POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

MTR

Član
evo uspio sam nesto sastavit od prosle godine ( ja patnje i editovanja ) :D
sad sam skontao kako ide to sa videom na YT pa ce ove godine biti sve in-motion pictures :icon_biggrin:

nadam se da valja

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kKJXDdohAGg[/video]
 
Član
Svaka cast druze na poliranju...a ako treba pomoci oko ovi videa samo javi....tu smo da se pripomazemo....dam ti email pa posalji slika pa da ti napravim koji video materijal.....:cool:...jer ovakakv rad itekako treba prikazat i u najboljem svijetlu;)
 
Član
MTR je napisao(la):
isto kao i lak , samo je oprema i materijal skup , takodje je potrebno i usavrsavanje za rad na staklima .
u osnovi isto ide , pranje , pa clay bar specijalni za stakla , pa pasta i specijalni premazi za zastitu ;)
gdje ima kupiti to što mi treba?
 

MTR

Član
hares je napisao(la):
MTR je napisao(la):
isto kao i lak , samo je oprema i materijal skup , takodje je potrebno i usavrsavanje za rad na staklima .
u osnovi isto ide , pranje , pa clay bar specijalni za stakla , pa pasta i specijalni premazi za zastitu ;)
gdje ima kupiti to što mi treba?

u Americi brate , nema ni u Njemackoj :icon_cry:

yhst-36810465341236_2148_3371663.jpg
[/img]

samo ima mali problem , jedna je bocica aerosolna i za njih NEMA transpota avionom
 
Član
i ja imam problem sa sajbom,prethodni vlasnik poderao losim metlicama:icon_sad: rekose mi da je meni isplatnije drugu uzet nego poliranje, bas zbog toga sto je materijal skup i tesko ga nabavit

MTR ti ovo profi radis, svaka cast, nadam se da ces ove godine imati pune ruke posla:cool::cool:
 
Član
Da ne otvaram novu temu nadam se da neces zamjeriti...

Samo da pitam ima li se negdje kod nas uzeti ovo:

218141_lightbox.jpg
 
@Alive, druze imas Sonaxa u OBI-ju,ali ako hoces kvalitetne politure odi na ebay i trazi nesto od Meguiar's-a, Zaino, 3M. Sonax i slicno su ti uglavnom da tako kazem ''hobby'' marke, sa kojima ne mozes ocekivati neke rezultate profesionalne...
 
Za one kojima je hobi "lickanje" auta preporucujem sljedece...:

Nakon pranja....

1. Clay bar (ja sam koristio Bilt Hamber) 10-ak funti
2. Auto glym - Super resin polish oko 10 funti
3. Dodo Juice - Lime prime oko 10 funti
4. Dodo Juice - supernatural, blue velvet, purple haze ili sl wax.... oko 35 funti, ali imaju i pakovanja od 30ml sto je dovoljno za 2 auta u dva sloja min, oko 10 funti

Ovo vrijedi ukoliko NEMATE holograma po laku ili su "zanemarivi"...

Nemam trenutno slika mog auta prije i poslije, ali nakon ovog procesa, auto tj boja-lak definitivno dobija onu "dubinu" i, naravno, zastitu.
Ukoliko hocete duzu zastitu potrebno je nanijeti min 2 sloja voska...

Sve se ovo moze odraditi RUCNO, bez masina jer, i "uputstva" na ovim proizvodima navode da se radi "rucno" a polir masina je, svakako welcome :)

Ukoliko vam je s*eban lak, nista bez Meguiarsa, 3M-a ili Farecla-e, Makita-ine polir masine i 3M-ovih "tufera" za poliranje :)


Cheers
 
Član
Ja bih pitao ove koje malo bolje znaju oko poliranja, nešto sam polirao nekom grubom pastom i poslije sa nekom završnom međutim u laku kada je auto na suncu ili uličnoj rasvjeti imaju kao neke fleke u laku tj lak nije jasan nego mrljav kako to d aizvučem??probo sa nano pro sonax ne može.......dajte tačnu marku i gdje imati kupiti taj proizvod??hvala nauaprijed..pozzz
 
Član
Je li kad poliranjem središ oštećenja na autu je li to ostaje na duže vrijeme ili?
I kako to uopće dobiješ? Je li moraš tada imati pastu u boji auta ili?
 
Top