Pitanje vezano za skutere

Pitanje vezano za skutere

Član
Sjednes na nju i provozas se, moze bez problema doci do banja luke :cool: ja svojom isao u Bihac-Prijedor i nazad na teperaturi od 30+ stepeni, stigao u prijedor za 1h i 40min :cool: tako i nazad :cool: i potrosio 7 litara za oba smijera :lol: a onda vise puta puta sam znao u danu prealiti 250+ kilometara sa njom i nikad nije posustala, vjeruj mi Vespa je stvarno neunistiva :cool: sta je ova moja guma spalila, na zadnjem koliko je puta bila a tek na prednjem tocku kad se koci na pjesacki ili semafor pa stajem na prednjem tocku :lol: jao kad se sjetim sta je sve prezivjela i nikad nista :D
 
Član
Vozio sam i ja prije vespu, ne znam tacno koji model i koliko kubika, imala je rucni mjenjac sa 4 brzine i rezervni tocak sa strane sjecam se. Ekstra je to motor. Vidjecu, ako se uspijem sta dogovoriti s likom, ako ne, ostaje onaj free, nije mi ni on los
 
Član
Uuuu to su 125 ili 150 kubika vespe staaare :cool: to je rooobaaaa :cool: na toj sam ja polagao :D
Ooooo vidjecete koji project dolazi poslije BMW-a :cool: Prima oldtimer 1959 godina proizvodnje :D evo je u garazi stoji sa potpuno novim motorom i mjenjacem, samo je trebam sastaviti i par sitnica odraditi i naravno sve sloziti posto je haman sva u dijelovima :icon_smile: jedna za sastavljanje a dvije za dijelova, To ce biti samo za ceifa :lol:
Ovakva je
big_3827916-b12e.jpg

big_3827915-0e1c.jpg
 
Član
Ja sam napisao to na osnovu osobnog iskustva i onoga sto sam cuo od ostalih 3 godine sam vozio skuter zracno hladjenje koji je nov kupljen, kolega je koji mjesec prije mene Piaggia kupio sa vodenim hladjenjem i u ekipi je takodje bio Speed Fight2 sa vodenim, oni su bili uvijek ti kojima je temp bila u crvenom i kuhali motori a meni nikad nista, nijednog se brda bojao nisam ;)
 
Član
Ja cu ti rec samo nemoj kineza jebo sve svoje ...

Ja sam kupio nekog kineza 4 T al nisam znao nist.. nit ide, vec sam ulozio u njega 200 KM i eno opet kaze stari gasi se ... vjerovatno karburator ponovo zeza ...
 
ja imam huricane 82ccm i ide fino al mal je za mene :lol:
mene i zenu uzvuce uz svako brdo, sad sam ga malo zapustio ulazu se pare u kucu ebes motor:lol::lol:

za keeway 50ccm, izvadite 3 rolnice i ima da pici uz brdo, samo sto se krajnja brzina smanjuje:lol:

ne mora znacit ako je brand name da je bolji od kineza, ja sam imo Gileru Stalkera 2000-2001god, isla je extra ali 2 dana je vozim a 2 dana kod majstora, sve zavisi na sta naletis i prodo je skoro dzabe nakon sto sam ulozio u nju 400-500KM, a huricane me dosad nikad nije izdo
 
Član
evo druže pogledaj ovaj na mom profilu mogao bi sa kolegom završiti da se i cijena koriguje
http://www.pik.ba/artikal/2741621/piaggio-free/
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ja imam huricane 82ccm i ide fino al mal je za mene :lol:
mene i zenu uzvuce uz svako brdo, sad sam ga malo zapustio ulazu se pare u kucu ebes motor:lol::lol:

za keeway 50ccm, izvadite 3 rolnice i ima da pici uz brdo, samo sto se krajnja brzina smanjuje:lol:

ne mora znacit ako je brand name da je bolji od kineza, ja sam imo Gileru Stalkera 2000-2001god, isla je extra ali 2 dana je vozim a 2 dana kod majstora, sve zavisi na sta naletis i prodo je skoro dzabe nakon sto sam ulozio u nju 400-500KM, a huricane me dosad nikad nije izdo



