poliranje felgi...SKORO gotovo, UZIVAJTE :P

poliranje felgi...SKORO gotovo, UZIVAJTE :P

Član
nasao sam neke teme u pretrazivanju ali nigdje nisam nasao konkretno sta i kakooo, da ja ev pokusam nesto, a i da mi date koji savjet(oni koji su vec radili)
dakle hocu da ispoliram falc u zadnjih felgi, rub je ogreban od trotoar il sta vec, s cim da pocnem? koji papir?da ogrebotine rijesim da mi rub bude glatak i ismirglan, sve cu raditi rucno i svjestan sam da cu se napatiti ali hocu da uradim kako treba i sve u detalj da poslikam i objavim na forum, samo mi pomozite kkao poceti,kako rubove rijesiti i ostalo onda cu sve sam..?
 
Član
RE: poliranje felgi?

zar nije jednostavnije da ih stavis na auto (koje ces predhodno podignuti na kloceve) i ubacis u brzinu i polako smirglas i na kraju poliras? ja bi tako uradio jer je dosta jednostavnije, brze i efikasnije ako nemas vec neki alat za to.
 
RE: poliranje felgi?

elmir je napisao(la):
nasao sam neke teme u pretrazivanju ali nigdje nisam nasao konkretno sta i kakooo, da ja ev pokusam nesto, a i da mi date koji savjet(oni koji su vec radili)
dakle hocu da ispoliram falc u zadnjih felgi, rub je ogreban od trotoar il sta vec, s cim da pocnem? koji papir?da ogrebotine rijesim da mi rub bude glatak i ismirglan, sve cu raditi rucno i svjestan sam da cu se napatiti ali hocu da uradim kako treba i sve u detalj da poslikam i objavim na forum, samo mi pomozite kkao poceti,kako rubove rijesiti i ostalo onda cu sve sam..?

.

Druze obrati se Noketu sa foruma on ce ti to najbolje objasniti
 
Član
RE: poliranje felgi?

emirEX_sa je napisao(la):
zar nije jednostavnije da ih stavis na auto (koje ces predhodno podignuti na kloceve) i ubacis u brzinu i polako smirglas i na kraju poliras? ja bi tako uradio jer je dosta jednostavnije, brze i efikasnije ako nemas vec neki alat za to.

u mene su zaebani nekako krakovi u powertechica pa bibilo tesko tako uraditi ali cu pokusati, samo me hebe ovo za rubove, s cim poceti da tu jednacim jer ima ogrebotine od trotoar, jbg malen im ET izbacene pa malo malo zagrebes negdje (na srecu ja pazim i nisam ih nikao ali prijasnji vlasnik ih je zagrebao), samo bi volio da mi se javi neko strucan da mi kaze pocni radi ruova s tom i tom gradacijom pa s tom i tako dalje;)

alfa147 T.S. je napisao(la):
elmir je napisao(la):
nasao sam neke teme u pretrazivanju ali nigdje nisam nasao konkretno sta i kakooo, da ja ev pokusam nesto, a i da mi date koji savjet(oni koji su vec radili)
dakle hocu da ispoliram falc u zadnjih felgi, rub je ogreban od trotoar il sta vec, s cim da pocnem? koji papir?da ogrebotine rijesim da mi rub bude glatak i ismirglan, sve cu raditi rucno i svjestan sam da cu se napatiti ali hocu da uradim kako treba i sve u detalj da poslikam i objavim na forum, samo mi pomozite kkao poceti,kako rubove rijesiti i ostalo onda cu sve sam..?

.

Druze obrati se Noketu sa foruma on ce ti to najbolje objasniti

ma javio sam mu se drug trazio sam savjet a on mi rekao da nadjem enesovu temu da pogledam, ja sam nasao ali nema nigdje ono sto mi treba:icon_cry::icon_cry:
 
Član
RE: poliranje felgi?

otisao vulkanizeru skinuo felge i gume s njih, kupio smirgl papira tovar, evo jedna slika kakva je felga bila a evo druga sta sam uspio uraditi, dakle radjeno je samo suhim smirglom 100,120 i 180, ima tu jos posla,sad sam samo rub pa cu aBd i falc



dakle na rubovima sam skinuo lak,dosao do alumijuma, tako kontam i na falcu, eh sad me interesuje do koje gradacije da idem sa suhim? pa kad da predjem na vodobrusni?

