za popravku da se ne bi hrdja napravila ?
 
Član
ja sam to rjesio tako sto sam fabrickom bojom i cetkicom od laka za nokte popunio ogrebotinu a prvo sam je maskirao trakom , malo osmirglao pa popunio cetkicom i zadovoljan sam :)
p.s. tako sam rijesio i ostecenja po haubi od kamencica....
kasnije poliranje i to je to :)
 
panajotis je napisao(la):
ja sam to rjesio tako sto sam fabrickom bojom i cetkicom od laka za nokte popunio ogrebotinu a prvo sam je maskirao trakom , malo osmirglao pa popunio cetkicom i zadovoljan sam :)
p.s. tako sam rijesio i ostecenja po haubi od kamencica....
kasnije poliranje i to je to :)

Znam i za to, valja onda naci pribliznu boju pa uzeti :D
 
Član
meni ostalo boje kad sam farbao blatobran . skines poklopac rezervoara i odneses ga u boje i lakove pa ti oni zamjesaju boju :)
 

MTR

Član
Da malo obnovim temu sa novim informacijama :

U skorom periodu ce te moci kupiti sve kvalitetnije proizvode za uljepsavanje vasih ljubimaca po povoljnim cijenama i na jednom mjestu .
Naravno , profesionalno poliranje ostaje i dalje u ponudi sa obaveznim zakazivanjem termina unaprijed za najmanje 20 dana , jer je bilo dosta "oblatnasa" zbog kojih sam preskocio neke jace klijente :icon_biggrin:

Sto se tice ponude bice kako slijedi :

autogeek_2145_72236801.jpg
[/img]
autogeek_2145_66682400.jpg
[/img]
autogeek_2147_6314404.jpg
[/img]
yhst-59860105761128_2144_30484419.jpg
[/img]
autogeek_2145_15328287.gif
[/img]
autogeek_2145_73172183.jpg
[/img]
autogeek_2145_73456619.jpg
[/img]
 
Član
odlično ti ovo radiš svaka čast ;) Da li se može razlika nova stara boja polirtanjem rješiti??? Jedna vrata su mi farbana i vidi se malo razlika u nijansi nove i stare boje...
 

MTR

Član
darko13 je napisao(la):
odlično ti ovo radiš svaka čast ;) Da li se može razlika nova stara boja polirtanjem rješiti??? Jedna vrata su mi farbana i vidi se malo razlika u nijansi nove i stare boje...

tesko , jer je zeznuto onom sto priprema boju pripraviti istu smjesu kao sto je fabricka , posebno ako je filer/baza druge boje odmah se primjeti razlika.
ono sto moze da se uradi je jedino uklanjanje tragova lakiranja i narandjine kore i to opet zavisi koji je bezbojni koristio

et' :D ;)
 
MTR ti haman neces musterije ne odgovaras na PM pola godine :D Nego da te upitam onda ovdje zanima me cijena poliranja , radi se o Kia Ceed crna pearlefekt boja :icon_mad: holograma ima ko u prici i nekih sitnih glupih ogrebotina od kuhinje spuzve grublje strane :icon_smile: , koliko bi to bilo , malo da objasnic proces , ide li clay bar , jel vosak na kraju ulazi u cijenu i kada je to najbolje uraditi? Ako neces ovdje moze i na PM Pozdrav
 

MTR

Član
ima PM-a na tone :D ,

Procedura :

1. pranje
2. clay bar
3. heavy cut pasta
4. poliranje srednje gruba
5. finis pasta sitna
6 .sealer pasta ( zastitna ) za sjaj i dubinu
7. vosak u jednom ili vise slojeva

izmedju toga , susenje vozila komplet , sredjivanje motornog prostora po zelji , zastita svih plasticnih dijelova sa trakom , ciscenje stakala i zastita .........


pristup svakom vozilu je razlicit sve zavisi od stepena ostecenja , ali po mom dosadasnjem iskustvu SVA auta u BiH trebaju ovakav tretman jer su SVA vizuelno unistena , tj. svi imaju teska ostecenja laka , necistoce u laku , mrlje od vode .... jer se sva odrzavaju po principu : uzmi Likvi i to malo natrljaj :D , SVE praonice i radnici koji rade na njima NE ZNAJU oprat auto a da ga ne ostete

e sad standard je pranje , clay bar , i vosak na kraju , ALI...... Clay bar od 100 grama je oko 50 KM , vosak ( da valja ) je oko 100-150 KM i dodaj na to rad od 4-6 sati minimum .......... i kad kazem da je poliranje 100-150 KM svima skupo :D

E pa ( Angel , ne odnosi se drug na tebe ) kupite vi sebi masinu rotacionu od 600 KM pasti za 400 KM i voska i ostalih budalestina za minimum 500 KM , pravo je jeftino :D
 
To je i jeftino btw nek se malo drugi raspitaju o cijenama vani da vide koliko se cijeni rad :cool: Hvala MTR znaci da ocekujem nekih 100-150 KM sto mi je sasvim prihvatljivo , sa standradnom procedurom gore navedenom , znaci samo lak da se tretira jesam dobro izracunao? Moze neke kontakt informacije , br tel ili nesto da mozemo to dog posto meni valja maxuz iz Tuzle potegnuti tamo. Je li ovo gore sto sam napisao moguce zavrsiti za jedan dan? Hvala na odgovoru Pozdrav
 

MTR

Član
FallenAngel je napisao(la):
To je i jeftino btw nek se malo drugi raspitaju o cijenama vani da vide koliko se cijeni rad :cool: Hvala MTR znaci da ocekujem nekih 100-150 KM sto mi je sasvim prihvatljivo , sa standradnom procedurom gore navedenom , znaci samo lak da se tretira jesam dobro izracunao? Moze neke kontakt informacije , br tel ili nesto da mozemo to dog posto meni valja maxuz iz Tuzle potegnuti tamo. Je li ovo gore sto sam napisao moguce zavrsiti za jedan dan? Hvala na odgovoru Pozdrav

javim ti ja jer mi dolazi nova roba za ovu sezonu tek za 15 dana , lako cemo dogovorit druze ;)
 

MTR

Član
isto kao i lak , samo je oprema i materijal skup , takodje je potrebno i usavrsavanje za rad na staklima .
u osnovi isto ide , pranje , pa clay bar specijalni za stakla , pa pasta i specijalni premazi za zastitu ;)
 
Top