druze daj bolan nemoj tako pricati :D to ti je kao da kazes ne mora znaciti da je yugo losiji od BMW-a :lol: mogu biti isti oni :D pa ja sjednem na keeway-a i iden 70 i ulazim u krivinu, spustam ga koliko gofd moze i puni gas i osjedim gdje mu ram pomalo dise :icon_eek: , dok u vespe svoje jos nikad nisam to osjetim i znas kako sam se :lol: :lol: :lol: cak sam vozio i gilleru runner i piaggio nrg i DNA i ni na jednom to nisam osjetio i super su lezali u krivinama kolik o god ga tjerao i spustio u krivinu. Kvalitet kineza i piaggio je nebo i zemlja pogotovo u prelaznosti kilometara i materijalu koji se koristi, pa u kineza koristeni reciklirani materijali i alumini od kojih se prave delkovi kad pukne (sto cesto biva oko kurble) bude sav supljikav i dekl je lagan kao pero a u mene kad dignes ima sigurno 2kg. Onda lezajevi, dif, variomat, kuplong ida ne nabrajam dalje. De mi nadji kineza koji ce preci 90 000km evo ne mora toliko nek predje 40 000km da ne otvori nikako masine i da ne otvori nikako karburatora, da samo mijenja potrosne materijale :D malo morgen :D
 
Član
zatvoraš je napisao(la):
evo druže pogledaj ovaj na mom profilu mogao bi sa kolegom završiti da se i cijena koriguje
http://www.pik.ba/artikal/2741621/piaggio-free/

druze, ekstra je motor, al ja trazim nesto do 700 KM, a ne vjerujem da bi lik bas toliko korigovao cijenu :icon_smile: imam jednog ovakvog u ponudi za te pare, jest da nije ni upola ocuvan ko ovaj, al je upola jeftiniji, jbg, koliko para toliko muzike:lol: hvala ti na info u svakom slucaju

a sto se tice kvaliteta kinez-brand, jbg, nije kinez dzaba nov 1200 KM- do 2000, a brand 3 puta skuplji, tako da je glupo o tome i raspravljati. Kad sam pitao za misljenje mislio sam za tih nekih 700 KM sta uzeti, znam ja da je vespa kvalitetnija, al kontam jel bolje uzeti nju (ili neki drugi brendiran) staru 15 godina il kineza starog 2 godine
 
Član
Jarane Samo Trazi motor sa vodenim hladjenjem ja sa gilerom runner 1 50 ccm 2t lagano za srebrenicu pun gas samo pun gas nista mu ide ko lud ...
a sto se tice Do 700 KM
imao sam keeway f-act dobro se pokazao pravo fino ide dobar za odrzavanje ne kvari se ....
 
Član
Nju staru 15 godina je isplatnije nego kineza novog vjeruj mi :D imam ja dva kineza vespu i primu u dvoristu, oba kineza novi i ni blizu kvalitet nad vespom gledajuci plastike, tablu, prekidace, kvalitet masine itd. Vespa stoji citavu zimu kao i ovaj kinez od 50 kubika i kad dodje proljece, istjeram njega i VESPU, vespu na kurblu jednom nista, drugi put vec upalila i radi a stojala citavu zimu, a onda ovog malog kineza palim pola sata :lol: te ocisti svjecicu te gorivo te ulje, te injekciju goriva spricni u cilindar pa upali onda i radi i ugasi se i onda tek upali i poslije toga citavo ljeto pali normalno samo kad stoji dize vrijeme 3-4 mjeseca onda nece bez injekcije u cilindar da upali (narkoman :D ), a skuter je nov glave presao sam 2500km i placen 1200km i sad bi ga dao za 450 maraka :D Ja ti preporucujem vespu pa ti kako god hoces.
 
Član
BART je napisao(la):
jeble vas VESPE to je motor za PICKE!!!!:lol::lol::lol:

Jeste druze ali zato vespa je prva u koloni gdje se godi islo :cool: sve nabrijani pileri sa ZX auspusima, variomatima i brzi i sve ali kad dodju krivine vespica ode prva kroz krivine :cool: opet i to je do vozaca (mene) :D ali ja govorim generalno jer ima najveci prednji disk u svojoj klasi skutera sto je veeelika prednost pri kocenju, takodnje nazad kuplong ima lezaj na deklu sto vecina skutera nema a to je mana jer ode lako i brzo lezaj na dif. a jbga koliko para toliko muzike :D ali opet svako ima svoje i ukusi su razliciti ,nekome je ona ruzna a moj iduci skuter je VESPA 200 kubika :cool:

Evo ti par skutera koji su veeeeooooma kvalitetni a jeftini :cool: jedino sto su malo dalje

http://www.pik.ba/artikal/3032415/piaggio-nrg-mc3/
http://www.pik.ba/artikal/1863984/skuter-piaggio-nrg-50ccm/
http://www.pik.ba/artikal/2285653/piaggio-nrg-mc1/
 
Top