Pitanje vezano za skutere

Pitanje vezano za skutere

Član
Samo da obavjestim raju da sam odusevljen motorom:icon_biggrin: zakucava na 60 i kusur ocas posla, a danas mene i curu odvukao uz bas bas debelo brdo, bez ikakvih problema, ja konto nece moci, al opet probah, i bas se iznenadih. Pokajao bi se da sam kineza uzeo, kolega mi ima keeway-a star 3 god. al se odusevio kad je provozao talijana :) samo jos planiram da mu skinem blokadu, al ne znam moze li stetiti masini?
 
Član
ne moze, blokade dodju na 50 kubika radi razlicitih zakona u druzavama, u nekim ne dozvoljavaju da ide preko 50-60km/h i zato blokade dodju i naravno da bi se u prvih 500km mogao 2T motor razraditi zbog karika.
 
pusti ti se piaga i tih lakrdija trazi sebi apriliu sr 50cc yamahu neku hondu to su nepoderive masine ali samo zracno vodeno kad se poebe uceraj mu meni naj bolja aprilia sr ona iz1996 god ima lijep rep fina naprijed to trezi sebi mozes je nac za te pare :) svako ima svoj ukus

evo blokade koje imaju na auspuhu slepo crijevo.. prsten na variomatu..
zastita na rolnicama koja neda da se remen podigne do kraja..
na karburatoru ona iglica sto ima i na njoj bude blokada koja neda iglici da se digne do kraja..
i na kraju el blokada koju ti nemas na svom skuteru :D
 
Član
duurma je napisao(la):
jel postoji neki DIY gdje je detaljno sa slikama objasnjeno kako se skidaju blokade

Koji ti je skuter u pitanju, ako je piaggio, aprilia, i ovi poznatiji, kod njih ti dodju blokade na auspuhu, cijev koja se otkine i zavari, i dodje prsten na variomatu koji se skine. To je kod vecine skutera tako odradjeno, kod mene na vespi su bila obje te i na auspuhu i na variomatu.

EDIT: Iglica na gas sajli, ako je dizes prema gore vise ce ti goriva ulaziti u karburator ako je spustis onda ce manje ulaziti, a to nema veze sa blokadom, jer to zavisi od skutera do skutera kako mu je odradjeno sa filterom zraka i njegovom kutijom i kako je nastelan karubrator i za sta, ja sam na svom kad sam otvorio filter morao prestelati karburator samo malo (odnos zraka i gorvia) i takodje iglicu dignuti za jedan zub jer nije imao krajnje brzine jer sam otvaranjem poremetio fabricko stelanje koje su narpavili za taj filter i to kuciste filtera. Takodje posto se ona silji prema vrhu dizanjem gore ubacivas vise goriva kroz diznu, a spustanjem smanjivas gorivo koje prolazi kroz diznu. Tako da nekima moze smetati visak goriva i da ih gusi a nekima moze dobro doci.
 
Član
platio ga 700 KM okruglo, i jos dobio uz njega nolan kacigu :) a evo i link na kome je sve fino objasnjeno oko skidanja blokade i napucavanja masine :)

http://www.piaggio.co.rs/tuning.html
 
Top