plin na motor sa direktnim ubrizgavanjem (npr. vw FSI)

plin na motor sa direktnim ubrizgavanjem (npr. vw FSI)

BHT Ovisnik
dizela sam imao,ne planiram vise,plin nece ici u ovo auto zbog ovog motora,u iduce hoce sigurno,neznam zasto je pametnije kupiti diesela,to ono kao grehota plin u benzinca i ti fazoni
 
Član
Ne moze plin na FSI motore ako je i kod tebe na taj princip to direktno ubrizgavanje stal vec ne moze . . .
 
Član
sve može buraz ;) FSI jeste malo komplikovan ali može plin i na njega, upravo zbog već pomenutih detalja (kako benzin hladi dizne) sistem je malo drugačiji, odnosno motor ne radi samo na plin, troši i nešto malo benzina, ali vrlo malo...
najbolji za ovu vrstu posla su ti ovi slovenci, jesu malo skupi ali možeš ih bar nazvati pa se raspitati.

evo pogledaj kod njih na stranici, mislim da su radili sva moguća auta

http://www.plineks.si/Reference/index.php?pa=200&car=Volvo
 
Član
Mislim da se može ugraditi i da će raditi baz problema, samo što ti je noviji motor, odnosno tehnologija, skuplja ti je i ugradnja...a ti kažeš da ti tip tražio 1000Km za GDI, nekako mi to premalo... prelistaj malo Hrvatske forume siguran sam da ćeš pronaći rješenje...;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
dizela sam imao,ne planiram vise,plin nece ici u ovo auto zbog ovog motora,u iduce hoce sigurno,neznam zasto je pametnije kupiti diesela,to ono kao grehota plin u benzinca i ti fazoni



Nisam mislio na tebe nego na Stefana sto iznad pita mozel plin u MPS :)
lafo od toga zavisi da li ce kupiti auto.. e sto negumo suplje...
 
BHT Ovisnik
lik iz hrvatske sa volvo foruma mi je rako za ovog sto mi cijeni oko 1000km,kaze bili su zajedno na seminaru i da je pouzdan,samo da se obratim na njegovo ime...
a jeste,normalno da moze na fsi i ostale,jos od 2007-e u hrvatskoj se moze,prvi passat bio sto su ugrađivali... na ovim motorima radi na tom principu da koristi uz plin 15% goriva da hladi dizne,al ne bih da riskiram jer su skupe,dijelovi inace za ove motore (npr. podizac ventila 110km,kabal,odnosno lula do svjecice,ide samo s bobinom 380km:icon_eek:)
tako da sam odustao,i ovako mi dođe po cijeni goriva i potrosnji kao da vozim tdi-a,aBd na proljece kad bude u garazi petak il sestak onda ide:icon_smile:

@garga krivo sam shvatio, :)
 
Po nasim forumima se pisalo da bez problema ide plin na FSI, problem je bila cijena ugradnje, jer postoji plin iskljucivo za te motore, neki talijanski, nisan zapamtio koji
Premda u nas nema puno tih motora s plinom, ipak je to cca 2000 l goriva (plin sa ugradnjom)
 
Član
GaRGa je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
dizela sam imao,ne planiram vise,plin nece ici u ovo auto zbog ovog motora,u iduce hoce sigurno,neznam zasto je pametnije kupiti diesela,to ono kao grehota plin u benzinca i ti fazoni



Nisam mislio na tebe nego na Stefana sto iznad pita mozel plin u MPS :)
lafo od toga zavisi da li ce kupiti auto.. e sto negumo suplje...

To sto se ti furas na dizele je tvoj problem i ne znam zasto nas ostale ubjedjujes u to :icon_exclaim:
Vec vozim V6 na plin i naravno da mi je bitno moze li se ugraditi ili ne moze..
 
Član
-stefan- je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
dizela sam imao,ne planiram vise,plin nece ici u ovo auto zbog ovog motora,u iduce hoce sigurno,neznam zasto je pametnije kupiti diesela,to ono kao grehota plin u benzinca i ti fazoni



Nisam mislio na tebe nego na Stefana sto iznad pita mozel plin u MPS :)
lafo od toga zavisi da li ce kupiti auto.. e sto negumo suplje...

To sto se ti furas na dizele je tvoj problem i ne znam zasto nas ostale ubjedjujes u to :icon_exclaim:
Vec vozim V6 na plin i naravno da mi je bitno moze li se ugraditi ili ne moze..

ne kupuj auto koje ne mozes sipat/odrzavat pashice
 
Član
zasto kupovati auto i bacati pare na gorivo kad je biciklo zdravije i jeftinije...

prvo i osnovno boca za plin, meni smeta u Chevrolet Trailblazeru koji ima 4-5 puta veci gepek od vasih vozila pa me interesuje gdje drzie bocu koje je zapremine...
 
BHT Ovisnik
ja sobno kada radio stavio bih je umjesto rezervnog tocka,ili ako je dubok gepekt,a sicevi se ne preklapaju onda bocu ugurati do sica,svakako ja ne bih malo auto,a u karavana samo umjesto rezervnog tocka
 
Član
presmjesno mi je stavit rezervoare od 20 litara a auto trosi 15 litara na 100 kilometara...
pa jebo te to kad ces samo od plinare do plinare vozat se


to sto ustedis na gorivu potrosis na vozanju tamo vamo po plin ;)
 
BHT Ovisnik
kako 20,meni staje 50l-60l boca,tako i u vecine auta,potrosnja ista (ne racunam golfa 2 benzinca) ,duplo jeftinije se vozis,ja bih ga odplatio za za manje od pola godine,mjesecno prelazim 1500-2000km,u ljetnom razdoblju mjesec oko 5000km,kad stavis na papir koja je to usteda...na ovaj necu ugrađivati plin zbog takvog sistema,ali na proljece aBd kad uzmem drugo auto,bit ce il bmw sestak il volvo 5-ak svakako prva investicija plin
 
Top