POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Administrator
hajd' ti meni reci kako bi se mogli dogovoriti za poliranje moje skode, poslije udesa ofarbani prednji blatobrani komplet, zadnja karambolka i jos uradjene neke sitnice, pa da se boja malo izjednaci:) nema nikakvih ostecenja ni ogrebotina...
 
Član
sta je najbolje za zastitu laka od zimskih uvijeta, i najjeftinije :icon_biggrin: :icon_question:
 

MTR

Član
da malo obnovimo temu :D

imam posla pa se rijetko sta stigne na ovoj zimurini , al ev malo gline , farova....

Laguna prije

Lagunaprije51.jpg

Lagunaprije31.jpg

Lagunaprije21.jpg

Lagunaprije41.jpg


Laguna poslije

Lagunaposlije11.jpg

Lagunaposlije31.jpg


Passat prije i poslije

Pasatprije11.jpg

Pasatposlije11.jpg


izgled gline nakon prelaska samo po haubi

Glina21.jpg

Glina11.jpg
 
Član
moze jedan kratak odgovor, sta stiti lak, polir pasta ili vosak? I ima li koristi od voska na samousluznim praonicama sto se auto sapere tom nekom vodom sa voskom? Unaprijed hvalaaa;)
 
Član
Evo mogu ja dati neki odgovor dok ne dobiješ pravi. :D
Mislim da je to to samo što nije isti vosak. Na praonici pospeš voskom i drzi mozda do drugog pranja, a kad ga ti nanosiš nanosiš ga vatom ili sl i traje po oko tri mjeseca i sjaji se jakooo :cool:
Ako misliš sebi nanosit kupi sebi Sonax skroz ga je lako najet samo je bitno da fino operes auto da ga nebi izgrebo ako ti slucajno nesto ostane. Mozes i 3m kupit. :D
 
Član
jedno pitanje u zadnje vrijeme bar kod nas u Tz na praonama vise skoro pa niko ne praktikuje pranje auta spricom pa onda spuzvom,svi sad idu na opciju sprica + ona tekucina u vidu sampona koja skida prljavstinu i onda samo spiranje ponovo sa spricom...eh mene zanima koliko je ta tekucina za skidanje prljavstine stetna za lak...
 
takozvano sneg pranje!nesteti laku!
imas vise vrsta sampona :agresivne,ph neutralne....oni se svi mesaju sa vodom..
ja to sneg pranje koristim da bi skinuo sve vece prljavstine,prasinu,pesak ...nakon toga koristim sredstvo za skidanje katrana ako je ostalo na blatobranima i rubovima...e onda dolazi pranje metod 2 kofe!
sve u svemu nesteti laku ali ako se zezne odnos onda mogu da stradaju gume oko prozora u tom smislu da im skine fabricki sjaj.preporucljivo je da se nakon takvog pranja nanese barem 1 sloj voska..... zzz
 
Top