EDIT: i jos da napomenem da nakon ovog uradjenog sve i jedan me misic boli, pa vidjet cemo hocu li ostati ziv do kraja poliranja :)
 
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

Dobro je,ja jedva cekam svoje da radim,al to tek preko zime,kad bude zimski setup,ne isplati se sad ih sredjivat kad ce blato prekrit njihovu novonastalu ljepotu :)

A da misice bole od smirglanja,malo je rec,oprosti se sa jagodicama :D
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

Daj ljudi de nam objasnite kako da ih uradimo od pocetka do kraja al detaljno sve da se na kraju dobije ogledalo
Hajd ko je to radio (vidio sam da je NOKE sila za te stvari) nek nam objasni da pokusamo...
 
Legend
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

ove rubove ces odradit sa 100, 150, 200, 300, 400, 600, 800, 1000,1500 i 2000 (moras ovako sitne granulacije koristit da ne ostanu risevi.. pogotovo jer si krenuo sa 100)

od 600 kreni vodobrusno (to ti je moj savijeti..)
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

hvala noke na savjetu, eto danas sam samo rub uradio 100 120 i 180 jer je rub bio bas ogreban, sutra je na rebu falc i rub zajedno pa 100, 120, 180, 200, 300, 400, 600, 800, 1000,1500 i 2000, kad zavrsim onda cu kao sto si savjetovao vodobrusne od 600 pa cemo vidjeti ucinak, (morat cu sve rucno jer su mi pravo zahebani krakovi) ima da me nema :)
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

.nOKe je napisao(la):
ove rubove ces odradit sa 100, 150, 200, 300, 400, 600, 800, 1000,1500 i 2000 (moras ovako sitne granulacije koristit da ne ostanu risevi.. pogotovo jer si krenuo sa 100)

od 600 kreni vodobrusno (to ti je moj savijeti..)

Ej druze kad to sve zavrsimo kojom pastom ispolirati(mozel ona purol)????
 
Legend
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

moze purol, imate ovdje u DIY kako sam ja polirao felge, ima sve detaljno objasnjeno..

http://www.bhtuning.com/poliranje-alu-felgi-t-41941.html
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

eh ovako, potrosio sam 2metra smirgla gradacije 100 da skinem lak s felge tj s falca, skinuo sam lak,posto je gradacijea dakle 100ja bila ono vide se parnice, sad treba pocet traljat tj, smirglat sa sve vecom gradacijom(sitnijom)?? imam jos suhih 120,180,250 i 400 (citaj nije bilo na stanju vise gdje kupujem) i uzeo sam vodobrusne 600,800,1000,1200,1500 i 2000 (bar ja mislim da sam tako mozda sam slagao za 1200 al et :) ) jeli dovoljno sa suhim do 400 pa preci na vodobrusnu il se ide i sa suhom do 2000 pa ponoviti onda vodobrusne od 600 do 2000?
mogu reci da su mi prsti otpali,misici me uzasno bole, jbg rucno smirglam i to je u pitanju samo jedna felga :((( a ni 1% posla nisam jos uradio :) ..stvarno nepreporucujem osobama koji nisu jakih zivaca, ja se ev tresem sav od izludjenosti i nervoze,skupit cu snage zavrsiti pa kad bi i na psihijatriji zavrsio :(( .. toliko patnje i svega a tek skinuo lak s felgi :)
 
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

Kad smo vec kod te "Purol paste",da li iko zna gdje je ima kupit,ja je dugo vremena trazim ali bezuspjesno!?:icon_rolleyes:
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

Lijepi Dzoni je napisao(la):
Kad smo vec kod te "Purol paste",da li iko zna gdje je ima kupit,ja je dugo vremena trazim ali bezuspjesno!?:icon_rolleyes:

ja mislim da bi trebalo biti u prodavnici boja i lakova.. ja sam tu nasao i smirgl papire i purol pastu.. a interesantno, u fis-u sam jos prosle godine nasao neku pastu za aluminijum, plava tecnost tj pasta.. sta bi to moglo biti? jeli to bolje nesto od purola? po cijeni je skuplje 3x ali nezz sad sta je bolje.. a niko mi nedaje savjet sta sad da radim kad sam skinuo lak:icon_cry::icon_cry: ostao go aluminijum na falcu, jeli sad 120,180,250 i 400 pa vodobrusni 600 itd do 2000? :icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

pici odmah sa vodenom smirglom slobodno,ja kod sebe nisam uopste koristio obicne smirgle,samo vodene,pici do 2000 i onda lepo ispoliraj sa pastom po mogucstvu da imas i one nastavke za poliranje sto se stavljaju na brusilicu ili busilicu pa ces jos veci sjaj izvuci tako,samo nemoj da drzis stalno na velik obrtajima jel ces upaliti to vlakno,inace da se ja pitam,ispolirao bih cele felne,jel nisu komplikovane za poliranje ali kako ti hoces ;)
 
Top