PITANJE U VEZI CHIPA

PITANJE U VEZI CHIPA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ha ha sve sami pametnjakovici...

Oduzmi ti sebi sad na standard 12-13 ks sad pa ces vidjeti jer ima razlike ili nema...

Cuj neisplati se dati 250 eura za preko 10 ks vise,vi niste uopste u toku i niste svjesni koliko je tuning skup "sport",niko nikoga netjera da radi tuning,ali nemojte ni pisati gluposti da se neosjeti cip na atmosferskom motoru jer je +10 ks na atmosfercu veoma velika razlika i za 10 godina koliko se bavim ovim jos niko nije bio da nije osjetio razliku.

Vi ste samo nesto procitali negdje ili culi o cipu tuning ali pojma nemate kako to uzivo ni izgleda a pametujete tu nesto,samo znate neke rekla kazala price.

Idite zurite u sunce :lol:
 

MTR

Član
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: , ja sto ih naljepi , izvinte morao sam :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
na kucki 325 od 170 ks chip od 13-15ks se osjeti i to kako a kako nece na tim sitnijim motorima
dakle tvoj bi moglo da digne na cca 150 ks pa malo filter ispuh ovo ono fino bi to vuklo za 200-250 eura nemozes ni bregastu kupiti a o 2.8 motoru da nepricam jer ga nes nac ispod 1000+eura + jos tolko spremi da das nekome da ti to upakuje sve dakle chip filter ispuh i miruj ako oces power prodaj auto i kupi jace i to je to nema prevelike filozofije iako u tvo auticu 150 ks je sasvim dovoljno za zabavu lagan nizak jos ako je dif malo kraci sa dobrim sperom to guta cestu

Idite zurite u sunce
ili tako nesto ;P
 

MTR

Član
Jeste da , samo bregastu da uzmes ali kvalitetnu treba ti oko 400-600 eura - komad u njemackoj
 
Član
Cisto da postam ocitovanje neutralnog clana sasvim desetog foruma.

C/P

kako sam besplatno dobio od svog majstora chip tuning modul za svoj
E36 325i vrijeme je da napisem par dojmova..

ono sto odmah upada u oci da motor nema blokade okretaja, vrti se do
cca 7500 okretaja jer kazaljka ode preko crvenog, van graviranih giri i
onda ga nisam vise htio vrtit

osjetan je dobitak u okretajima do 4000 rpma, ono iznad 4000 rpma mi
je tesko suditi jer gotovo nista ne osjetim...

prije je auto tocno imao ON/OFF rade kod 4000 okretaja, dakle ispod toga
nije isao a iznad toga je bio lud ko siba...sad je stalno lud ko siba, puno bolje
prima gas, naravno ne kao 330i ili M3, ali na lagani pritisak gasa radje se vrti...

koliko je snage dobio? dovoljno je reci sto sada mogu driftat u 2. brzini na
manjim okretajima sto prije nisam nikako mogao a u medjuvremenu sam gore
stavio i 225 gume

koliko je stetno za motor? nemam pojma, treba se fakat pazi da ti okretaji
ne bjeze preko 6500 okretaja jer bi moglo biti sranja, a ako se ovak mislim
nastavit vozit vrijeme je da stavim neku full sintetiku tipa castrol 10w-60
 
Član
e ovako kucka 325ix bez chipa ide 15.5-6 tvornicki kod kolege je auto na kojem je srdjan nekad davno radio chip i ima samo KN filter i pletene grane ide ispod 15 tako da :)
 
Član
Pa nema jeftinijih konja od čipa... Meni je u biti najmanje čipovanje koštalo, dok su druge, popratne stvari koštale pravo mnogo para. Sve zavisi kakav je ko, i šta voli. Ja npr da imam tog BMW-a zadovoljio bih se tim da sam brži od drugih bimera sa istim motorom. Šta će ti veća satisfakcija... A motor isti, isti auto, i ti ga presvučeš:D

nodiash je napisao(la):
Alen_P je napisao(la):
www.smchiptuning.com

nema u ponudi njegov motor sad sam gledo al gledajuci po zapremini nemos dobit vise od 13-14ks sa sm optimum...
pa ni sa bregastim nećeš više dobiti :icon_smile:
 

gox

Član
IMAM JA SHEMU ZA 2,5 MOTOR SA SVIM ZA 600 EURA AMO NEZNAM KAKO DA GA UPISEM U SAOBRACAJNU
 
Član
Ako ces iskreno ja taj motor nebih dirao ipak nije to neki stariji bmw,ako kontas sta ubacivati onda trazi M-a i rijesio si stvar,sve ostalo ti nije vrijedno zivaca ni para,a dali ce to sve proci bez komplikacija.
Usput sve naj....;)
 
Član
GOX01 je napisao(la):
IMAM JA SHEMU ZA 2,5 MOTOR SA SVIM ZA 600 EURA AMO NEZNAM KAKO DA GA UPISEM U SAOBRACAJNU

A to ako mozes odradit ti je prava stvar, nema dalje...a ja i dalje tvrdim da davat 250-300 eura za 10tak konja se neisplati dok nisam reko da se nece nikako osjetit...radije sacuvaj kesh pa nadji sebi takav jedan motor i onda si zujalica prava...
 
Super Moderator
ma ne osjeti se
u mene rover od 2600 kila ide preko 200 a inace ne moze prec 180 pa ti vidi osjetil se :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top