Pioneer najavio nove woofere ...

Pioneer najavio nove woofere ...

Član


Izgledaju mega cool i membrana je veca za 14% u odnosu na prosle serije ALI sranje je sto dolaze u samo 2 poprilicno lose varijante sto se brp-a tice ... a to je 1x4 ohm i 2x4 ohm ... nazalost pioneer izgleda u potpunosti povlaci svoje 2x2 ohm woofere ... :icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
fino izgledaju
nista ispod 2Ohma? :/
ne kuzim na sta se mislim ovim,membrana je veca za 14%?
promjer ili?
 
Član
neam pojma samo prenosim sta su oni napisali :D ... sve u svemu ovo bi trebali bit jako dobro wooferi, samo et nema vise 2x2 ohm vec samo 1x4 i 2x4 ... tako da ovi se nece bas najbolje na brp-u pokazat ...
 
Član
veca povrsina membrane...
308 je za ***** u odnosu na 307,nadam se da se ovi bolje pokazu...
bas me interesuje posle ovog 309 kak ce se zvat sledeca serija... :)
 
Super Moderator
al vjerovatno ce ljepse svirati od ovih starih modela :D
kod mene dvije 306-ice i drobe ko lude.... jos da kutija valja drobile bi i bolje al sta je tu je
uglavnom ovi novi su prelijepi
 
Član
Dal' ce da "drobe" ne znam ali znam da je povecanje membrane vecinom dobiveno smanjenjem "surrounda" (mada izgleda identicno kao i na 6-7-8seriji a to je ona spuzvasta masa i sa onom platnastom zutom sredinom)
A poznavajuci Pioneer ovo je isti woofer kao i do sada samo s mehanickim izmjenama pretezno estetskim (naravno ""ESTETSKIM"")
 
Član
meni licno ovo je najljepsi pioneer-ov woofer dosad a dal ce valjat to jos ostaje da se cuje ...
 
Član
ma vjerovatno bude ista cijena ko po obicaju :) ... znaci nekih cca 130km za 12-ke i 115km za 10-ke ...
 
Član
eddo je napisao(la):
ma vjerovatno bude ista cijena ko po obicaju :) ... znaci nekih cca 130km za 12-ke i 115km za 10-ke ...

Zato ih narod i voli cijena pristupacna svima ;)

samo ne znam ko je zastupnik sad za BiH u Mobilmedi i Robotu sam gledo da imaju nekih stavari odpioneera al sitno nes siromasna ponuda :icon_rolleyes:
 
Član
kako znam da i novi Type R nema jos za sada 2+2 Ohm-a ali sacekacemo nebi rekao da ce to izostaviti
ipak je cilj prodati nije neka limitirana serija
 
Član
ajmo ko ce prvi da ih kupi ? treba to testirati,ako budu cemu moglo bi se malo brpati sa njima... :icon_twisted:
 
Početnik
koki+ je napisao(la):
kako znam da i novi Type R nema jos za sada 2+2 Ohm-a ali sacekacemo nebi rekao da ce to izostaviti
ipak je cilj prodati nije neka limitirana serija


naravno da ima 2x2 ohm, i osim toga na lageru imamo iste.

i 10 i 12 inch a na proljece izlazi i flat type sa istim specifikacijama koji je u rangu sa JL-om jedini
 
Član
nije stvar limitirane il ne limitarne serije vec pioneer za ovu godinu najavljuje samo te modele koji su ja vjerujem mala prerada 306c i 306dvc ... tacni modeli su S4 i D4 sto stoji za Single 4 ohm i Dual 4 ohm ... znaci 2x2 ove godine sigurno nema ... za type R stvarno ne znam, al eto ima ko zna :) ...
 
Član
smjesno mi da su tako izbacili , samnjuje se i prodaja onda , neznam
a znaci izasli su i 2*2 R-ovi, hmm 10-ke bi bile interesntne mozda..
 
Top