Pioneer najavio nove woofere ...

Pioneer najavio nove woofere ...

Početnik
koki+ je napisao(la):
smjesno mi da su tako izbacili , samnjuje se i prodaja onda , neznam
a znaci izasli su i 2*2 R-ovi, hmm 10-ke bi bile interesntne mozda..


naravno

pa osim u BiH- CRO - SRB niko ne koristi Pioneer-e za SPL takmicenja tako da oni to nevide kao problem, 100 woofera manje vise im ne znaci nista...
 
bas izgledaju lijepo, nemogu vjerovat, al bas.. svaki je woofer poslije 305 isao na ruznije i ruznije, 307 i 308 je teska rugoba od woofera.. al ovo je vec nesto... al ako bude svirao kao 307-308 onda je za q...c .. valjda bude bolje, al sumnjam jer svaki je isti uz par sminkerskih promjena...

btw: novi type R je slin slin... to ce morat da se kupi :)
 
Početnik
i svira vjeruj mi, morat ce se namuciti sa novim type X koji izlazi 2012... a koji ce biti bas pravi SQ sub kako kazu 700W RMS maxx
 
Bumo videli :) mada za mene je type R best buy, probao sam mnogo toga i zakljucio sam da je to za one pare koje kosta jedno od boljeg sta se moze uzeti i dobiti za ulozeno, bar kod nas..

a X.. 1243 je moja tiha patnja.. :icon_cry: cim skupim love za 2 nova idu u vitrinu za ukras.. :)
 
Član
Meni opet bolje sviraju dvije 307ice nego jedan R a dva nova kupis za 260KM a R jedan je 350, Alpine Type R jeste odlican woofer al jebga dvaput je dvapu :D
Al opet to je samo moje misljenje svako sebi slaze sistem po svom ukusu i svojim materijalnim mogucnostima .....

Koristis pioneer 306,307,308 par godina i opet ga prodas za 90-100 KM a polovni R-ovi su oko 200 KM kako god okrenes u BiH je pioneer ko i golf #1

Sto se tice kvaliteta Alpine je normalo ispred pioneera al je zato i eto skuplji al u istom cjenovnom rangu kao Alpine R seria cak i jeftineje se moze dobiti Grpound Zero GZRW 30SPL & GZRW 38SPL tak da ima i boljih varijanti od Alpine R woofera :)

Ako koga interesuje gdje ima GZ nek pita na PM :)


A kad vec spominejte i db pioneer solidne rezltatde daje i na dB-u za one pare kolko kosta i ak ih isprzis nisi puno donji, gledam u HR na dva pioneera 257 i renegade ren1800 imali 149 db :)
 
Član
adi187 je napisao(la):
A kad vec spominejte i db pioneer solidne rezltatde daje i na dB-u za one pare kolko kosta i ak ih isprzis nisi puno donji, gledam u HR na dva pioneera 257 i renegade ren1800 imali 149 db :)

morel link tog gdje si to gledo jer vako na papiru mi djeluje uber nemoguce napravit takvo nesto sa takvim necim ... vedi je trebo gz od 5 kila na takve 2 paje da bi pravio takav rezz ...
 
Adi sta znaci to "bolje" ? bolje samo kao glasnije ili? ja osobno kad je pioneer 307 tek izasao odmah sam uzeo dva nova D2, tad sam imao DLS A6 pojacalo, spojio sam ta dva woofera u auto, poslusao ih 15min, sapsovao sve zivo, izvadio i prodao... katastrofa, nista gore uzivotu nisam cuo, imao sam 306 koji je X puta bolji.. a poslije 307ica sam uzeo dva Ra i to je bio preporod, i sviraju i galame, ni dan danas nemogu prezalit taj setup A6+2xR.. milina..
 
Član
meni vidis R svira bolje od dva pioneera...okej za neki visi tuning ali za crnce paje 307 ne...
GZRW 38 SPL je 250-300 eura nov...za 12" stoji...dobri subovi uglavnom...
sto se reza tice manje-vise bitno jer taj amp ne prolazi po sadasnjim dB cup pravilima...mislim da je taj rez napravio alex ili neko od njegove ekipe,pominjao mi je taj setup jednom...

EDIT: paje 307 i A6...nikako... A6 i SWX 1243... :) a i tvoja kombinacija dva R-a i CAD 15 je bila prilicno dobra...
 
Član
Ljubane isto sam se i ja osjecao kada sam posle dvije 307ice D2 presao na dvije T1d2 razlika jedno je BUKA drugo nesto sasavim drugo, A rf svirali u SPL kutiji :D
A porediti paju i alpine nije zahtjevno bas
 
Početnik
ma sto bi bezveze davali pare na alpine ili RF ili GZ ove kad paje sviraju extra a za manje para....

ja znam sluso sam ih sve...

paje su jeftine a dobre...
 
Član
muha je napisao(la):
ma sto bi bezveze davali pare na alpine ili RF ili GZ ove kad paje sviraju extra a za manje para....

ja znam sluso sam ih sve...

paje su jeftine a dobre...

napokon! ... znam da je sarkazam al je melem za oci vidit ovo pored tvoj nick-a :D ...

a evo i moje misljenje za paje, 305 najbolje sto je pioneer ikad izbacio, 306 meni licno losiji od 305 AL pojedincima se svidja, 307 i 308 ni za sta osim za izivljavanje na brp-u ... e ovoj novoj 309 seriji se veselim jer kako vidim ovo je malo ljepsa varijanta 306 serije nadajmo se da ce bit i bolja :cool: ...

za alpine se nikad nisam posebno zanimo jer znam da licno nikad necu imat prohtjeve za istim ;) ... a u slucaju da budem imo uvijek se imam kome obratit :cool: ...
 

IGY

Član
ovo ko sapunica dodze :)

nekom je dobar, nekom los.....

moje licno, imao probao i usrecio se kad sam prodao :D
 
Član
ako hoces zvuk odvojis 5000 maraka, ako hoces buku 500 sasvim dovoljno :cool: ...

IGY je napisao(la):
ovo ko sapunica dodze :)

nekom je dobar, nekom los.....

moje licno, imao probao i usrecio se kad sam prodao :D

jesi usrecio si se ... sad sa svim tim novim "boljim" stvarima koje stoje u oglasima vec decenijama nikako da se usrecis ;) ... i onda se te stvari od stojanja jos i sjebu :icon_twisted: ...
 
Top