Plava koverta

Plava koverta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovo sto je JD napisao je novi zakon ako se ne varam,trebas sada vidjeti kad je pocinjen prekrsaj da li je prije uvodjenja novog zakona ili poslije. Shodno tome spadas i pod zakone. Sad neznam 100% ali mislim da ima razlike u kaznama sto se tice ovog clana izmedju novog i starog zakona.
U svakom slucaju socijalu spucaj,a ako bas bude stani pani onda trazi da ti vozacku oduzmu uslovno,tj ne oduzmu ti je nego dobijes par mjeseci uslovno sto znaci da u toj opstini nesmijes napraviti prekrsaj koji povlaci oduzimanje vozacke dozvole inace ti ode za obadva prekrsaja onda.
A evo nesto ako odlucis da se zalis:
"Fotografija i videozapis s podacima o utvrđenoj brzini, tahografski zapis i zapisnik o očitanju na radaru, služe kao dokaz o utvrđenoj brzini kretanja vozila."
 

JD.

Član
Al_Galone je napisao(la):
"Fotografija i videozapis s podacima o utvrđenoj brzini, tahografski zapis i zapisnik o očitanju na radaru, služe kao dokaz o utvrđenoj brzini kretanja vozila."

da... a ako izuzmemo one golf petice sa kamerama, svi ostali radari su bez slike automobila, nego samo ispisu onaj broj, tako da ti tehnicki ni ne mogu dokazati da je to tvoja brzina.


mene je jednom policija zaustavila iza pocitelja kad sam isao na more, znaci 50 ogranicenje, i govori meni policajac isli ste 75km/h, a sto je najtuznije ja sam isao ustvari oko 90 jer je tu pravac i blaga krivina, i govorim ja njemu reko uredu mogu li vidjeti sliku auta sa tom brzinom, i tu se on poce pravdati kako nije taj radar eto vamo tamo ajde posto vam je prvi prekrsaj samo upozorenje dovidjenja prijatno.
elem jako podlo, izmisljaju nekakve brzine...


a pazi jos jednog bisera nase inteligentne policije, dok jos nisu bile kazne napravljene za novi zakon, peglao mene drot gore kod centrala za parkiranje, a tad nisu mogli nista za 1 prekrsaj, i prije jedno 2 mjeseca dodje meni kuci kaze prijava za nepropisno parkiranje i nevezanje pojasa :lol: :lol: :lol: :lol: samo sam se nasmijao i rekao onom liku da nosi to nazad da se ne brukaju vise. nije jos ponovo doslo a kad dodje odo na sud da im se nasmijem u facu :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Sta si to sjedio u centralu a nisi bio vezan ccc pa kako bolan?
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja ti nebi novcanu, ja bih ti oduzeo vozacku i jos zatvora bezobraznik jedan. :lol: Znaci sad u Strosi kas sjedis ljeti treba se vezat, a parkirat mozes bez problema preko zime.
 
evo danas sam bio...i kazna minimalna 100km:)
I to je sve...ali je rekla ova sudija da ce me policija zvat i da ce mi oni "oduzeti" vozacku na 2mjeseca i da cu dobiti 2 kaznena boda....:-(
Ali vozacka je jos uvijek kod mene,joj mogu li ikako proci da mi je ne oduzimaju...JD javi se ti znas oko ovoga:)
 
Putovanja.ba
Administrator
auuu cuj 2 mjeseca, nista kuci sjedi i kroz prozor gledaj Fiestu i razmisljaj kako je napucat
 
ali rekli su mi da me trebaju zvati iz policije da mi uzmu vozacku,i da mi daju bodove...ne znam kako ce sve to ispasti...mozda mi je i ne uzmu...ali mene su zaustavili tacno prije 2mjeseca...pa sto mi nisu na licu mjesta uzeli vozacku...a ne kada se njima cefne
 

JD.

Član
Fiesta_Boy je napisao(la):
evo danas sam bio...i kazna minimalna 100km:)
I to je sve...ali je rekla ova sudija da ce me policija zvat i da ce mi oni "oduzeti" vozacku na 2mjeseca i da cu dobiti 2 kaznena boda....:-(
Ali vozacka je jos uvijek kod mene,joj mogu li ikako proci da mi je ne oduzimaju...JD javi se ti znas oko ovoga:)

pa nece te bukvalno zvati, nego ce ti poslati vjerovatno kuci ono kao poziv da predas vozacku na oduzimanje

naravno ne odazoves se i prije nego te opet potraze predmet ce ti zastariti

ko sto sam vec napisao, kad je u pitanju mjera zabrane upravljanja motornim vozilom, zastara je u svakom slucaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko mjera traje

u tvom slucaju je to 2 mjeseca, znaci za 4 mjeseca ta kazna zastarijeva i to je kraj

e pa sad ako si lud predat ces vozacku :D

p.s. ti kazneni bodovi su jos uvijek lovacka prica jer jos nemaju sistem na nivou drzave za to, nit imaju postupak ni nacin ni mjesto gdje bi se ti bodovi upisivali
 

JD.

Član
da.

sta ti mogu.. ubijes covjeka pa te ne zatvore, a da se dize neka frka zbog prekoracenja brzine... nidze veze. ;)

a za novcanu kaznu ako imas plati da te ne peglaju, jer je za tu kaznu zastara 2 godine...
 
JD. je napisao(la):
da.

sta ti mogu.. ubijes covjeka pa te ne zatvore, a da se dize neka frka zbog prekoracenja brzine... nidze veze. ;)

a za novcanu kaznu ako imas plati da te ne peglaju, jer je za tu kaznu zastara 2 godine...

odmah sam otisao i uplatio...:D
...problem je samo da mi ne oduzmu vozacku,jer fakat mi treba,pola dana provedem u autu...te vamo te tamo...onda kada mi donesu poziv ili ako posalju nesto drugo...ja se napravim lud i cekam da prodje 4 mjeseca:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top