POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

MTR

Član
zlatko1685 je napisao(la):
pa sa zelenim sa skinuo brdo ogrebotina pa sam malo vise koristio zelenog,ali sam odradio dosta auta drugih boja i sve ok a moj pila po hologramima,hvala na savetu pozzz

ali kontam da cu odraditi sa zutim,plavim i rozim pa sta bog da.nemogu ga gledati na suncu tako,jbg pozz

i da te pitam jos nesto ovo sa vodom i alkoholom,sa tim ocistis citav auto pre poliranja i to skine sve slojeve sto sam naneo na auto?
hvala ti lepo na savetu vise te necu smarati pozdrav




Ne smaras me druze , tu sam da pomognem ;) , alkohol u mixu sa vodom izgubi jacinu ali ostane dovoljno jak da se lak ocisti ( znaci prvo auto operes ) od kontaminata ( u ovom slucaju stare paste i voskovi ) i ostalih necistoca .
Prvo moras da pazis koliko je lak ostecen i kako ces mu pristupit , brza i jeftinija varijanta je da slajfas ( ako nemas iskustava sa time NE radi ) na mokro ili suho , rucno ili sa masinom .
Drugo , zelena u kombinaciji sa zelenom spuzvom nije uvijek idealna , moras znati sastav laka ( od cega je , kakva je baza , jel meki ili tvrdi ) , nekad moras poceti sa zutom spuzvom ili narandjastom ( mnogo je kombinacija primjene paste i spuzve ) , ja nekad uzmem Fast Cut + Narandjasta spuzva , a nekad Zutu u kombinaciji sa plavom spuzvom ( npr. novi Audi A6 zbog meke boje ) .
Znaci brate NAJBITNIJA je PROCJENA .

Puni uspjeh u radu ti 3M ne garantuje cak i ako ga koristis u redosljedu kako si ga naveo , svo koji rade ti nece reci sve tajne :D kako i sta se radi , nekad sam pritisak na masinu ( veci ili manji ) donosi rezultate u kratkom roku , a nekad ces cjeli dan radit i nista neces napravit .
Evo iz mog primjera , 3M Fast Cut ( zeleni cep ) ne daje nikakve rezultate u kombinaciji sa zelenom spuzvom ako je temperatura preko 24-25 stepeni , zrak mora biti suh i blag , ako bjesis iz tih parametara ode kila paste ni za sta ( a znas sam koliko kosta ) .

Ako ti treba kakav savjet slobodno pitaj , tu sam ;)

ps. zaboravio sam za Holograme :)

znaci kad zarvrsis torture za zelenom i zutom , doooobro prebrisi auto sa mikrofiberom ,
UltraFina SE + plava spuzva ( namoci je malo u vodu , ali vrlo malo i ravnomjerno ) preleti jedan dio 40x40 i ne idi skroz ( dugo ) i pusti je da malo stvrdne i onda mikrofiberom skidaj
 
Član
Da se malo nadovezem
Na koji nacin trebam koristiti vosak...planiram uzeti Sonaxov koji si mi ti preoprucio;)hvala
 
hvala ti na odgovoru mtr,ucim i sa 1 og engleskog sajta pa kontam da cu skontati poliranje jer obozavam aute i sjaj na njima hehe.
evo ti sajt,brutalan je:ukucaj na googleu ovo i naces ga,registrujes se pa ga pogledaj likovi su isto ludaci :D
http://www.detailingworld.co.uk/forum/index.php
hvala jos jednom i javim ti se ako negde zaglavim.
e da,slajfovao sam golfa sa masinom i smirglom 2000 na mokro naravno i eto,ali neka sredicu ga.zz
 

MTR

Član
imam ja tih linkova brate tonu , i razmjenjujem mailove sa par ovih majstora , ali nikad ti ni jedan nece reci sve :)

eldin84 je napisao(la):
Da se malo nadovezem
Na koji nacin trebam koristiti vosak...planiram uzeti Sonaxov koji si mi ti preoprucio;)hvala

spuzvicom naneses i poslije mikrofiberom skidas ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
imam ja tih linkova brate tonu , i razmjenjujem mailove sa par ovih majstora , ali nikad ti ni jedan nece reci sve :)

eldin84 je napisao(la):
Da se malo nadovezem
Na koji nacin trebam koristiti vosak...planiram uzeti Sonaxov koji si mi ti preoprucio;)hvala

spuzvicom naneses i poslije mikrofiberom skidas ;)



Hvala puno
 
evo zavrsio sam mtr golfa,stavicu slike sutra.zadovoljan sam radom.radio sam kako si rekao i ok je,;)
a u sredu mi dolazi punto 2,siva metalik,kakva je tamo tvrdoca laka i kako uopste da znam na bilo kojem autu tvrdocu?postoji neka tablica ili ...?
 

MTR

Član
zlatko1685 je napisao(la):
evo zavrsio sam mtr golfa,stavicu slike sutra.zadovoljan sam radom.radio sam kako si rekao i ok je,;)
a u sredu mi dolazi punto 2,siva metalik,kakva je tamo tvrdoca laka i kako uopste da znam na bilo kojem autu tvrdocu?postoji neka tablica ili ...?

samo mi reci koliko ti je vremena trebalo da Golfa uradis ?
nema tablice za tvrdocu , nego u zavisnosti od godine proizvodnje vozila i vrste bezbojnog laka ( znaci finalni dva , tri ili cetiri sloja ) , ako je PPG,Glasurit,DuPont ili bilo koji drugi , jbg jebeno je nekad odredit kako ces pristupit poslu ,koliko je udio porculana u laku ili udio Nano cestica , onda ne pomaze ni pasta od 1000 EUR-a .

