Pitanje vezano za skutere

Pitanje vezano za skutere

Član
Narode, trazim sebi neki polovan skuter do nekih 700 KM, pa imam nekoliko njih u uzem izboru:
1. Piaggio Free
2. Peugeot (ne znam tacno naziv modela)
3.Sprint Max
4. Beta Eikon

Svi su 50 ccm, 2T motori, pa me zanima koji bi bilo najbolje uzeti i zasto
 
Da nije Peugeot SpeedFight ?

Uzemi sebi Pezoa ili Piaggio-a, nemas tu nekog izbora za te pare, ali brand name je brand name ;)
 
Član
nije speedfight, stariji je model, a i nije ocarinjen, nisam ranije skonto, tako da on otpada. ostaje piaggio, i ovi kinezi keeway, sprint, beta
 
Član
keeway se odlicno pokazao ,svi su mislili da je to kinesko sranje al keeway je dizajniran u italiji a pravi se u aziji(kina,koreja,vijetnam) a novi zeland je kao vlasnik te firme , motori su odlicni ,ja sam prije 4 godine iso sa rodjakom on je htjeo kupit onaj matrix (motor je lijep izgledom al je neudoban , cim sam sjeo na najmanji model(huricane) motor je extra udoban odma sam mu reko ovog kupi(on se necko malo zato sto obicno izgleda i zato sto je manji al nakraju ga je kupio , nakon sto smo ga dovezli kuci bila je probna voznja i odma je kazaljka bila na 75 km/h , rekli su nam da imaju blokadu na 45 al izgleda da na ovim nije radila ,:lol: ja sam imo prije apriliju stariju onu sr50 sa vodenim hladjenjem isto 50ccm al je isla 100 bez problema i dizala na zadnji kad god hoces ,

jedan savjet -ako ikako mozes kupi motor koji ima vodene hladjenje ,oni su zakon ;)
 
Član
BART je napisao(la):
jedan savjet -ako ikako mozes kupi motor koji ima vodene hladjenje ,oni su zakon ;)

Nebi se slozio sa ovim, upravo naprotiv, ako ces skuter 50 ccm onda bjezi od vodeno hladjenih. 3 godine sam imao Kymco Super 8 50 2t novog ga kupio i kasnije malo doradjen bio 90-95 je mogo ic, sad sam kupio Agility City isto 50 2t sa skinute 2 blokade ide 65 ostala jos 1.
Moj ti je savjet vidi u svojoj okolici za koji motor imas servis, dijelovi kojem su najjeftiniji oko tebe i onda gledaj stanje motora i kupuj, bilo sta osim Sprinta od ovoga sto si naveo, Sprinta dva prijatelja imaju cisto smece motori. Stalno u kvaru. ;)
 
Član
Sandy kakve su to gluposti da bjezi od motora do 50 ccm sa vodenim hladjenjem.Pricas bez bilo kakve osnove . Imao sam speed fight 1 onda sam kupio jet forca bez vodenog hladjena i onda sam kupio speed fight 2 samo zbog vodenog hladjenja. Ako bilo ko ima malo brda motor bez vodenog hladjenja ce da prokljuca, a za 700 km prijatelju ne mozes kupiti nista da valja. Imam trenutno speed fight 2 i kewaya nakvog da te bog mili sacuva oba motora su kupljena nova. Ovaj kinez je strasno los i ne bi nikome preporucio da kupuje ovakve gluposti.
 
Član
Imao Kivija:D RY8 novog uzeo,vozao 6mj i prodao djaba... i onda kupio polovnog 2003 Runner-a VX125.
non stop me nesto zezao a novo, ma bjezi od mene nesreco. Ne kazem da su nesto fush,imaju koliko znam minareli masine ali brand je brand.
 
namikbh je napisao(la):
Imao Kivija:D RY8 novog uzeo,vozao 6mj i prodao djaba... i onda kupio polovnog 2003 Runner-a VX125.
non stop me nesto zezao a novo, ma bjezi od mene nesreco. Ne kazem da su nesto fush,imaju koliko znam minareli masine ali brand je brand.