Tog punta odma mozes za zutom pocet :)
 
hehe i ja sam tako kontao da pocnem zutom :icon_smile:
ali videcu jos u kakvom je tacno stanju kad ga plahnem.
11 sati mi je trebalo{2 dana},zuta,plava,roza ,vosak-masinom na 600obrtaja,plavu sam radio kao sto si rekao.ispalo je ko ogledao.valjda ce biti sada ok.
gledao sam i video da ima sprava koja ocitava debljinu laka sa kojom hoces da radis,kontam da ce mi to biti sledeca investicija.video si to nekad,koristis to cudo?
hvala na svemu macona pozzz
 

Prilozi

  • DSCF4312.JPG
    DSCF4312.JPG
    403,5 KB · Pregleda: 76
  • DSCF4316.JPG
    DSCF4316.JPG
    91,3 KB · Pregleda: 50
  • DSCF4308.JPG
    DSCF4308.JPG
    595,1 KB · Pregleda: 40

MTR

Član
daj sliku direktno odozgo prema laku , ovako sa strane kad se slika ne mogu vidjeti dal ti je ostalo sta :)
na prvoj slici se vidi da ti je ostala kora u laku ( Orange pel ) trebas tu vjestinu malo savladat , pozz
 
bio je lakiran,vidi se :icon_smile: nema svirlova gledao sam ali orange,toga ima na izvoz :D ovako nekako bi trebalo :)
nemam direktno ali evo lanosa{koji je katastrova bio} kojeg sam radio i jos par.
punta cu redovno poslikati pozz
 

Prilozi

  • DSCF4541.JPG
    DSCF4541.JPG
    172 KB · Pregleda: 43
  • DSCF4542.JPG
    DSCF4542.JPG
    144,1 KB · Pregleda: 43
  • DSCF4443.JPG
    DSCF4443.JPG
    132,5 KB · Pregleda: 40
  • DSCF4465.JPG
    DSCF4465.JPG
    72,6 KB · Pregleda: 37
  • DSCF4462.JPG
    DSCF4462.JPG
    88,2 KB · Pregleda: 34
  • DSCF4494.JPG
    DSCF4494.JPG
    82 KB · Pregleda: 52
  • DSCF4360.JPG
    DSCF4360.JPG
    125,6 KB · Pregleda: 45
  • DSCF4371.JPG
    DSCF4371.JPG
    70,3 KB · Pregleda: 51
  • Image1219.jpg
    Image1219.jpg
    144,3 KB · Pregleda: 48
  • Image1224.jpg
    Image1224.jpg
    161,1 KB · Pregleda: 57

MTR

Član
prvo sto mi je zapalo za oko je kolicina ostataka paste , moras se potrudit malo na tome da znas i osjetis momenat kad trebas stati sa radom jer ti se izgleda dize temperatura izmedju laka i paste pa ti se pasta pretvara u prah koji u tom slucaju pravi veci belaj nego korist

drugo , malo bolje radi zastitu rubova da ne bi imao belaja :D

trece , jel ti onaj bjeli luk na zidu protiv uroka :D

i zadnje , obavezno kad radis , al obavezno , skidaj spuzve i isperi ih u mlakoj vodi ( kanta ili pod cesmu ) nakon svakog odradjenog dijela , znaci zavrsis blatobran - skidaj - isperi - ocijedi stiskanjem medju dlanovima ( nemoj zavrtat ko krpu da ti ne ode onaj dio kojim se kaci na cicak od masine ) - postavi na masinu i upali je tako da centrifuga sama istjera visak vode . Ono sto na kraju ostane ce odrzavat dovoljno vlaznim tako da ti se ne povecava temperatura .

S kojom masinom radis , imas li podesavanje obrtaja ?
Napisi mi sa koliko obrtaja krenes , sa koliko radis i na koliko zavrsavas i koliko dugo radis na povrsini ( vremenski npr. blatobran )

p.s. sad gledam pocetak teme , nema slika :(
 
jbt nesmem stavljati linkove :)
e ovako,odradim pola auta pa tek onda perem sundjer,sto naravno nevalja :D
a tako ga susim-centrifugom,pola minute.masina mi nije pro,70 eur sam platio i ima podesavanje brzina od 1-6,krecem sa 1,5 u dva prelaza i dizem ga na 3 do 4 odnosno 1500 do 1800 obrtaja u 3 do 5 prelaza pa ga spustam na 1,5 odnosno 600 ortaja-marka masine je master,{jbg dok nedodje bolja i ovako sam na 500 e vec}bedak hehe
blatobran npr. radim do 3 min sa 1 prelazom-otprilike
a lukac hehe dobio od babe pa stoji tamo,moram malo ovih dana srediti garazu da to lici na nesto :)
evo nasao sam i punta,sklonio sam mu ogrebotinu na rubu-branik nisam dirao,ovo je bio gratis tako da.. :)
 

Prilozi

  • DSCF4423.JPG
    DSCF4423.JPG
    78,1 KB · Pregleda: 79
  • DSCF4430.JPG
    DSCF4430.JPG
    76,7 KB · Pregleda: 77

MTR

Član
evo vam malo pa citajte , Full Detailing od 60 sati rada

http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ferrari-f40-60-hour-restorative-detail-by-todd-cooperider-and-craig-reed/
 
Član
Za ovo treba biti posebna grana psihijatrije,cak i naljepnice u motornom prostoru osvjezavaju:smajli16:

Nego MTR imali koja kvalitetnija pasta za rucno polirati neke sitnice,vidim i on je rucno glancao usise i ostala mjesta gdje ne moze masina:D
 
Top