Kopije Minarelijevih masina napravljenih u Kini ;)
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
BART je napisao(la):
jedan savjet -ako ikako mozes kupi motor koji ima vodene hladjenje ,oni su zakon ;)

Nebi se slozio sa ovim, upravo naprotiv, ako ces skuter 50 ccm onda bjezi od vodeno hladjenih. 3 godine sam imao Kymco Super 8 50 2t novog ga kupio i kasnije malo doradjen bio 90-95 je mogo ic, sad sam kupio Agility City isto 50 2t sa skinute 2 blokade ide 65 ostala jos 1.
Moj ti je savjet vidi u svojoj okolici za koji motor imas servis, dijelovi kojem su najjeftiniji oko tebe i onda gledaj stanje motora i kupuj, bilo sta osim Sprinta od ovoga sto si naveo, Sprinta dva prijatelja imaju cisto smece motori. Stalno u kvaru. ;)

Takodje se nebi slozio sa ovim za vodeno hladjenje jer imam PIAGGIO VESPA ET2 50 kubika (kupljena nova 2000 godine) koja ima zracno hladenje i nikad do sada nisam imao problema sa hladjenjem a zamisli presla je samo 90 000 kilometara a nikad masina ni karburator nisu otvarani, samo potrosni materijali mijenjani :lol: i od toga svega ja manijak :D koji sam divljao na njoj :D sam presao 75 000km na njoj a neeema gdje nije bila i gdje nije putovala :D Vodeno hladnjenje je problem kod skutera 50 kubika, zato sto moze da popisa hladnjak sto je cesta pojava ili vodena pumpa ili ti ode dihtung na cilindru pa pocne puhati u sistem ili jos gore pocne ulziti voda u cilindar i eto ti belaja, mogu se i na visokim temperaturama vani ako ga dobrane przis i pregrijati, dok zracno hladnjenje uvijek puse ventilator i jos plus u voznji imas vjetar koji dodatno hladi. Oo kazem jer dok sam vozao vespu bila nas je grupica i vecina je imala Peugeot SPEEDFIGHT 2 i znali su uz Ostrozac kad krenemo u Cazin da prokuhaju pa smo na izvor onaj morali stajati da se ohlade i dospu vodu :lol: a VESPICA i dalje sa otvorenim filterom kvoca i radi k'o singerica :D
Moja preporuka ti je ganjaj Piaggio skuter, a ako mozes Vespu naci ona ti je Mecka medju skuterima do 150 kubika :cool:

EDIT: dodao bi jos nesto, neko rece to ti je kao da kazes bjezi od auta sa vodenim hladjenjem, nije isto auto ima ventilator i upali se kad se pocne pregrijavati, kad pocne ici temp iznad radne, i opet vraca i ima termostat, dok skuter nema, nema venztilatora i xxx puta smo isli i skuteri sa vodenim hladenjem poput peugeota su haman dolazili pred crveno i neki su prokuhali, izbije na cep voda i prokuha jer nema snage da vuce 6km uz brdo dok zracno uvijek puse i puse i puse :) DA je u pitanju 100 ili 125 kubika ili jace jer to ima snage i potjerati i da se rashladi, onda da vodeno hladnjenje ali ovi prdavci nikako. To je opet moja preporuka
 
Član
Ne kupuj Keeway. Šta se dizajnira u Italiji, Keeway je kupio Italijanskog Benelli-ja, pa su i njega zasrali sa svojim kineskim sranjima. Kupi nešto provjereno iz Piaggio grupacije.
 
Član
A prijatelju nisi razmisljao da je nekada vani i 35 stepeni temperatura (u hladu) ,a onda vreli zrak udara u hladnjak. Kakvo li ces onda hladjenje dobiti :S
 
Član
Znaci sve u svemu, da uzmem piaggio. Nasao sam neki piaggio free, za tu cifru, jos registrovan trajno, pa bi ga trebao u nedelju ici pogledati
 
Član
Svi od 50 kubika su registrovani trajno

http://www.pik.ba/artikal/2814553/piaggio-vespa-/ :cool: evo je jeftina samo tako :cool:
 
Top